en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Wesołych Świąt Wielkanocnych

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych zespół Poland Convention Bureau składa najserdeczniejsze życzenia wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku w rodzinnej atmosferze oraz wszelkiej pomyślności.
Czytaj więcej
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia 2021 Główny Urząd Statystyczny rozpocznie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Przeprowadzane co 10 lat spisy powszechne są dorobkiem kulturowym i bezcennym dziedzictwem narodowym. Jego wyniki pozwalają odpowiadać na potrzeby obywateli na poziomie lokalnym i globalnym. To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich.
Czytaj więcej
Nowe inwestycje w kompleksie Hali Stulecia

Nowe inwestycje w kompleksie Hali Stulecia

W 2020 roku dokonało się kilka zmian w Kompleksie Hali Stulecia. Te najistotniejsze to nowa przestrzeń konferencyjno-wystawiennicza na poziomie -1 oraz strop żelbetowy, który zastąpił starą podłogę, dzięki temu obiekt będzie mógł pozyskiwać wydarzenia o bardzo dużym tonażu. Hala Stulecia zyskała ponad 1 200 metrów kwadratowych nowych przestrzeni użytkowych na potrzeby organizacji wydarzeń.
Czytaj więcej
Na żywo czy online? Analiza aktywności pracowników światowego sektora służby zdrowia vs. przygotowanie Polski

Na żywo czy online? Analiza aktywności pracowników światowego sektora służby zdrowia vs. przygotowanie Polski

1 marca 2021 roku International Pharmaceutical Congress Advisory Association (IPCAA) wraz z globalnym specjalistą ds. opieki zdrowotnej, Ashfield Event Experiences opublikowały wyniki dwuczęściowego badania „Healthcare Professionals’ Experiences of Virtual Congress”. W raporcie zebrano opinie ponad 300 pracowników służby zdrowia (HCP) z całego świata na temat wirtualnych kongresów medycznych, w których uczestniczyli w okresie od marca do lipca (1 faza badania) oraz w grudniu 2020 roku (2 faza).
Czytaj więcej
AKADEMIA SKKP ONLINE – Kompendium wiedzy o branży MICE

AKADEMIA SKKP ONLINE – Kompendium wiedzy o branży MICE

AKADEMIA SKKP ONLINE zapowiada nową odsłonę i od kwietnia 2021 r. startuje z kolejnym projektem, udostępniając na platformie edukacyjnej cykl szkoleń zatytułowany „Zarządzanie w branży MICE”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.
Czytaj więcej
Do góry