en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


PCB POT zaprasza do Programów Rekomendacji 2023-2024

PCB POT zaprasza do Programów Rekomendacji 2023-2024

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (PCB POT) zaprasza branżę spotkań do ubiegania się o nowe certyfikaty przyznawane profesjonalnym organizatorom kongresów i profesjonalnym organizatorom podróży motywacyjnych oraz convention bureaux na lata 2023-2024.
Czytaj więcej
Targi IBTM World 2022 w Barcelonie podsumowanie

Targi IBTM World 2022 w Barcelonie podsumowanie

Tematem przewodnim tegorocznego IBTM World w Barcelonie była kultura i jej związek w przemysłem spotkań. Polskę na targach reprezentowało aż 16 partnerów. Łącznie w targach IBTM udział wzięło ponad 10 000 uczestników, 2200 wystawców z 150 krajów świata, według organizatorów odbyło się ponad 100 000 spotkań biznesowych.
Czytaj więcej
Międzynarodowe spotkanie liderów pomocy Ukrainie

Międzynarodowe spotkanie liderów pomocy Ukrainie

World for Ukraine Summit adresowany jest do wszystkich organizacji i osób zaangażowanych w pomoc Ukrainie. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, organizacji międzynarodowych, organizacji pozarządowych, biznesu, think-tanków oraz mediów – zarówno z Ukrainy jak i Świata.
Czytaj więcej
Do góry