en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Jubilueuszowy THINK MICE Mashup Meetings w Warszawie

Jubileuszowy THINK MICE Mashup Meetings w Warszawie

Poland Convention Bureau nie mogło zabraknąć na jubileuszowej 10. edycji spotkania THINK MICE Mashup Meetings. Miała ona miała miejsce 7 września w Hotelu Bellotto w Warszawie. Głównym celem wydarzenia było tworzenie możliwości networkingowych oraz analiza kondycji branży MICE i jej trendów, a także próba zrozumienia, jak przyszłość tego sektora może kształtować się w przyszłości.
Czytaj więcej
Przyszłość Europy to zrównoważony rozwój branży MICE

Przyszłość Europy to zrównoważony rozwój branży MICE

Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe właśnie zakończył swoje drugie spotkanie w 2023 roku. Wydarzenie to odbyło się w Luksemburgu, w European Convention Center Luxembourg (ECCL) oraz w Hotelu Le Royal Luxembourg, gromadząc predstawicieli narodowych convention bureaux. Spotkanie okazało się znakomitą okazją do rozwoju europejskiej współpracy i kształtowania zrównoważonego rozwoju w branży MICE.
Czytaj więcej
CityDNA Summer School w Gdańsku

Relacja z 37. CityDNA Summer School w Gdańsku

W terminie od 26 do 30 sierpnia Gdańsk gościł uczestników 37. edycji CityDNA Summer School. To istotne wydarzenie, organizowane przez przez City Destinations Alliance, zostało pozyskane dla Polski przez Gdańsk Convention Bureau. Czterodniowe szkolenie skierowane głównie do osób rozpoczynających swoją karierę w branży MICE, nie tylko zapewniło wartościowy program merytoryczny, lecz także stworzyło doskonałą okazję do nawiązania licznych kontaktów z przedstawicielami przemysłu spotkań.
Czytaj więcej
Do góry