en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


CityDNA Summer School w Gdańsku

Zapowiedź 37. edycji CityDNA Summer School w Gdańsku

37. edycja CityDNA Summer School odbędzie się w Gdańsku od 26 do 30 sierpnia 2023 roku. To czterodniowe wydarzenie zostało specjalnie przygotowane dla początkujących osób w branży MICE i oferuje kompleksowy program edukacyjny, który zapewni niezbędne podstawy do udanego startu kariery, jednocześnie pomagając uczestnikom poznać trendy i wyzwania stojące przed branżą.
Czytaj więcej
Destination Poland fam trip Świętokrzyskie czaruje

Fam trip SITE Poland - "Świętokrzyskie czaruje” Destination Poland

W dniach 22-25 czerwca 2023 roku odbył się fam trip dla członków SITE Poland o nazwie "Świętokrzyskie czaruje", zorganizowany w ramach projektu "Destination Poland" i serii wizyt studyjnych pt. "Dawno Cię tu nie było – spotkajmy się w Polsce". Głównym celem fam tripu było zapoznanie uczestników z potencjałem regionu świętokrzyskiego dla ogranizatorów podróży motywacyjnych.
Czytaj więcej
64 International Meetings Statistics Report

64. International Meetings Statistics Report dostępny dla członków UIA

Dane zawarte w tegorocznym raporcie pochodzą z bazy danych UIA (The International Congress Calendar oraz The Yearbook of International Organizations). Raport zawiera dane dotyczące spotkań międzynarodowych stowarzyszeń, które odbyły się na całym świecie w latach 2019 i 2022 a także dwudziestoletnią perspektywę trendów od 2001 do 2022 roku.
Czytaj więcej
Drugie wydarzenie Silesia Meeting Day śląskie convention

Drugie wydarzenie Silesia Meeting Day za nami

Poznawanie przez doświadczenie to hasło, które w budowaniu wizerunku miejsca nabiera coraz większego znaczenia. Przekonali się o tym uczestnicy kolejnego spotkania dla konsorcjantów, które odbyło się na polu golfowym w Siemianowicach Śląskich. Oprócz networkigu, dyskusji i gier integracyjnych, był czas na grę w golfa.
Czytaj więcej
Do góry