en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Meetings Week Poland 2022

Meetings Week Poland 2022

Jubileuszowa edycja Meetings Week Poland będzie poświęcona odbudowie i wartości branży spotkań oraz jej zrównoważonemu rozwojowi. Tegoroczna konferencja w formule hybrydowej odbędzie się w dniach 21 – 22 kwietnia w Muzeum J. Piłsudskiego w Sulejówku.
Czytaj więcej
Kraków najlepszym kierunkiem dla biznesu!

Kraków najlepszym kierunkiem dla biznesu!

Stolica małopolski - stolicą kongresów, targów i konferencji z całego świata? To możliwe! Już teraz Kraków dysponuje nowoczesną infrastrukturą w postaci Centrum Kongresowego ICE Kraków, a przede wszystkim najlepszym zapleczem ludzi, którzy jednoczą branżę MICE działając w grupie KRAKÓW NETWORK. By móc przyciągać jeszcze więcej wydarzeń branżowych potrzebne są jednak zmiany. Odpowiedzią na nie jest spółka Kraków5020, która właśnie rozpoczyna swoją pracę.
Czytaj więcej
Nowe hotele w Warszawie

Nowe hotele w Warszawie

Branża hotelarska z nadzieją oczekuje powrotu do normalności sprzed pandemii. Po bardzo ciężkim dla hotelarzy roku 2021, w którym i tak udało się otworzyć kilka z zaplanowanych inwestycji, rok 2022 zapowiada się bardzo obiecująco. Jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli, a ciągle jest to tendencja nieprzewidywalna, w Polsce pojawią się nowe międzynarodowe marki hotelowe.
Czytaj więcej
Poland Convention Bureau POT stawia na content marketing

Poland Convention Bureau POT stawia na content marketing

W czasie pandemii Covid-19 zdalne kanały kontaktu stały się podstawą w naszej codziennej komunikacji, dlatego też we współpracy z Zagranicznymi Ośrodkami POT oraz miejskimi Convention Bureau prowadzimy zwiększone działania promocyjne on-line, skierowane do przedstawicieli branży spotkań, mające na celu potrzymanie popytu na Polskę oraz budowę zaufania wśród planistów spotkań i wydarzeń.
Czytaj więcej
Green Energy Congress 2022

Green Energy Congress 2022

4-5 października 2022 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się II edycja Green Energy Congress. Wydarzenie to skierowane jest zarówno do członków kadr zarządzających, menedżerów, naukowców i praktyków, wdrażających lub planujących proekologiczne działania w swoich firmach, jak i szerokiego grona odbiorców zainteresowanych zastosowaniem zielonej energii w gospodarce i poprawą naszej sytuacji klimatycznej.
Czytaj więcej
PCB POT zbiera dane do raportu 2022

PCB POT zbiera dane do raportu 2022

Początek roku to czas na podsumowania, również te statystyczne. Poland Convention Bureau POT, jak co roku w styczniu, we współpracy z miejskimi i regionalnymi Convention Bureaux zbiera dane do Raportu Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce. To będzie już 13. edycja publikacji, podejmującej próbę zdefiniowania wielkości rynku organizacji spotkań i wydarzeń w Polsce. Kolejny rok w dobie pandemii Covid-19.
Czytaj więcej
Do góry