en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


okładki magazynów

Dziennikarze biznesowi w Polsce

2 obszerne artykuły o Polsce, jako destynacji biznesowej, ukażą się w wiodących magazynach branżowych: hiszpańskim Punto MICE i francuskim Meet and Travel Mag. Pierwszy będzie uzupełnieniem odbytego już webinaru o Polsce.
Czytaj więcej
Nominuj Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich 2020

Nominuj Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich 2020

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tytułu honorowego Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich. Jest to wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę jako miejsce organizacji spotkań i konferencji o europejskim i światowym zasięgu oraz firm i instytucji, które wspierają organizowane spotkania czy wydarzenia. Kandydatury można zgłaszać w ankiecie on–line do 30 kwietnia 2020 roku.
Czytaj więcej
Hiszpańscy planiści na rynku w Krakowie

Przedstawiciele American Express w Polsce

W dniach 14 -17 lutego 2020 roku odbyła się wizyta studyjna dla 15-osobowej grupy planistów reprezentujących barceloński i madrycki oddział American Express Global Business Travel. Celem wizyty było zaprezentowanie potencjału Warszawy i Krakowa jako destynacji biznesowej.
Czytaj więcej
Małgorzata Hudyma i Aneta Książek podczas M&I Forum Healthcare

Polska na Meetings & Incentives Healthcare Europe 2020

W dniach 11-13 lutego 2020 roku w Finlandia Hall w Helsinkach odbyła się druga edycja Meetings & Incentives Healthcare Europe, w którym po raz pierwszy brali udział reprezentanci z Polski, zarówno ze strony sprzedających (wystawców), jak i kupujących (zaproszeni hosted buyers).
Czytaj więcej
Do góry