en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


IBTM World 2022 - akwizycja rozpoczęta

IBTM World 2022 - akwizycja rozpoczęta

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła akwizycję wystawców na stacjonarne Polskie Stoisko Narodowe (PSN) organizowane na międzynarodowych targach przemysłu spotkań IBTM World, które odbędą się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2022 r. w Barcelonie.
Czytaj więcej
Dlaczego przemysł spotkań potrzebuje kultury?

Dlaczego przemysł spotkań potrzebuje kultury?

15 września br. zespół targów IBTM opublikował ranking miast, które są „najbardziej kulturalne”- The Most Cultural Cities for International Meetings, pomagając w ten sposób zawęzić opcje dla każdego, kto planuje międzynarodowe spotkanie, w którym kultura ma wiodące znaczenie. Pojawienie się rankingu ma bezpośredni związek z tegoroczną tematyką targów IBTM World „Creating Culture”, które odbędą się w Barcelonie w dn. 29 listopada- 1 grudnia.
Czytaj więcej
Razem jesteśmy silniejsi

Razem jesteśmy silniejsi

17 spotkanie Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Biur (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe), które odbyło się w dn. 15-16 września 2022 w hotelu Melia Lisboa Oriente w Lizbonie, po raz kolejny udowodniło jak ważna w naszym złożonym świecie jest współpraca międzynarodowa.
Czytaj więcej
 Wrocław – miasto spotkań

Wrocław – miasto spotkań

Wrocław – miasto spotkań (en. meeting place) to oficjalny slogan miasta rozpoznawalny wśród szerokiego grona odbiorców. Na profilach społecznościowych Convention Bureau - Wrocław można odnaleźć hashtag #wroclawthemiceplace, który podkreśla, że we Wrocławiu warto się nie tylko spotykać, ale także organizować wszelkiego rodzaju wydarzenia z zakresu branży MICE.
Czytaj więcej
Forum Rynku Spożywczego i Handlu 7-8 listopada 2022 r.

Forum Rynku Spożywczego i Handlu 7-8 listopada 2022 r.

Ruszyła rejestracja uczestników na kolejne już Forum Rynku Spożywczego i Handlu, czyli największą konferencję poświęconą sektorowi spożywczemu, handlowemu i HoReCa w Polsce. Prelegenci rozmawiać będą między innymi o tym, jak branża powinna zareagować na zmienną rzeczywistość w tym inflację i wzrost cen, o ekoprodukcji i gospodarce cyrkularnej, rosnącym znaczeniu produkcji roślinnej żywności oraz o tym, co czeka branżę HoReCa.
Czytaj więcej
Do góry