en
en
Kontakt
Okładka raportu o turystyce rowerowej

POT prezentuje nowe badanie jakościowe popytu na turystykę rowerową

Polska Organizacja Turystyczna udostępnia nowy raport na temat turystyki rowerowej. Tym razem prezentujemy pogłębioną perspektywę osób uprawiających turystykę rowerową, w tym m.in.: dotychczasowe doświadczenia związane z wyjazdami rowerowymi, ocenę dostępnej w Polsce infrastruktury oraz oczekiwania wobec ofert wyjazdów na rowerach.
Czytaj więcej
Targi Aviareps

POT promowała polską ofertę turystyczną na targach w Austrii

Pod hasłem „Poznawaj świat bezpiecznie” odbyły się 5 listopada w Austrii wirtualne targi zorganizowane przez firmę Aviareps. W wydarzeniu brał udział dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Wiedniu Włodzimierz Szeląg, który w swoim wystąpieniu zapraszał do odwiedzenia Polski i zapoznania się z możliwościami spędzenia aktywnego urlopu.
Czytaj więcej
Zarząd FIT i kierownictwo POT na spotkaniu online

Zarząd FIT i kierownictwo POT omówili nowe założenia współpracy

W trybie online odbyło się 6 listopada posiedzenie Zarządu Forum Informacji Turystycznej i kierownictwa POT. Podczas obrad omówiono m.in. program „Polski Bon Turystyczny, założenia technologiczne do nowej aplikacji E-Certyfikacja Informacji Turystycznej - edycja 2021 czy działania wizerunkowe i promocyjne POT podczas pandemii COVID-19 na rynku krajowym.
Czytaj więcej
Pilot wycieczki w autokarze

POT organizuje kurs pilotowania wycieczek po Polsce dla profesjonalnych pilotów

Obecna sytuacja na świecie sprawia, że coraz większe znaczenie w turystyce mają rynki rodzime. Wzrasta także zapotrzebowanie na pilotów wycieczek krajowych. Polska Organizacja Turystyczna, wychodząc naprzeciw branży, wspólnie z firmą Kadry Turystyki organizuje kurs pilotowania wycieczek po Polsce dla pilotów. Kurs rozpocznie się 30 października i będzie realizowany w całości w formie online.
Czytaj więcej
Grafika promująca akcję #GdańskWillWait

Akcja #CityWillWait laureatem międzynarodowego konkursu

Akcja promocyjna #CityWillWait została wyróżniona w kategorii Kultura i Turystyka w Konkursie Dobrych Praktyk, przeprowadzonym w ramach Kongresu Współpracy Transgranicznej Lublin 2020. Wspólna akcja 13 miast, zainicjowana przez Gdańską Organizację Turystyczną, a promowana i wspierana przez Polską Organizację Turystyczną, znalazła się w ścisłym finale i wzbudziła duże zainteresowanie.
Czytaj więcej
Małgorzata Hudyma

POT promowała Polskę na warsztatach online w krajach nordyckich

W II połowie września 2020 na terenie krajów nordyckich zrealizowano warsztaty online, przybliżające tutejszej branży turystycznej atrakcje takich destynacji jak Czechy, Polska, Słowacja i Węgry. Do współpracy zaproszono po dziesięciu przedstawicieli różnych segmentów przemysłu turystycznego z naszych krajów.
Czytaj więcej
Jedna z grafik promocyjnych Polski na Festiwalu Ambasad w Holandii

Polska na Festiwalu Ambasad w Holandii

Polska, jako jeden z 28 krajów wzięła udział w dorocznym Festiwalu Ambasad – wydarzeniu promującym destynacje, ich atrakcje, kulturę i obyczaje wśród mieszkańców stolicy Holandii, Hadze. Biorą w nim udział przedstawicielstwa dyplomatyczne krajów z całego świata, które prześcigają się pokazach, warsztatach i przedstawieniach mających zachęcić do poznania ich walorów kulturowych i turystycznych. Jest to bardzo popularne wydarzenie, gromadzące rokrocznie 50 tysięcy odwiedzających.
Czytaj więcej
Do góry