en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Polska branża na targach IMEX America 2022

Polska branża na targach IMEX America 2022

 10 – 13 października w Las Vegas odbyły się międzynarodowe targi branży spotkań IMEX America. Polska Organizacja Turystyczna po raz ósmy była organizatorem polskiego stoiska narodowego, na którym swoje oferty prezentowały firmy zajmujące się profesjonalną organizacją spotkań oraz obiekty konferencyjne.
Czytaj więcej
Premiera Raportu Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2022

Premiera Raportu Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2022

Jak co roku, we współpracy z miejskimi i regionalnymi convention bureaux, rekomendowanymi organizatorami kongresów i podróży motywacyjnych oraz międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami, Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (PCB POT) opracowało raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2022” stanowiący podsumowanie osiągnięć branży spotkań z 2021 roku.
Czytaj więcej
61. Kongres ICCA - specjalne stawki dla polskich członków oraz dla osób niezrzeszonych do końca września!

61. Kongres ICCA - specjalne stawki dla polskich członków oraz dla osób niezrzeszonych do końca września!

W listopadzie 2022 roku Polska i Kraków będą gospodarzami 61. Kongresu Stowarzyszenia ICCA (International Congress and Convention Association), jednego z najważniejszych wydarzeń w branży przemysłu spotkań na świecie. Globalna społeczność ICCA nie może się doczekać spotkania w Krakowie i jako organizacja dostrzega duże zaangażowanie destynacji i jej interesariuszy w organizację Kongresu.
Czytaj więcej
Do góry