Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej

Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT), tworzone są w krajach bardzo ważnych oraz perspektywicznych dla rozwoju turystyki przyjazdowej do Polski. Obecnie POT ma 14 takich ośrodków, z czego 11 zlokalizowanych jest w Europie, jeden w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku, w Japonii w Tokio oraz w Chinach w Pekinie.

ZOPOT -y powoływane są w celu realizacji zadań statutowych POT na obszarach swojego działania. Jednak ich obecność na danym rynku ułatwia gromadzenie informacji dotyczących wyjazdów z danego kraju, analizę danych pozyskiwanych z różnych źródeł, pozwala na bezpośrednie i stałe kontakty z mediami oraz przedstawicielami branży, a także z konsumentami, którzy planują podróż do Polski i proszą o informacje i materiały. Informacje i wiedza gromadzone przez Ośrodki, których bez ich pracy nie byłoby można pozyskać, stwarzają podstawy tworzenie planów i strategii POT.

Lp.Nazwa i adresImię i nazwisko dyrektoraDane kontaktowe
1.AUSTRIA
Polnisches Fremdenverkehrsamt
Fleschgasse 34/2a
1130 Wien

Ośrodek w Wiedniu obejmuje rynki: austriacki, węgierski i szwajcarski.

Regulamin Organizacyjny

www.polen.travel/de-at

Wlodzimierz-Szelag-Wieden.jpg

WŁODZIMIERZ SZELĄG
Biogram Włodzimierza Szeląga

k. 0-043-1
tel. 524-71-91-12
fax: 524-71-91-20
wlodzimierz.szelag@pot.gov.pl
wien@pot.gov.pl
2.

BELGIA
Pools Informatiebureau voor Toerisme
Avenue de la Renaissance 20,
1000 Brussel

Ośrodek w Brukseli obejmuje rynki: belgijski i luksemburski.

Regulamin Organizacyjny

www.polen.travel/nl-be
www.pologne.travel/fr-be

Dominika_Szulc.jpg

DOMINIKA SZULC

Biogram Dominiki Szulc

k. 0-032-2
tel. 740-06-20
tel. 740-06-24 (21)
fax: 742-37-35
dominika.szulc@pot.gov.pl
bruxelles@pot.gov.pl
3.

FRANCJA
Office National Polonais de Tourisme
10 rue Saint-Augustin,
75002 Paris

Regulamin Organizacyjny

www.pologne.travel/fr

Tomasz-Rudomino-Paryz.jpg

TOMASZ RUDOMINO

Biogram Tomasza Rudomino

k.0-033-1
tel. 42-44-29-92 (91)
tel. 42-44-29-93
fax: 42-97-52-25
tomasz.rudomino@pot.gov.pl
paris@pot.gov.pl
4.

HISZPANIA
Oficina Nacional de Turismo de Polonia
c/Princesa 3 duplicado, local 1310
28008 Madrid

Ośrodek w Madrycie obejmuje rynki: hiszpański i portugalski.

Regulamin Organizacyjny

www.polonia.travel/es

Agata-Witoslawska-Madryt.jpg

AGATA WITOSŁAWSKA

Biogram Agaty Witosławskiej

k. 0-034-91
tel. 541-48-08
541-43-33
fax: 541-34-23
agata.witoslawska@pot.gov.pl
madrid@pot.gov.pl
5.

HOLANDIA
Pools Informatiebureau voor Toerisme
Jan Luijkenstraat 12 BG
1071 CM Amsterdam

Regulamin Organizacyjny (HOL)

www.polen.travel/nl

p. o. DOMINIKA
SZULC

Andrzej-Pawluszek-Amsterdam.jpg

Wicedyrektor ANDRZEJ PAWLUSZEK

Biogram Andrzeja Pawluszka

 

k. 0-031-20
tel. 620-93-99
fax: 623-09-29
dominika.szulc@pot.gov.pl
andrzej.pawluszek@pot.gov.pl
amsterdam@pot.gov.pl
6.

NIEMCY
Polnisches Fremdenverkehrsamt
Hohenzollerndamm 151
14199 Berlin

Regulamin Organizacyjny (NIEMCY)

www.polen.travel/de

Pawel-Lewandowski-Berlin.jpg

PAWEŁ LEWANDOWSKI

Biogram Pawła Lewandowskiego

k. 0-049-30
tel. 21-00-92-0
21-00-92-11
fax: 21-00-92-14
pawel.lewandowski@pot.gov.pl
berlin@pot.gov.pl
7.

