en
en

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Meetings Matters

4. Meeting Matters w Brukseli

W Królewskim Muzeum Sztuk Pięknych w Brukseli odbył się w dniu 22 stycznia warsztat branżowy Meeting Matters dla ponad 70 przedstawicieli stowarzyszeń (planistów konferencji i kongresów) z rynku belgijskiego.
Czytaj więcej
Zdjęcie z konferencji

Organizatorzy Forum Branży Eventowej zapraszają do uczestnictwa

Tegoroczna edycja Forum Branży Eventowej odbędzie się 23 stycznia w hali EXPO XXI w Warszawie. W wydarzeniu weźmie udział blisko 2 tys. profesjonalistów branży, którzy wysłuchają prelekcji i będą uczestniczyli w eksperckiej dyskusji. W ramach FBE 2019 odbędzie się również posiedzenie Warszawskiego Klubu Ambasadora Kongresów.
Czytaj więcej
Zdjęcie kamienic na Rynku w Krakowie

Wpływ ekonomiczny branży spotkań na gospodarkę Krakowa

1,4 miliarda złotych wydali uczestnicy spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Krakowie w 2017 roku. Wydatki te były ponad trzykrotnie wyższe niż w 2013 roku. Raport „Wpływ ekonomiczny branży spotkań na gospodarkę Krakowa w 2017 roku” pokazuje, jak rozwojowy i dochodowy jest sektor turystyki biznesowej.
Czytaj więcej

Spotkanie Wrocławskiego Klubu Ambasadora

13.12.2018, w OP ENHEIM – nowej, wrocławskiej przestrzeni dla kultury – odbyło się spotkanie branżowe dla środowiska naukowego oraz przedstawicieli instytucji związanych z turystyką biznesową, zorganizowane przez Convention Bureau – Wrocław w ramach Wrocławskiego Klubu Ambasadora Kongresów.
Czytaj więcej
Do góry