en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Routes Europe 2023 Łódź konferencja

POT partnerem merytorycznym Routes Europe 2023

Polska Organizacja Turystyczna partnerem merytorycznym największego europejskiego forum lotniczego Routes Europe 2023, które odbędzie się w Łodzi w dniach 09-11.05.2023 r. Zapraszamy na panel dyskusyjny Destination Marketing in the MICE Industry and Cooperation with Airlines.
Czytaj więcej
Gala Ambasadorów Kongresów Polskich w Gdyni

Gala Ambasadorów Kongresów Polskich wraca po przerwie do Gdyni

Miasto Gdynia w połowie maja br. stanie się centrum wydarzeń Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Uhonorowanie laureatów z lat 2020 i 2021 stanowi dobrą okazję na integracje środowiska naukowego z profesjonalistami branży spotkań oraz na zapoznanie ambasadorów z nowymi produktami, trendami i miejscami.
Czytaj więcej
Meetings by Default, or meetings by Design

Meetings, by Default or meetings by Design w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie

Trzy polskie miasta dołączają do światowego tournée. Wrocław, Kraków i Gdańsk dołączają do światowego wydarzenia, celebrującego premierę książki, będącej przewodnikiem jak projektować lepsze spotkania, aby uczynić je bardziej produktywnymi, angażującymi i skutecznymi. Autorzy książki „Meetings, by Default, or meetings by Design?” Mike van der Vijver i Eric de Groot spotykają się z lokalną branżą MICE i wraz z nią badają i odkrywają nową rolę spotkań F2F w świecie post pandemicznym.
Czytaj więcej
Do góry