en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Branża spotkań na wirtualnych targach ITB Berlin

Branża spotkań na wirtualnych targach ITB Berlin

Polska Organizacja Turystyczna jak co roku jest organizatorem Polskiego Stoiska Narodowego na targach ITB Berlin.  W tym roku wśród wystawców, po raz pierwszy, pojawi się również Poland Convention Bureau, wspierając tym samym ofertę turystyki biznesowej prezentowaną przez profesjonalne biura turystyki przyjazdowej wyspecjalizowane w obsłudze spotkań i wydarzeń.
Czytaj więcej
Wirtualny fam-trip w Warszawie

Wirtualny fam-trip w Warszawie

2 marca 2021 o godz. 15:00 rozpocznie się wirtualny fam trip „Warsaw Kick Off 2021” organizaowany przez Warsaw Convention Bureau i Mazurkas Travel – posiadające certyfikat rekomendacji POT PCB.
Czytaj więcej
Dziewiąta edycja konkursu MP Power Awards

Dziewiąta edycja konkursu MP Power Awards

Konkurs MP Power Awards®, realizowany przez portal branżowy MeetingPlanner.pl, wyróżnia eventy i projekty, produkty związane z event marketingiem, miejsca i obiekty oraz osobistości branży eventowej. Rok 2020 niezwykle trudny dla całej branży spotkań pokazał, jak bardzo kreatywne i elastyczne środowisko tworzą jej przedstawiciele. Tym bardziej istotne jest zaprezentowanie jej osiągnięć, zaangażowania i transformacji, jaką na różnych polach musiała przejść.   
Czytaj więcej
Udana premiera Destination Poland

Udana premiera Destination Poland

POT PCB od tygodnia z sukcesem prowadzi komunikację dotyczącą Destinantion Poland. Informacje o nowym projekcie, realizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem SITE Poland, opublikowały już zagraniczne i krajowe media branżowe oraz Zagraniczne Ośrodki POT.
Czytaj więcej
Do góry