Polskie stoisko na targach Vakanz

Polska wróciła na targi Vakanz w Luksemburgu

Po kilkuletniej przerwie Polska Organizacja Turystyczna wróciła na targi Vakanz odbywające się co roku w Luksemburgu. Są to jedyne targi organizowane w księstwie. W ciągu trzech dni, wydarzenie zgromadziło ponad 200 wystawców i 29  tys. odwiedzających.
Czytaj więcej
Logo Polskiej Organizacji Turystycznej

Rada POT obradowała w Toruniu

W Toruniu w dniach 9-10 stycznia zebrała się na pierwszym w tym roku posiedzeniu Rada Polskiej Organizacji Turystycznej. Głównym tematem obrad był plan promocji Polski i polskiej turystyki, jaki POT będzie realizować w 2018 roku. Przedstawiono również informację na temat wybranych, krajowych kampanii promocyjnych.
Czytaj więcej
Polskie stoisko na targach Vakantiebeurs w Utrechcie

Polska chwalona na targach Vakantiebeurs w Utrechcie

– Liczba holenderskich turystów odwiedzających Polskę wzrasta każdego roku, jesteście już uznaną marką w naszym kraju – podkreślał podczas swojego przemówienia na targach Vakantiebeurs w Utrechcie, Igno van Waesberghe, honorowy konsul RP w Amsterdamie.
Czytaj więcej
Polskie stoisko na targach Vakantiebeurs w Utrechcie

Ruszyły targi Vakantiebeurs w Utrechcie

Przeszło 120 tyś. odwiedzających spodziewają się organizatorzy rozpoczynających się dzisiaj targów Vakantiebeurs w Utrechcie. To jedna z najważniejszych imprez targowych w Europie, na której nie zabrakło również Polski. Nasze narodowe stoisko zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna i jej ośrodek w Amsterdamie.
Czytaj więcej
Włodzimierz Szeląg i Christian Hofer

Pomorze, Warmia i Mazury promowane w Austrii

W Landes Museum w Linzu odbyła się prezentacja oferty wyjazdów z nowych katalogów „Miasta” „Muzyka”, „Podróże Studyjne” biura podróży Kastler. Promowano m.in. oferty wyjazdów objazdowych na Pomorze, Warmię i Mazury oraz do województwa podkarpackiego.
Czytaj więcej
Obcokrajowcy wysoko oceniają walory Polski

Obcokrajowcy bardzo wysoko oceniają Polskę

Prawie wszyscy obcokrajowcy, którzy odwiedzili Polskę w 2017 roku byli zadowoleni ze swojego pobytu w naszym kraju, wynika z badania realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Takie deklaracje złożyło 96 proc. respondentów, którzy wypełnili ankiety w okresie od stycznia do grudnia ubiegłego roku.
Czytaj więcej
Prezes POT na konferencji "Rok 2017 rokiem turystyki"

Prezes POT przedstawił plany na 2018 rok

Podsumowaniom i planom na rok przyszły poświęcona została konferencja „Rok 2017 rokiem turystyki” Ministerstwa Sportu i Turystyki, która odbyła się 19 grudnia w Warszawie. W spotkaniu z przedstawicielami branży turystycznej i mediów, uczestniczyli m.in. wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Czytaj więcej
Stoisko informacyjne w Bari

Polska turystyka na „Tygodniu kultury włosko-polskiej” w Bari

Polskie placówki Ambasady Rzeczypospolitej, Instytutu Polskiego i Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie we współpracy z Uniwersytetem „Aldo Moro” w Bari i Stowarzyszeniem włosko-polskiego Regionu Apulia zorganizowały „Tydzień kultury włosko-polskiej” w Bari. Impreza odbyła się w dniach od 4 do 10 grudnia.
Czytaj więcej
Aneta Książek z Poland Convention Bureau POT przemawia na Warsaw Economic Hub 2017

O przemyśle spotkań na Warsaw Economic Hub 2017

15 grudnia w hotelu Novotel Centrum w Warszawie odbyła się 10. edycja konferencji Warsaw Economic Hub (WEH) organizowana przez The Warsaw Voice. WEH to coroczne międzynarodowe spotkanie, poświęcone kluczowym zagadnieniom regionu Europy Środkowo-Wschodniej, Europy i świata, obserwowanym z perspektywy Polski, pełniącej rolę międzynarodowego interaktywnego centrum biznesowo-gospodarczego.
Czytaj więcej
Dyrektor ZOPOT Rzym Małgorzata Furdal i zespół Hanki Rybki

„La magica Polonia d’inverno” – promocja Polski w Rzymie

Z inicjatywy Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie, 12 grudnia, odbyło się prestiżowe wydarzenie promocyjne „La magica Polonia d’inverno” (dosł. „Magiczna Polska zimą”). Do siedziby Instytutu Polskiego, mieszczącego się w historycznym budynku Palazzo Blumenstihl, zaproszono wyselekcjonowaną grupę ponad stu dziennikarzy, przedstawicieli instytucji oraz reprezentantów włoskiej branży turystycznej.
Czytaj więcej
Do góry