en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Trzy polskie miasta w rankingu UIA 2023

Polska na 20. miejscu na świecie i trzy polskie miasta w rankingu UIA 2023

Polska awansowała o trzy pozycje i znalazła się na 20. miejscu na świecie w najnowszym rankingu Union of International Associations. Dodatkowo w zestawieniu pojawiły się trzy polskie miasta - Kraków, Warszawa i Gdańsk. Raport UIA 2023 uwzględnia 499 498 spotkań zorganizowanych w 268 krajach, w 12 110 miastach, przez 28 733 organizacji międzynarodowych.
Czytaj więcej
Polska jedzie na targi IMEX America 2023 - ruszyła akwizycja zgłoszeń

Polska jedzie na targi IMEX America 2023 - ruszyła akwizycja zgłoszeń

Targi IMEX America w Las Vegas w amerykańskim stanie Nevada to od ponad 10 lat jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu spotkań, które każdego roku gromadzi tysiące uczestników z całego świata. W targach już po raz 9 wezmą udział również przedstawiciele branży z Polski, którzy już teraz mogą zgłosić chęć partycypacji w Polskim Stoisku Narodowym. Akwizycję zgłoszeń prowadzi Polska Organizacja Turystyczna.
Czytaj więcej
MIĘDZYNARODOWE ZAWODY ŁAZIKÓW MARSJAŃSKICH w KIELCACH

Na Marsa polecą najlepsi! European Rover Challenge w Kielcach

Już we wrześniu w Kielcach, 25 najlepszych drużyn wystartuje w niezwykle elitarnych zawodach robotów planetarnych – European Rover Challenge. Wśród finalistów, którzy pojawią się na największym torze marsjańskim na świecie, zobaczymy trzy drużyny z Polski: KNR Rover Team i SKA Robotics z Politechniki Warszawskiej oraz krakowską AGH Space Systems, która otwiera listę finalistów.
Czytaj więcej
Paula Fanderowska Nieoceniony potencjał kadry naukowej

Nieoceniony potencjał kadry naukowej

Do wzmocnienia pozycji Krakowa jako miejsca organizacji kongresów, konferencji i międzynarodowych wydarzeń artystycznych można wykorzystać potencjał naukowy krakowskich uczelni. Paula Fanderowska, wiceprezes zarządu Kraków 5020, o badaniu potencjału intelektualnego i znaczeniu współpracy ze środowiskiem akademickim w pozyskiwaniu międzynarodowych wydarzeń.
Czytaj więcej
Do góry