en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Kongres TERMIS-EU 2022 z Mazurkas Congress Management

Kongres TERMIS-EU 2022 z Mazurkas Congress Management

Przełom czerwca i lipca to czas kolejnego kongresu, którego organizatorem logistycznym jest Mazurkas Congress Management. Pod szyldem Termis EU 2022 badacze i naukowcy z całego świata będą mieli doskonałą okazję nawiązywania kontaktów, pozyskiwania doświadczeń, uczenia się i podejmowania innowacyjnego myślenia w rozwijającej się dziedzinie inżynierii tkankowej i medycyny regeneracyjnej.
Czytaj więcej
ICE Kraków z nową funkcjonalnością

ICE Kraków z nową funkcjonalnością

Stworzenie profesjonalnego, w pełni wyposażonego w sprzęt studia hybrydowego jest jednym z zadań, za które odpowiada spółka Kraków5020. Cała inwestycja będzie gotowa po wakacjach, ale już teraz zaczynają się testy funkcjonalności studia. Wszystko po to, by Centrum Kongresowe przyciągało nowych organizatorów eventów, którzy w postpandemicznej rzeczywistości stawiają na hybrydowy format wydarzeń.
Czytaj więcej
Era Eventu 2.0.

Era Eventu 2.0.

14 czerwca 2022 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyło się wydarzenie „ERA EVENTU 2.0” z udziałem przedstawicieli przemysłu spotkań i wydarzeń w szerokim ujęciu sektorowym, a także organizacji branżowych TUgether, Urzędu Pracy M. St. Warszawy i instytucji branżowych. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Agencji Eventowych SAR, SBE – Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether.
Czytaj więcej
16. European Route Development Forum odbędzie się w Łodzi!

16. European Route Development Forum odbędzie się w Łodzi!

Łódź będzie miastem – gospodarzem tego największego europejskiego forum lotniczego Routes Europe 2023. W przyszłym roku przyjedzie do Łodzi ok. 1200 delegatów, w tym przedstawiciele ponad 90 linii lotniczych, lotnisk, a także miast, regionów oraz organizacji turystycznych z całej Europy, ale także z Izraela, Maroka, czy Gruzji. Łódź otrzymała tytuł i statuetkę kolejnego gospodarza Routes Europe podczas lotniczego forum w norweskim Bergen.
Czytaj więcej
Polska poprawia pozycję w rankingu ICCA 2022

Polska poprawia pozycję w rankingu ICCA 2022

Pod koniec maja stowarzyszenie International Congress and Convention Association – ICCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów) opublikowało swój najnowszy „ICCA Ranking Report”, zawierający dane o krajach i miastach, w których organizowanych jest najwięcej wydarzeń stowarzyszeniowych. W tegorocznym zestawieniu Polska – ze 158 spotkaniami – uplasowała się na 18. miejscu na świecie.
Czytaj więcej
Do góry