en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Najważniejsze  polskie i zagraniczne wydarzenia branży MICE w 2024 roku

Najważniejsze polskie i zagraniczne wydarzenia branży MICE w 2024 roku

Rok 2024 zapowiada się niezwykle obfity w wydarzenia związane z branżą MICE. Zarówno w Polsce, jak i za granicą, od stycznia do grudnia odbędzie się szereg prestiżowych spotkań, konferencji i targów skupiających profesjonalistów z różnych dziedzin związanych z organizacją wydarzeń biznesowych, kongresów, podróży motywacyjnych. Również Polska Organizacja Turystyczna - Poland Convention Bureau zaprasza na organizowane wydarzenia w kraju i poza nim.
Czytaj więcej
 Ruszyła akwizycja zgłoszeń na polskie stoisko narodowe na targi IMEX Frankfurt 2024

Ruszyła akwizycja zgłoszeń na polskie stoisko narodowe na targach IMEX Frankfurt 2024

Targi IMEX we Frankfurcie to jedno z kluczowych wydarzeń w branży spotkań, przyciągające co roku uczestników z całego globu. Polska również będzie obecna na tegorocznej edycji targów, która odbędzie się w Messe Frankfurt w dniach 14-16 maja. Polscy przedstawiciele przemysłu spotkań mogą zgłaszać swoje uczestnictwo do dnia 7 marca 2024 r., a proces ten koordynuje Polska Organizacja Turystyczna – Biuro Spotkań i Wydarzeń.
Czytaj więcej
Polscy dostawcy branży spotkań na targach Conventa 2024 w Lublanie

Polscy dostawcy branży spotkań na targach Conventa 2024 w Lublanie

Polska obecność na targach Conventa 2024 w Lublanie była znacząca, prezentując różnorodność oferty polskiej branży MICE. Dzięki silnej reprezentacji wystawców reprezentujących biura convention, hotel, profesjonalnych organizatorów kongresów i podróży motywacyjnych, uczestnicy i hosted buyers mieli możliwość zapoznania się z szerokim spektrum usług i miejsc na organizację wydarzeń w Polsce.
Czytaj więcej
Nagrody dla Anety Książek i Poland Convention Bureau przyznane podczas Conventa Trade Show 2024

Nagrody dla Anety Książek i Poland Convention Bureau przyznane podczas Conventa Trade Show 2024

Prosto z Conventa Trade Show ze Słowenii dzielimy się z Wami wspaniałą wiadomością. 21 lutego 2024 roku podczas uroczystej gali Aneta Książek,kierowniczka Poland Convention Bureau - Biura Spotkań i Wydarzeń Polskiej Organizacji Turystycznej, została uhonorowana prestiżowymi dwoma nagrodami Meetings Star - The Most Influential People in New Europe w kategoriach: Top Meeting Architects oraz Dreamcatcher of the Year 2023/2024 (overall winner).
Czytaj więcej
Trwa proces zbierania danych do cyklicznego Raportu Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w Polsce

Trwa proces zbierania danych do cyklicznego Raportu Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w Polsce

Od początku roku trwają prace dotyczące publikacji 15. edycji Raportu Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w Polsce. Na tym etapie Poland Convention Bureau wspólnie z profesjonalnymi organizatorami kongresów, profesjonalnymi orgnizatorami podróży motywacyjnych oraz miejskimi i regionalnymi Convention Bureaux z gromadzą dane z całej Polski. Termin przesłania wypełnionych formularzy do PCB mija 29 lutego 2024 roku.
Czytaj więcej
Do góry