en
en
Kontakt

Do Chicago prosto z Balic

3 lipca 2017 roku – Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował właśnie z Krakowa w pierwszy historyczny rejs do Chicago. W ten sposób polski przewoźnik otworzył 9. trasę dalekiego zasięgu, 6. do Ameryki Północnej i zarazem jedną z najważniejszych dla mieszkającej tam Polonii. Połączenia między Małopolską a Chicago będą realizowane raz w tygodniu przez cały rok.
Czytaj więcej

Inauguracja 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

2. lipca 2017 roku, na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Krakowie uroczyście zainaugurowano 41. sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ceremonii udział wzięli m. in. Prezydent RP Andrzej Duda, Dyrektor Generalna UNESCO Irina Bokova, a także Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Podsekretarz Stanu w MKiDN, Generalny Konserwator Zabytków prof. Magdalena Gawin oraz Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. Małgorzata Rozbicka.
Czytaj więcej

Polska zdała egzamin z organizacji EURO U21

Ponad 100 milionów telewidzów na całym świecie obejrzało Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA EURO U21 Polska 2017. Największą uwagę przyciągnął oczywiście finał imprezy rozgrywany w Krakowie, który był relacjonowany w ponad 150 krajach. Obok 32 oficjalnych nadawców mecze obsługiwało pół tysiąca przedstawicieli mediów z całego świata.
Czytaj więcej

Polska gospodarzem Mistrzostw Europy w WKKW

Rok 2017 roku jest rokiem historycznym dla polskiego jeździectwa. W sierpniu w Strzegomiu na Dolnym Śląsku odbędą się Mistrzostwa Europy we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw). Nasz kraj jeszcze nigdy dotąd nie był organizatorem imprezy rangi mistrzowskiej w jeździeckich dyscyplinach jeździeckich. Impreza tej rangi odbędzie się w Polsce po raz pierwszy.
Czytaj więcej

Festiwal Corso Polonia w Rzymie

W dniach 8-24 czerwca 2017 w Rzymie odbyła się 15 edycja festiwalu Corso Polonia, organizowanego przez Instytut Polski we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej we Włoszech. Tegoroczna edycja odwołała się do Roku Rzeki Wisły, nawiązując w swoim programie do tego motywu przewodniego w różnorodnych wydarzeniach prezentujących polską kulturę, w tym również kulturę kulinarną, winiarską i sportową.
Czytaj więcej

Kopalnia w Tarnowskich Górach nominowana

2 lipca rozpocznie się w Krakowie 41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa podczas, której ocenie zostanie poddanych 34 miejsc zgłoszonych do wpisania na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród nominowanych obiektów znalazła się kopalnia ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach (więcej o miejscu: TUTAJ). Jeżeli na sesji w Krakowie zapadnie decyzja o wpisie, będzie to 15. miejsce w Polsce na Liście światowego dziedzictwa.
Czytaj więcej

Błękitne Flagi dla 39 polskich plaż

Na sezon 2017 międzynarodowe jury przyznało Błękitne Flagi dla 4286 obiektów w 47 krajach, w tym dla 3574 kąpielisk, 662 marin oraz 50 łodzi turystycznych. W Polsce Błękitną Flagę otrzymało 39 nadmorskich plaż i kąpielisk. Jest to prestiżowe wyróżnienie, potwierdzające zarówno jakoś wody w danym kąpielisku, jak i podejmowane na jego terenie działania pro-ekologiczne.
Czytaj więcej

Projekty z sektora usług prozdrowotnych w konkursie Go to Brand"

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła wyniki Konkursu na dofinansowanie w ramach poddziałania 3.3.3 „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand” w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój. Spośród 614 prawidłowo formalnie złożonych wniosków, 390 zostało zakwalifikowanych do oceny merytorycznej. Tylko trzy przedsiębiorstwa z sektora usług prozdrowotnych otrzymały rekomendacje do podpisania umowy. Są to:
Czytaj więcej

Pięknie i nowocześnie. Polska na EXPO 2017

Do września w Astanie goście będa mogli oglądać polską prezentację podczas Międzynarodowej Wystawy  EXPO 2017.  Temat tegorocznej wystawy  – Energia Przyszłości stanowi platformę do projektowania przyjaznego środowiska prezentacji innowacyjnych pomysłów i rozwiązań.
Czytaj więcej

Najnowsza edycja ulotki statystycznej „Turystyka w Polsce w 2016 r.”

