en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Rekomendacje Poland Convention Bureau POT przedłużone

Rekomendacje Poland Convention Bureau POT przedłużone

Polska Organizacja Turystyczna od prawie 20 lat realizuje Programy Rekomendacji PCO, ITC i CB, które wpisane są w roczny plan działań PCB i służą profesjonalizacji polskiej branży spotkań poprzez rozwijanie profesjonalnych usług konferencyjnych w Polsce, podnoszenie wiedzy i umiejętności oraz umacnianie pozycji zawodowej osób działających na rynku spotkań poprzez współpracę międzynarodową. W związku z obecną sytuacją w branży spotkań wywołaną pandemią Covid-19, a co za tym idzie ograniczoną możliwością organizacji spotkań na żywo, podobnie jak w roku 2021, obecne rekomendacje zostają przedłużone do końca roku 2022.
Czytaj więcej
Poznań promuje atrakcje dla biznesu

Poznań promuje atrakcje dla biznesu

Poznań Convention Bureau opublikowało nowy katalog z ofertą ponad 100 atrakcji Poznania i Wielkopolski przeznaczonych dla grup biznesowych. To praktyczne narzędzie dla organizatorów spotkań, które stanowi doskonałą inspirację do tworzenia oryginalnych scenariuszy imprez firmowych.
Czytaj więcej
Zagraniczni planiści spotkań we Wrocławiu

Zagraniczni planiści spotkań we Wrocławiu

W dn. 16-18 grudnia br. Poland Convention Bureau POT we współpracy z Zagranicznymi Ośrodkami POT oraz lokalnym gospodarzem -  Convention Bureau - Wrocław zorganizowały podróż studyjną/ FAM TRIP z cyklu "Poland. We Are Meeting Again" dla przedstawicieli branży przemysłu spotkań z rynków priorytetowych tj. Niemiec, Belgii, Holandii. Był to pierwszy zagraniczny FAM TRIP przygotowany przez PCB POT od momentu wybuchu pandemii Covid-19.
Czytaj więcej
Forum Branży Eventowej 2022

Forum Branży Eventowej 2022

12 stycznia 2022 r. w EXPO XXI Warszawa odbędzie się Forum Branży Eventowej – wydarzenie mające na celu przedstawienie eventu jako części kompleksowej komunikacji zarówno z klientami, jak i pracownikami i współpracownikami przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej
Do góry