en
en

Trwa Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017

10 czerwca br., rozpoczęła się Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017, która potrwa do 10 września br. Tematem przewodnim wystawy jest „Future energy”. Swój udział w wystawie potwierdziło ponad 115 krajów. Za udział Polski w tym wydarzeniu odpowiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z Ministerstwem Rozwoju.

Polska ekspozycja prezentowana jest pod hasłem przewodnim „Poland: creative people, smart energy” i mieści się w dwupoziomowym pawilonie o powierzchni ok. 700 m²  obok pawilonów Stanów Zjednoczonych, Holandii i Watykanu.

W ramach wydarzeń towarzyszących polskiemu wystąpieniu, podczas wystawy EXPO ASTANA 2017, 28 czerwca br. odbędą się warsztaty branżowe skierowane są do biur podróży zajmujących się turystyką wyjazdową z Kazachstanu, przyjazdową do Polski. Głównym organizatorem warsztatów jest Polska Organizacja Turystyczna.

W trakcie warsztatów odbędzie się prezentacja największych atrakcji turystycznych Polski, a także rozmowy stolikowe z przedstawicielami polskich biur podróży zajmujących się turystyka przyjazdową do Polski. Swój udział w warsztatach potwierdziło ok. 15 biur z Kazachstanu, 3 biura z Polski oraz przedstawiciele: PIT, PLL LOT i Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego.

Kulminacją polskiej obecności na Astana EXPO 2017 będzie 7 września Dzień Polski. Scenariusz tego dnia obejmuje m.in. uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli polskich władz na najwyższym szczeblu na terenie EXPO PLAZA, briefing prasowy, zwiedzanie polskiej oraz kazachstańskiej ekspozycji przez delegację oficjalną, wieczorny koncert galowy w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, oficjalne przyjęcie wieczorne.

Zdjęcia: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Więcej informacji: https://expo.gov.pl

Do góry