en
en

Polska gospodarzem Mistrzostw Europy w WKKW

Rok 2017 roku jest rokiem historycznym dla polskiego jeździectwa. W sierpniu w Strzegomiu na Dolnym Śląsku odbędą się Mistrzostwa Europy we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw). Nasz kraj jeszcze nigdy dotąd nie był organizatorem imprezy rangi mistrzowskiej w jeździeckich dyscyplinach jeździeckich. Impreza tej rangi odbędzie się w Polsce po raz pierwszy.

Mistrzostwa Europy Seniorów rozgrywane są co dwa lata - w latach nieparzystych, a ich ranga sportowa porównywalna jest z Mistrzostwami Świata i Igrzyskami Olimpijskimi. Jest to niezwykle prestiżowa impreza jeździecka, w której uczestniczą najlepsi jeźdźcy Europy.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych konkurencji jeździeckich. W skład konkursu wchodzą trzy próby, podczas których prezentująca się para jeździec-koń, musi wykazać się zarówno wdziękiem i elegancją, jak i wyjątkową odwagą, połączoną z wytrzymałością. Dyscyplina ta wywodzi się z tradycji wojskowej i pięknie nawiązuje do bogatej w Polsce historii oręża i kawalerii.

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się w dniach 17-20 sierpnia na Hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Wystartuje w nich około 20 reprezentacji narodowych i około 80 zawodników. Będzie to wielkie wydarzenie nie tylko sportowe, ale również medialne.

Poprzednie Mistrzostwa Europy, które odbyły się w 2015 roku w szkockim Blair Castel transmitowane były do 96 krajów świata przez 50 stacji telewizyjnych. Łączny czas transmisji telewizyjnych przekroczył 330 godzin, a skumulowana widownia telewizyjna wyniosła 35 mln widzów. Na żywo rywalizację oglądało 30 tysięcy ludzi.

Mistrzostwa Europy w wkkw to najlepsi jeźdźcy i wspaniałe konie oraz niepowtarzalna szansa zobaczenia najlepszych zawodników w Europie w bezpośredniej rywalizacji sportowej.

W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie są wieczorne koncerty gwiazd muzyki folkowej i rozrywkowej, a w ciągu dnia ciekawe pokazy jeździeckie, bogata strefa wystawców z produktami jeździeckimi i lokalnymi oraz miasteczko zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami i przejażdżkami na kucykach dla najmłodszych.

PROGRAM

Czwartek, 17.08.2017
Ujeżdżenie - część I

Piątek, 18.08.2017
Ujeżdżenie - część II
Wieczorny koncert – muzyka folkowa

Sobota, 19.08.2017
Cross Country
Wieczorny koncert – muzyka rozrywkowa

Niedziela, 20.08.2017
Skoki
Pokazy jeździeckie
Salon Polskiego Konia
Dekoracja medalowa i ceremonia zamknięcia

Więcej informacji na oficjalnej stronie mistrzostw – www.Strzegom2017.pl

Do góry