W ulotce prezentowane są podstawowe informacje na temat turystyki w Polsce w 2016 r., m.in.: dane dotyczące zagranicznej turystyki przyjazdowej, aktywności turystycznej mieszkańców Polski, bazy noclegowej czy udziału gospodarki turystycznej w PKB. Dodatkowo ulotka przedstawia najważniejsze informacje o Polsce i atrakcjach turystycznych w naszym kraju.
Czytaj więcej

Zapraszamy Austriaków na wakacje do Polski

Kolejna prezentacja Polski z udziałem Zagranicznego Ośrodka POT w Austrii odbyła się  27 czerwca br. w Instytucie Polskim. Tematem spotkania, w którym uczestniczyło 48 zaproszonych przez Instytut i ZOPOT gości było lato w Polsce. "Aktviurlaub in Polen- Tipps fur die Naturliebhaber" - pod takim tytułem została przygotowana specjalna prezentacja multimedialna, którą zebranym przedstawił Włodzimierz Szeląg, dyrektor ZO POT.
Czytaj więcej

Wielokulturowy Nurt Bugu zwycięzcą!

Kolejna edycja konkursu Komisji Europejskiej, realizowanego w Polsce przez Polską Organizację Turystyczną została rozstrzygnięta. W tym roku kandydaci musieli udowodnić, że swoją ofertę turystyczną opierają na zasobach kulturowych. Kapituła uznała, że Wielokulturowy Nurt Bugu swoją działalnością wpisuje się w promocję wartości opartych na dziedzictwie kulturowym, pozwala odkryć i przybliża bogatą spuściznę naszego kraju.
Czytaj więcej

Podkarpacie stawia na rozwój turystyki medycznej

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w Międzynarodowym Kongresie pod nazwą „Business without limits”, który odbył się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym ARENA w podrzeszowskiej Jasionce 21-22 czerwca. W ramach Kongresu odbyło się szereg konferencji branżowych, w których swoją wiedzę i doświadczenie prezentowali goście i specjaliści reprezentujący różne dziedziny.
Czytaj więcej

EUROVILLAGE ze stemplem Polska w paszporcie

W czerwcu, w Seulu, odbył się dwudniowy festiwal uliczny „EUROVILLAGE: A Green Bridge to Europe” mający na celu podkreślenie zaangażowania Unii Europejskiej w ochronę środowiska oraz promowanie wiedzy na temat krajów członkowskich. Było to pierwsze wydarzenie tego rodzaju zainicjowane i koordynowane przez Delegaturę Unii Europejskiej w stolicy Korei Południowej przy aktywnej współpracy 28 państw członkowskich.
Czytaj więcej

Trwa Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017

10 czerwca br., rozpoczęła się Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017, która potrwa do 10 września br. Tematem przewodnim wystawy jest „Future energy”. Swój udział w wystawie potwierdziło ponad 115 krajów. Za udział Polski w tym wydarzeniu odpowiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z Ministerstwem Rozwoju.
Czytaj więcej

Turystyka w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji

Turystyka włączyła Sektorową Ramę Kwalifikacji w sektorze turystyka do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. W 2015 roku z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki została opracowana Sektorowa Rama Kwalifikacji w sektorze turystyka (SRKT) przez zespół ekspertów branżowych. Opracowanie powstało w ramach pilotażowych prac Instytutu Badań Edukacyjnych w zakresie projektu systemowego „Opracowanie założeń merytorycznych i instytucjonalnych wdrażania Krajowych Ram Kwalifikacji oraz Krajowego Rejestru Kwalifikacji dla uczenia się przez całe życie”. Liderem projektu była Katedra Turystyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Czytaj więcej

Rosjanie odkrywają Dolny Śląsk i województwo opolskie

Czerwiec obfituje w przyjazdy dziennikarzy i touroperatorów z Rosji. W dniach 3-8 czerwca oraz 15 - 20 czerwca Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej zorganizował dwie podróże studyjne. Pierwszą dla dziennikarzy reprezentujących magazyny i portale National Geographic, Geo.ru, Aeroflot a także stację radiową Relax FM i drugą dla przedstawicieli biur podróży PAC GROUP, VLAD i DVM, którzy ostatnio rozpoczęli swoją współpracę z Polską.
Czytaj więcej

Promocja turystyki wodnej we Włoszech

17 czerwca Zagraniczny Ośrodek POT we Włoszech, wspólnie z Instytutem Polskim w Rzymie, zorganizował imprezę promocyjną z okazji podpisania umowy partnerskiej między Warszawskim Towarzystwem Wioślarskim a Rzymskim Królewskim Towarzystwem Wioślarskim Tevere Remo. Tematem przewodnim imprezy, która odbyła się w ramach festiwalu kultury polskiej Corso Polonia w Rzymie pod hasłem „Gara dei due fiumi” – „Wyścig dwóch rzek”, była oczywiście Warszawa i rzeka Wisła, a wieczór uświetnił występ zespołu Warsaw Sentimental Orchestra.
Czytaj więcej
Do góry