en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Kraków Network Together – konferencja online

Kraków Network Together – konferencja online

W dn. 30 kwietnia br. w ramach cyklicznych spotkań, odbędzie się pierwsza konferencja online Kraków Network. Tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo eventów – temat, który umożliwi branży spotkań powrót do pracy w nowej rzeczywistości. Transmisja rozpocznie się o godz. 16.00 za pośrednictwem profilu @ICE Kraków Congress Centre na Facebooku.
Czytaj więcej
Wrocławscy Ambasadorzy Kongresów

Wrocławscy Ambasadorzy Kongresów

Program Ambasadorów Kongresów Wrocławia, realizowany przez Convention Bureau we Wrocławiu od 2006 roku w ramach działań lokalnych Klubów Ambasadora, jest dopełnieniem ogólnokrajowego Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.
Czytaj więcej
Zmiany formuły i terminów wydarzeń w Polsce

Zmiany formuły i terminów wydarzeń w Polsce

Ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa wprowadzono rozporządzenia zapobiegające możliwości rozprzestrzenianiu się choroby. W skutek tego, duża liczba organizatorów informuje o planach zrealizowania swoich spotkań i wydarzeń w późniejszych terminach. Cześć wydarzeń podlega przeorganizowaniu i odbędzie się w innej formie, przy wykorzystaniu narzędzi on-line.
Czytaj więcej
wizualizacja hotelu

Nobu Hotel Warsaw

W Warszawie, w miejscu dawnego hotelu Rialto powstaje nowy, lifestylowy hotel Nobu. Światową markę stworzyli: Nobu Matsuhisa (szef kuchni), Robert De Niro (aktor) i MeiraTeper (producent filmowy). Otwarcie hotelu planowane jest już w czerwcu br.
Czytaj więcej
Do góry