en
en

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Nowa jakość medycyny ratunkowej

„CEEM 2019” Central European Emergency Medicine, 7. Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej oraz 28. Międzynarodowa Konferencja Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii to wydarzenia, które z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej odbędą się w Jeleniej Górze 20 – 23 marca 2019 roku.
Czytaj więcej

III Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

W dniach 22-23 października 2018 r., w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się III Krakowski Kongres Turystyki Medycznej. Wydarzeniem towarzyszącym III Kongresowi Turystyki Medycznej będzie misja kontrahentów z Ukrainy organizowana przez Polską Organizację Turystyczną.
Czytaj więcej
Uczestnicy Selectair 2018 w Warszawie

Kongres Selectair zawitał do Polski

Belgijska branża turystyczna stawia na Warszawę. W stolicy Polski odbył się kongres Selectair - spotkanie stowarzyszenia 100 niezależnych biur podróży z Belgii. Partnerami Selectair 2018 były Polska Organizacja Turystyczna oraz PLL LOT.
Czytaj więcej
Polskie Stoisko Narodowe

Ruszyła akwizycja zgłoszeń na polskie stoisko na targi IBTM World

Targi IBTM World w Barcelonie to jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu spotkań, które każdego roku gromadzi tysiące uczestników z całego świata. W targach wezmą udział również przedstawiciele branży z Polski, którzy już teraz mogą zgłosić chęć partycypacji w Polskim Stoisku Narodowym. Akwizycję zgłoszeń prowadzi Polska Organizacja Turystyczna.
Czytaj więcej
Do góry