en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Sukcesy i wyzwania - rok 2023 okiem polskich convention bureaux

Sukcesy i wyzwania - rok 2023 okiem polskich convention bureaux

W minionym roku, polskie convention bureaux skupiły się na różnorodnych obszarach, takich jak promocja, analiza rynku, raporty, oraz istotne zmiany i trendy w branży. W skrócie, ostatnie 12 miesięcy w polskich CVBs można opisać jako okres intensywnego zaangażowania w przyciąganie nowych wydarzeń, budowanie relacji z partnerami, organizowanie wizyt studyjnych, press tourów, zbieranie danych oraz uczestnictwo w międzynarodowych targach i innych wydarzeniach B2B.
Czytaj więcej
Raport o Bleisure dotyczący konferencji organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia

Raport o Bleisure dotyczący konferencji organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia

Raport "Bleisure in Association Conferences" powstał w wyniku współpracy między znanym w Polsce Robem Davidsonem (MICE Knowledge) z platformą Conferli. Najnowsze badanie skupia się na zmieniających się dynamicznie aspektach konferencji stowarzyszeniowych. Przeprowadzone wśród planistów tego typu wydarzeń badanie ukazuje ewolucję podejścia do bleisure. Raport dodatkowo prezentuje informacje o trendzie bleisure w Polsce.
Czytaj więcej
Raport Specjalny Przemysł Spotkań i Wydarzeń w magazynie Manager Report

Raport Specjalny Przemysł Spotkań i Wydarzeń w magazynie Manager Report

Zachęcamy do przeczytania raportu specjalnego o turystyce biznesowej w najnowszym wydaniu miesięcznika MANAGER Report. Na dwudziestu stronach magazynu znajdziecie obszerny zbiór informacji dotyczących przemysłu spotkań i wydarzeń, miejsc do organizacji kongresów i konferencji, rankingów ICCA i UIA, rekomendowanych firm organizujących wydarzenia (PCO) i organizatorów incentive travel (ITC), Programu Ambasadorów Kongresów Polskich oraz działań podejmowanych przez miejskie i regionalne convention bureaux w Polsce. Dla wszystkich zainteresowanych czytelników przygotowaliśmy również specjalny słowniczek obejmujący pojęcia związane z branżą MICE.
Czytaj więcej
orum Branży Eventowej (FBE) w Expo XXI Warszawa

Forum Branży Eventowej 2024 (FBE) w Expo XXI w Warszawie

10 stycznia odbyła się kolejna edycja Forum Branży Eventowej (FBE) w Expo XXI Warszawa, z udziałem ponad 2000 uczestników, 136 wystawców, dwóch scen i 29 wystąpień pod hasłem "Eventy przyszłości". Zakończeniem był Charytatywny Gala Elfy SBE. Poland Convention Bureau był aktywny na wydarzeniu, uczestnicząc w wielu spotkaniach.
Czytaj więcej
Do góry