en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


#TylkoRazem – podsumowanie warszawskiej akcji

#TylkoRazem – podsumowanie warszawskiej akcji

Pierwsza połowa grudnia w warszawskich (i nie tylko) mediach społecznościowych przebiegła pod hasłem #TylkoRazem. W kampanii mającej charakter dialogu, realizowanej w mediach społecznościowych uczestniczyli członkowie Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Posty oznaczone #TylkoRazem zachęcają do korzystania z nowych ofert restauracji, muzeów czy hoteli, dostosowanych do nowego reżimu sanitarnego.
Czytaj więcej
IBTM Virtual już za nami

IBTM Virtual już za nami

Zakończyły się targi IBTM World, po raz pierwszy w tym roku zorganizowane tylko w przestrzeni wirtualnej. Polska Organizacja Turystyczna jak co roku była organizatorem Polskiego Stoiska Narodowego. Według danych przekazanych przez organizatora, Polska była trzecim najchętniej odwiedzanym online krajem podczas targów!
Czytaj więcej
Dawno Cię tu nie było – spotkajmy się w Łodzi

Dawno Cię tu nie było – spotkajmy się w Łodzi

W dniach 14-15 grudnia odbyła się kolejna podróż studyjna z cyklu „Dawno Cię tu nie było – spotkajmy się w Polsce”. Tym razem pod hasłem „Łódź – ostatnie nieodkryte miasto”. Celem podróży było zaprezentowanie potencjału Łodzi organizatorom i klientom podróży motywacyjnych (ang. incentive travel). Wydarzenie zrealizowane zostało przez Poland Convention Bureau we współpracy z Łódź Convention Bureau oraz stowarzyszeniem Site Poland.
Czytaj więcej
2020 w ICE Kraków

2020 w ICE Kraków

ICE Kraków Congress Centre podsumował tegoroczną działalność  biznesowej inicjatywy KBF - KRAKÓW NETWORK, która zrzesza przedstawicieli branży spotkań z Krakowa.
Czytaj więcej
Spotkanie Klubu Ambasadorów Kongresów Wrocławia

Spotkanie Klubu Ambasadorów Kongresów Wrocławia

Doroczne grudniowe spotkanie Klubu Ambasadorów Kongresów Wrocławia odbyło się 10 grudnia 2020 roku w formule online. Decyzja o takiej formie spotkania została podjęta w związku z obecną sytuacją i troską o zdrowie uczestników, jednak nie przeszkodziło to w wymianie zdań i poglądów odnośnie przyszłości branży spotkań.
Czytaj więcej
Do góry