en
en

Pięknie i nowocześnie. Polska na EXPO 2017

270x136_ast6.jpg

Do września w Astanie goście będa mogli oglądać polską prezentację podczas Międzynarodowej Wystawy  EXPO 2017.  Temat tegorocznej wystawy  – Energia Przyszłości stanowi platformę do projektowania przyjaznego środowiska prezentacji innowacyjnych pomysłów i rozwiązań.

ast6Do września w Astanie goście będa mogli oglądać polską prezentację podczas Międzynarodowej Wystawy  EXPO 2017.  Temat tegorocznej wystawy  – Energia Przyszłości stanowi platformę do projektowania przyjaznego środowiska prezentacji innowacyjnych pomysłów i rozwiązań.

173-hektarowe „Expo City” zostało zaprojektowane przez studio Adrian Smith + Gordon Gill Architects. Miasteczko zasilane jest przez panele słoneczne i turbiny wiatrowe. Teren Expo stanowi część całościowego planu rozwoju Astany, która do 2030 r. ma stać się zielonym miastem. Po zakończeniu Wystawy, która potrwa do 10 września 2017 r., budynki będą wykorzystane do stworzenia centrum finansowego Azji Centralnej. W centralnym punkcie miasteczka Expo znajduje się olbrzymia „kula expo” otoczona budynkami stanowiącymi przestrzeń dla pawilonów narodowych. Wśród najlepszych z nich, zdaniem branżowego portalu www.worldbuild365.com, znalazła się polska ekspozycja.

                         ast3   ast2   ast4

                ast43  ast5  ast1

Na polskim stoisku narodowym polskie firmy mogą zaprezentować swoją ofertę oraz odbywać spotkania biznesowe z partnerami zagranicznymi. W otwarciu targów 27 czerwca udział wziął m.in. Pan Andrzej Skrzydło, chargé d’affaires a.i. Ambasady RP w Kazachstanie, który odwiedził także polskie stoisko z przedstawicielami lokalnych władz i organizacji wsparcia biznesu z obwodu karagandzkiego.

          astana 222 cr00

W ramach wydarzeń towarzyszących polskiemu wystąpieniu 28 czerwca odbyły się warsztaty branżowe skierowane do biur podróży zajmujących się turystyką wyjazdową z Kazachstanu, przyjazdową do Polski. Głównym organizatorem warsztatów jest Polska Organizacja Turystyczna. W trakcie warsztatów odbyła się prezentacja największych atrakcji turystycznych Polski, a także rozmowy stolikowe z przedstawicielami polskich biur podróży zajmujących się turystyka przyjazdową do Polski. W warsztatach wzięło udział 15 biur z Kazachstanu, 3 biura z Polski oraz przedstawiciele: PIT, PLL LOT i Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego.

                ASTANA2   ASTANA3   ASTANA4

Za udział Polski w tym wydarzeniu odpowiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z Ministerstwem Rozwoju.

Więcej informacji: https://expo.gov.pl

Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Do góry