JAPONIA
Polish National Tourist Office
Keio Nishi Shinjuku Minami Bldg. 7F
3-4-4 Nishi Shinjuku,
Shinjuku-ku, Tokyo, 160-0023
160-8308

Regulamin Organizacyjny (JAPONIA)

www.poland.travel/ja

Mariusz-Lata-Tokio.jpg

MARIUSZ ŁATA

Biogram Mariusza Łaty

k. 0-081-3 
tel. 59-08-38-08,
fax: 59-08-38-09
mariusz.lata@pot.gov.pl
tokyo@pot.gov.pl
8.

ROSJA
Predstawitelstwo Polskoj Turisticzeskoj Organizacji
Triechprudny Pereulok 9, build. 2, office 202
123001 Moskwa

Regulamin Organizacyjny (ROSJA)

www.poland.travel/ru

Magdalena-Krucz-Moskwa.jpg

MAGDALENA KRUCZ

Biogram Magdaleny Krucz

k. 0-07 495
tel. +7 (495 ) 6688722
fax: 510-62-11
magdalena.krucz@pot.gov.pl
moskva@pot.gov.pl

9.

SZWECJA
Polska Statens Turistbyrå
Karlavägen 47 b, bw
11449 Stockholm

Ośrodek w Sztokholmie obejmuje rynki: szwedzki, norweski, duński i fiński.

Regulamin Organizacyjny

www.polen.travel/sv
www.polen.travel/no
www.polen.travel/dk
www.puola.travel/fi

Malgorzata-Hudyma-Sztokholm.jpg

MAŁGORZATA HUDYMA

Biogram Małgorzaty Hudymy

k. 0-046-8
tel. 20-56-05
tel. 21-81-45
fax: 21-04-65
malgorzata.hudyma@pot.gov.pl
stockholm@pot.gov.pl
10.

WŁOCHY
Ufficio Turistico Polacco
Via G.B.Martini, 6
00198 Roma

Regulamin Organizacyjny

www.polonia.travel/it

 

Malgorzata-Furdal-Rzym.jpg

MAŁGORZATA FURDAL

Biogram Małgorzaty Furdal

k. 0-039-06
tel. 482-70—60
fax: 481-75-69
malgorzata.furdal@pot.gov.pl
roma@pot.gov.pl
11.

UKRAINA
Польський Осередок Туристичної Інформації
01001 Kyiv, Khreshchatyk 25, lok. 98

Regulamin Organizacyjny (UKRAINA)

www.polscha.travel/uk

Wlodzimierz-Szczurek-Kijow.jpg

WŁODZIMIERZ SZCZUREK

Biogram Włodzimierza Szczurka

k. 0-0380-44
tel. 278 67 28
fax: 278 66 70
wlodzimierz.szczurek@pot.gov.pl
kyiv@pot.gov.pl
12.

USA
Polish National Tourist Office
5 Marineview Plaza
Hoboken, NJ 07030

Ośrodek w Nowym Jorku obejmuje rynki: amerykański i kanadyjski.

Regulamin Organizacyjny (USA)

www.poland.travel/en

Anna-Cichonska-Nowy-Jork.jpg

ANNA CICHOŃSKA

Biogram Anny Cichońskiej

k. 0-01-201
tel. 420-99-10
fax: 584-91-53
anna.cichonska@pot.gov.pl
newyork@pot.gov.pl
13.

WIELKA BRYTANIA
Polish National Tourist Office
10 Heathfield Terrace, 2nd Floor
Chiswick, London W4 4JE

Regulamin Organizacyjny

www.poland.travel/en-gb

ROMAN GOŹDZIKOWSKI

(p.o. dyrektora)

k. 0-044 300
tel. 303-18-12 (13)
fax: 303-18-14
roman.gozdzikowski@pot.gov.pl
london@pot.gov.pl
14.

CHINY

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie

8014 Chang Fu Gong Office Building,
26, Jian Guo Men Wai Avenue, Beijing, China, 100022

Regulamin organizacyjny (Chiny)

www.bolan.travel/zh

Jan-Wawrzyniak-Pekin.jpg

JAN WAWRZYNIAK

Biogram Jana Wawrzyniaka

kierunkowy: 0086 - 10
tel.: 65 25 56 00
fax: 65 25 56 08
jan.wawrzyniak@pot.gov.pl

15.

Pozostałe rynki

Do góry