en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


IBTM World 2022 w Barcelonie już za tydzień!

IBTM World 2022 w Barcelonie już za tydzień!

Polska Organizacja Turystyczna jest organizatorem polskiego stoiska narodowego (F57) na targach IBTM World w Barcelonie, które odbędą się od 29 listopada do 1 grudnia. W roku pod hasłem #DestinationPoland na narodowym stoisku zaprezentowanych będzie 16 polskich wystawców.
Czytaj więcej
61. Kongres ICCA w duchu zrównoważonego rozwoju

61. Kongres ICCA w duchu zrównoważonego rozwoju

Trendy zachodzące w ciągu ostatnich kilku lat w branży spotkań wyraźnie wskazują, że zarówno zleceniodawcy spotkań i wydarzeń, jak ich beneficjenci, przykładają coraz większą wagę do kwestii ekologii i zrównoważonego rozwoju, podejmując działania zmierzające do ograniczenia emisji CO2, redukcji ilości odpadów oraz uzyskania niezależnych certyfikacji. 61. kongres ICCA w Krakowie jest tego najlepszym przykładem.
Czytaj więcej
Otwarcie Kongresu Icca w Krakowie

61. Kongres ICCA w Krakowie zakończony sukcesem

61 Kongres ICCA został po raz pierwszy zorganizowany w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 900 uczestników z 80 krajów, ponad 100 prelegentów podzieliło z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem. Hasłem przewodnim kongresu w Krakowie było Together We Can a tematyka była poświęcona trzem obszarom: DEI (ang. diversity, equity and inclusion), sustainability (ang. zrównoważony rozwój) i legacy (ang. dziedzictwo). ICCA pokazała, że jest wiodącym stowarzyszeniem w przemyśle spotkań, która jednoczy całe środowisko i kształtuje jego przyszłość.
Czytaj więcej
Do góry