en
en

Podkarpacie stawia na rozwój turystyki medycznej

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w Międzynarodowym Kongresie pod nazwą „Business without limits”, który odbył się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym ARENA w podrzeszowskiej Jasionce 21-22 czerwca. W ramach Kongresu odbyło się szereg konferencji branżowych, w których swoją wiedzę i doświadczenie prezentowali goście i specjaliści reprezentujący różne dziedziny.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja dedykowana zdrowiu i turystyce medycznej. Podkarpacie to najpiękniejszy zakątek Polski, w którym nie tylko można wypoczywać ale również skorzystać z bogatej oferty usług zdrowotnych i medycznych powiedział Stanisław Kruczek – wicemarszałek województwa podkarpackiego, jeden z zaproszonych gości.

Przykładami wsparcia ze strony samorządu regionalnego dla rozwoju turystyki medycznej na Podkarpaciu mają być  zaplanowana „Bezcłowa Strefa Zdrowia” funkcjonująca w hali portu lotniczego w Jasionce oraz klaster medyczny, jako przykład partnerstwa publiczno-prywatnego w tworzeniu konkurencyjnej oferty usług prozdrowotnych w regionie.

Udział we wspólnych przedsięwzięciach zadeklarowali również uczestniczący w panelu dyskusyjnym: Stanisław Mazur – prezes Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie oraz Joanna Dobrzańska – dyrektor sprzedaży i marketingu hotelu Arłamów w Ustrzykach Dolnych.

Turystyka medyczna to szybko rozwijający się przemysł światowy. O tym, że Polska również podejmuje działania promocyjne w celu pozyskania turysty-pacjenta z zagranicy poinformował Piotr Tatara – dyrektor Biura Projektów Unijnych w POT. W swojej prezentacji przedstawił dwuletni plan działań promocyjnych realizowanych przez POT w ramach Programu Promocji Usług Prozdrowotnych na wybranych rynkach zagranicznych.

Wszyscy uczestnicy konferencji wyrazili nadzieję, że poprzez wspólny wysiłek i pracę przedsiębiorców w tworzeniu atrakcyjnej oferty usług medycznych i zdrowotnych oraz dobrze opracowana i realizowana strategia promocji Polski w tym zakresie będzie gwarantem rozwoju nie tylko regionalnego ale całej Polski.

Do góry