en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


MP Power Night Online

MP Power Night Online

21 maja 2020 roku odbyła się ósma gala MP Power Night, którą w całości i po raz pierwszy zrealizowano online. Gala MP Power Night jest finałem konkursu MP Power Awards®, organizowanego przez MeetingPlanner.pl.
Czytaj więcej
Polska utrzymuje stabilną pozycję w rankingu ICCA 2020

Polska utrzymuje stabilną pozycję w rankingu ICCA 2020

12 maja 2020 International Congress and Convention Association – ICCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów) opublikowało swój ranking – ICCA Statistics Report 2020 (dane za 2019), w którym Polska z liczbą 213 spotkań uplasowała się na 19. miejscu (na 114 zaprezentowanych pozycji). Polska od wielu lat utrzymuje stabilną pozycję w rankingu i jest jedynym krajem Grupy Wyszehradzkiej, spozycjonowanym w pierwszej dwudziestce.
Czytaj więcej
Przyszłość branży wg badania Northstar Meeting Group

Przyszłość branży wg badania Northstar Meeting Group

Northstar Meeting Group w prowadzonych przez siebie dwutygodniowych cyklach badań obserwuje, jak branża reaguje i dostosowuje się do zmieniających się warunków w czasach zagrożenia COVID-19. Badanie ocenia wpływ globalnej pandemii na organizatorów spotkań, w tym na status ich pracy, plany biznesowe i prognozy dotyczące przyszłości wydarzeń.
Czytaj więcej
Inauguracja PlanetIMEX

Inauguracja PlanetIMEX

Organizatorzy odwołanych w tym roku targów IMEX we Frankfurcie przygotowali coś wyjątkowego dla swoich wystawców i partnerów. Już 6 maja odbędzie się inauguracja PlanetIMEX. Jest to innowacyjny projekt wykorzystujący elementy grywalizacji, transmisji na żywo i możliwości włączenia się w interaktywną dyskusję.
Czytaj więcej
Do góry