en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


SITE Poland z nagrodą CSR

SITE Poland z nagrodą CSR

Stowarzyszenie SITE Poland zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Excellence in sustainability” ogłaszanym co roku podczas SITE Global Conference. Nagrodę przyznano za prowadzone działania  w zakresie CSR w ramach projektu „Our impact on people, society and the planet”.
Czytaj więcej
Mobilność i inteligentne starzenie się

Mobilność i inteligentne starzenie się

Urban Mobility & Smart Ageing Conference to globalna debata o mobilności i inteligentnym starzeniu. Realizatorem konferencji jest Mazurkas Travel - PCO rekomendowany przez POT PCB. Konferencja odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2021, całkowicie w formule on-line.
Czytaj więcej
Krakowskie Konferencje Naukowe 2021

Krakowskie Konferencje Naukowe 2021

Do 5 lutego 2021 trwa nabór do programu Krakowskie Konferencje Naukowe, w ramach którego jednostki organizujące konferencje naukowe w Krakowie, chcące promować Kraków jako ośrodek naukowy, mogą uzyskać dofinansowanie.
Czytaj więcej
EVENT ONLINE SESSION

EVENT ONLINE SESSION

EVENT ONLINE SESSION, którego gospodarzem jest Lubelskie Centrum Konferencyjne, to cykl paneli dyskusyjnych poświęconych spotkaniom online z perspektywy różnych obszarów i funkcji.4 lutego o godzinie 11:00 na profilu FB Lubelskiego Centrum Konferencyjnego transmitowany będzie panel „Dobre Praktyki współpracy przy realizacji eventów online”, poświęcony wspólnym realizacjom wydarzeń w formule online.
Czytaj więcej
Wirtualna konferencja kardiochirurgii

Wirtualna konferencja kardiochirurgii

II Zjazd Sekcji Kardiochirurgii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego był pierwszym wydarzeniem medycznym w Polsce, które odbyło się na wirtualnej platformie Avatarland. Taka formuła jest odpowiedzią lekarzy na obecne warunki wynikające z pandemii oraz dowodem na to, że organizacja bezpiecznych wydarzeń jest możliwa przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań.
Czytaj więcej
Do góry