en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Kapituła Programu AKP wybrała Mecenasów i Ambasadorów Kongresów Polskich 2020

Kapituła Programu AKP wybrała Mecenasów i Ambasadorów Kongresów Polskich 2020

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczne głosowanie Kapituły Ambasadorów Kongresów Polskich odbyło się korespondencyjne. Głosy zostały z złożone do Sekretariatu Programu (PCB POT), a następnie zbiorczo potwierdzone podczas spotkania online przeprowadzonego w dniu 2 czerwca br. W wyniku głosowania grono wyróżnionych zostało poszerzone o 21 nowych Ambasadorów Kongresów Polskich oraz czterech Mecenasów Kongresów Polskich.
Czytaj więcej
Wrocław - dobre praktyki

Wrocław - dobre praktyki

Wrocławskie obiekty kongresowo-konferencyjne, hotelowe oraz organizatorzy turystyki biznesowej również włączyli się w szereg działań mających na celu przywrócenie ich sprawnego funkcjonowania w czasie pandemii COVID-19. 
Czytaj więcej
Bezpieczne wydarzenia – kolejne projekty

Bezpieczne wydarzenia – kolejne projekty

Nie ustają działania poświęcone funkcjonowaniu w nowej rzeczywistości. Z początkiem czerwca obiekty noclegowe mogą przystępować do programu Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt Bezpieczny Higienicznie”, do Warszawy – Miasta Bezpiecznych Eventów – dołącza Łódź, rusza też kampania „Poznań wraca do gry”.
Czytaj więcej
Poland Online Site Inspection - udana premiera

Poland Online Site Inspection - udana premiera

Z ogromną satysfakcją informujemy, że od połowy maja Polska Organizacja Turystyczna  – z sukcesem – prowadzi komunikację dotyczącą #PolandOnlineSiteInspection, nowego narzędzia dla branży spotkań uruchomionego na stronie pot.gov.pl, stanowiącego katalog do organizacji spotkań i wydarzeń w Polsce.
Czytaj więcej
Do góry