en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Polska na warsztatach w Belgii – nowa rzeczywistość

Polska na warsztatach w Belgii – nowa rzeczywistość

W dniu 14 września 2020 Poland Convention Bureau POT reprezentowane przez ZOPOT w Brukseli wzięło udział w warsztacie branżowym organizowanym przez BBT Online. Spotkanie odbyło się pod Brukselą, w kreatywnej przestrzeni postindustrialnej De Kruitfabriek. To pierwsze od wybuchu pandemii wydarzenie branżowe zorganizowane w Belgii w czasie rzeczywistym, w którym Polska Organizacja Turystyczna wzięła udział.
Czytaj więcej
Łódź: Interaktywny Katalog MICE

Łódź: Interaktywny Katalog MICE

Łódź Convention Bureau wydało najnowszą wersję katalogu obiektów konferencyjnych. To prawdziwe kompendium wiedzy o ofercie miasta związanej z organizacją wydarzeń. Opracowanie w formacie PDF ma charakter interaktywny, z odnośnikami do zewnętrznych witryn, dostarczając tym samym pełnej informacji o prezentowanych produktach.
Czytaj więcej
Meetings Week Poland w formule hybrydowej

Meetings Week Poland w formule hybrydowej

Ósma edycja Meetings Week Poland (MWP) – przełożona z kwietnia tego roku z powodu wynikającego z pandemii zakazu organizacji wydarzeń – odbędzie się 16 i 17 września, w nowej formule. Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy – uczestnicy będą gościć na żywo w obiektach w pięciu miastach Polski oraz za pośrednictwem internetu z dowolnego miejsca na świecie. Zagadnienia podjęte podczas MWP będą odnosić się do nowej rzeczywistości, w której przemysł spotkań odbudowuje swoją pozycję. Wśród mówców są międzynarodowi i polscy eksperci i praktycy, przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji branżowych oraz ambasadorowie kongresów.
Czytaj więcej
Dwie edycje World of Coffee w Polsce

Dwie edycje World of Coffee w Polsce

W czerwcu 2022 i 2024 roku, w Ptak Warsaw Expo odbędą się kolejne edycje World of Coffee – potwierdzili organizatorzy wydarzenia, którzy przesunęli organizację imprezy z 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa.
Czytaj więcej
Do góry