en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


stoisko Polski podczas EventSummit

Promocja Polski w Rotterdamie

30 stycznia 2020 w Rotterdamie (Niderlandy) odbył się EventSummit – wydarzenie o największej skali na rynku holenderskim, dedykowane branży eventowej, ze strefą biznesową i częścią seminaryjną.
Czytaj więcej
Ósma edycja Meetings Week Poland już wkrótce!

Ósma edycja Meetings Week Poland już wkrótce!

Najważniejsze wydarzenie branży przemysłu spotkań – Meetings Week Poland – odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2020 roku, w Warszawskim Centrum Kongresowym Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Trzy intensywne dni konferencji, debat i spotkań wypełnią wystąpienia na temat bezpieczeństwa i ochrony w przemyśle spotkań, kodeksu dobrych praktyk, czy zrównoważonych modeli działania w tym sektorze.
Czytaj więcej
Forum Branży Eventowej

Forum Branży Eventowej

22 stycznia 2020, w warszawskim EXPO XXI, po raz piąty odbędzie się Forum Branży Eventowej – największe w Polsce spotkanie profesjonalistów związanych z organizacją wydarzeń.
Czytaj więcej
PCB podsumowuje rok 2019

PCB podsumowuje rok 2019

Śmiało można powiedzieć, że rok 2019 upłynął nam pod hasłem współpracy branżowej. Zarówno na forum międzynarodowym, jak i krajowym. Polska z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjnym regionem dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych na arenie międzynarodowej. Rozwój przemysłu spotkań jest jednym z priorytetów promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej, w której strukturach działa sekcja Poland Convention Bureau.
Czytaj więcej
LOT członkiem ICCA

LOT członkiem ICCA

Polskie Linie Lotnicze LOT dołączyły do stowarzyszenia ICCA (International Congress & Convention Association), zrzeszającego ponad 1100 członków w prawie 100 krajach na świecie, w tym kluczowych przewoźników oraz sojusze lotnicze. LOT będzie jedną z dwóch linii lotniczych reprezentujących region Europy Centralnej.
Czytaj więcej
Do góry