en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Aktywny polityka turystyczna w Warszawie

Aktywny polityka turystyczna w Warszawie

2020 był bez wątpienia najtrudniejszym rokiem w historii polskiej turystyki, szczególnie dla podmiotów działających w obszarze tzw. turystyki miejskiej oraz branży MICE. W tym dramatycznym i burzliwym okresie wydarzyło się jednak również kilka pozytywnych rzeczy. Jedną z nich jest ogłoszenie przez Miasto Warszawę “Polityki turystycznej”.
Czytaj więcej
Inauguracja Akademii SKKP online

Inauguracja Akademii SKKP online

W połowie grudnia 2020 Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce zainaugurowało cykl szkoleń online w ramach projektu Akademia SKKP. Tym razem tematem przewodnim są „Wystąpienia na wydarzeniach hybrydowych – jedna scena, wiele perspektyw”.
Czytaj więcej
Świąteczne Rekomendacje Poland Convention Bureau POT

Świąteczne Rekomendacje Poland Convention Bureau POT

Do tradycji Polskiej Organizacji Turystycznej należy coroczne spotkanie branżowe „Świąteczne rekomendacje” organizowane w grudniu przez sekcję Poland Convention Bureau celem uroczystego wręczenia certyfikatów profesjonalnym organizatorom kongresów i podróży motywacyjnych oraz convention bureaux.
Czytaj więcej
Spotkanie Poznańskiego Klubu Ambasadora Kongresów

Spotkanie Poznańskiego Klubu Ambasadora Kongresów

Grudniowe spotkanie Poznańskiego Klubu Ambasadora Kongresów odbyło się (15 grudnia 2020) w Studio Nagrań Poznań Congress Center. Poznański Klub Ambasadora Kongresów to wspólna inicjatywa Polskiej Organizacji Turystycznej, Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, Grupy MTP oraz Miasta Poznania zainaugurowana w październiku 2019 roku.
Czytaj więcej
#TylkoRazem – podsumowanie warszawskiej akcji

#TylkoRazem – podsumowanie warszawskiej akcji

Pierwsza połowa grudnia w warszawskich (i nie tylko) mediach społecznościowych przebiegła pod hasłem #TylkoRazem. W kampanii mającej charakter dialogu, realizowanej w mediach społecznościowych uczestniczyli członkowie Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Posty oznaczone #TylkoRazem zachęcają do korzystania z nowych ofert restauracji, muzeów czy hoteli, dostosowanych do nowego reżimu sanitarnego.
Czytaj więcej
IBTM Virtual już za nami

IBTM Virtual już za nami

Zakończyły się targi IBTM World, po raz pierwszy w tym roku zorganizowane tylko w przestrzeni wirtualnej. Polska Organizacja Turystyczna jak co roku była organizatorem Polskiego Stoiska Narodowego. Według danych przekazanych przez organizatora, Polska była trzecim najchętniej odwiedzanym online krajem podczas targów!
Czytaj więcej
Do góry