en
en

Błękitne Flagi dla 39 polskich plaż

270x136_BlueFlagcolour_1000__1.jpg

Na sezon 2017 międzynarodowe jury przyznało Błękitne Flagi dla 4286 obiektów w 47 krajach, w tym dla 3574 kąpielisk, 662 marin oraz 50 łodzi turystycznych. W Polsce Błękitną Flagę otrzymało 39 nadmorskich plaż i kąpielisk. Jest to prestiżowe wyróżnienie, potwierdzające zarówno jakoś wody w danym kąpielisku, jak i podejmowane na jego terenie działania pro-ekologiczne.

BlueFlagcolour 1000Na sezon 2017 międzynarodowe jury przyznało Błękitne Flagi dla 4286 obiektów w 47 krajach, w tym dla 3574 kąpielisk, 662 marin oraz 50 łodzi turystycznych. W Polsce Błękitną Flagę otrzymało 39 nadmorskich plaż i kąpielisk. Jest to prestiżowe wyróżnienie, potwierdzające zarówno jakoś wody w danym kąpielisku, jak i podejmowane na jego terenie działania pro-ekologiczne.

Obiekty wyróżnione możemy rozpoznać po powiewającej nad nimi Błękitnej Fladze oraz tablicy informacyjnej umieszczonej w centralnym punkcie kąpieliska.

Pałna lista obiektów znajduje się TUTAJ

Błękitna Flaga jest to międzynarodowy program zainicjowany przez Fundację Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) w 1985 r. Fundacja Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Kopenhadze zrzesza organizacje, pełniące funkcję koordynatorów programu w danym kraju. Błękitna Flaga jest programem realizowanym w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich, w otoczeniu kąpielisk i przystani jachtowych. Program ten spełnia także ważną rolę zwiększania świadomości ekologicznej turystów oraz społeczności lokalnych.

Kąpieliska i mariny wyróżnione Błękitną Flagą spełniają kryteria z zakresu:
• jakości wody,
• działań na rzecz edukacji ekologicznej,
• zarządzania środowiskowego,
• bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

Do góry