en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


61. Kongres ICCA w duchu zrównoważonego rozwoju

61. Kongres ICCA w duchu zrównoważonego rozwoju

Trendy zachodzące w ciągu ostatnich kilku lat w branży spotkań wyraźnie wskazują, że zarówno zleceniodawcy spotkań i wydarzeń, jak ich beneficjenci, przykładają coraz większą wagę do kwestii ekologii i zrównoważonego rozwoju, podejmując działania zmierzające do ograniczenia emisji CO2, redukcji ilości odpadów oraz uzyskania niezależnych certyfikacji. 61. kongres ICCA w Krakowie jest tego najlepszym przykładem.
Czytaj więcej
Otwarcie Kongresu Icca w Krakowie

61. Kongres ICCA w Krakowie

61 Kongres ICCA został po raz pierwszy zorganizowany w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 900 uczestników z 80 krajów, ponad 100 prelegentów podzieliło z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem. Hasłem przewodnim kongresu w Krakowie było Together We Can a tematyka była poświęcona trzem obszarom: DEI (ang. diversity, equity and inclusion), sustainability (ang. zrównoważony rozwój) i legacy (ang. dziedzictwo). ICCA pokazała, że jest wiodącym stowarzyszeniem w przemyśle spotkań, która jednoczy całe środowisko i kształtuje jego przyszłość.
Czytaj więcej
DESTINATION POLAND MEETING GUIDE

DESTINATION POLAND MEETING GUIDE

Ponad pół tysiąca obiektów i inspiracji dla organizatorów wydarzeń zawiera Destination Poland Meeting Guide przygotowany przez Poland Convention Bureau POT. Narzędzie online powstało w połowie 2020 roku (w pandemii) i dzięki dalszej współpracy z lokalnymi partnerami branżowymi jest sukcesywnie uzupełniane i rozwijane, by jeszcze lepiej służyło jako narzędzie wsparcia. Dedykowana strona PCB POT zawiera informacje o ponad pół tysiącu obiektów i atrakcji w Polsce.
Czytaj więcej
 Katowice gościły konferencję PRECOP 27

Katowice gościły konferencję PRECOP 27

Zakończyła się konferencja PRECOP 27 organizowana przez United Nations Global Compact Network Poland oraz Grupę PTWP. Wydarzenie, które odbywało się w dniach 18-19 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zgromadziło ponad 1,2 tys. uczestników. Ponad 2,5 tys. osób śledziło transmisję online.
Czytaj więcej
Do góry