en
en
Kontakt

Promocja turystyki wodnej we Włoszech

17 czerwca Zagraniczny Ośrodek POT we Włoszech, wspólnie z Instytutem Polskim w Rzymie, zorganizował imprezę promocyjną z okazji podpisania umowy partnerskiej między Warszawskim Towarzystwem Wioślarskim a Rzymskim Królewskim Towarzystwem Wioślarskim Tevere Remo. Tematem przewodnim imprezy, która odbyła się w ramach festiwalu kultury polskiej Corso Polonia w Rzymie pod hasłem „Gara dei due fiumi” – „Wyścig dwóch rzek”, była oczywiście Warszawa i rzeka Wisła, a wieczór uświetnił występ zespołu Warsaw Sentimental Orchestra.

Tytułowy wyścig między wioślarzami znad Wisły i znad Tybru odbył się symbolicznym wypłynięciem historycznej łodzi admiralskiej z honorowymi gośćmi z Polski na pokładzie, prezesem Bogusławem Siennickim i dyrektorem WTW Maciejem Śliwińskim przed rozpoczęciem imprezy, po czym zaproszono ścisłe grono 150 gości, wśród których obecni byli dziennikarze i VIP, do prestiżowej siedziby Rzymskiego Towarzystwa Wioślarskiego w centrum miasta, gdzie odbyło się uroczyste podpisywanie umowy partnerskiej obu Towarzystw, a także prezentacja Warszawy, przygotowana wspólnie ze Stołecznym Biurem Turystyki i wygłoszona przez dyrektor ZO POT w Rzymie, Małgorzatę Furdal.

Podczas imprezy można było podziwiać również wystawę Historii Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, które jest nie tylko najstarszym w Polsce towarzystwem wioślarskim, ale też najstarszym klubem sportowym, który w przyszłym roku obchodzić będzie 140-lecie powstania. Podczas imprezy prezes WTW, Bogusław Siennicki podkreślił bliskość między dwoma towarzystwami wioślarskimi, długą tradycję (rzymskie Towarzystwo powstało w 1872 roku), a także zaprosił oficjalnie przedstawicieli z Rzymu na inaugurację nowej siedziby WTW i obchody jego 140-lecia w 2018 roku. Prezes włoskiego Towarzystwa, Giorgio Toscano przyjął zaproszenie z dużym entuzjazmem zapowiadając swoją wizytę nad Wisłą jeszcze w tym roku.

Imprezie towarzyszyło stoisko informacyjne ZOPOT z materiałami promocyjnymi. - Łączenie sportu, turystyki, kultury w strategii promocyjnej Polski otwiera przed nami duże możliwości - podkreśliła Małgorzata Furdal, dyrektor ZOPOT w Rzymie. Rok Wisły stawarza okazję do wszechstronnej prezentacji naszego kraju, od jej kultury, historię po naturę. Pomysł dyrektor Instytutu Polskiego w Rzymie, Agnieszki Bender, żeby cały festiwal zadedykować Wiśle spotkał się z entuzjazmem z naszej strony i stworzył płaszczyznę do wspólnych działań na rynku włoskim.          

Do góry