en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Drugie wydarzenie Silesia Meeting Day śląskie convention

Drugie wydarzenie Silesia Meeting Day za nami

Poznawanie przez doświadczenie to hasło, które w budowaniu wizerunku miejsca nabiera coraz większego znaczenia. Przekonali się o tym uczestnicy kolejnego spotkania dla konsorcjantów, które odbyło się na polu golfowym w Siemianowicach Śląskich. Oprócz networkigu, dyskusji i gier integracyjnych, był czas na grę w golfa.
Czytaj więcej
Nowe lotnisko Warszawa-Radom

Nowe lotnisko Warszawa-Radom: Branża odkrywa potencjał portu lotniczego

Polskie Porty Lotnicze i Poland Convention Bureau zaprosili przedstawicieli branży MICE oraz media na wyjazd studyjny do nowo wybudowanego Portu Lotniczego Warszawa-Radom. Lotnisko ma przyczynić się do odciążenia stołecznego Portu Lotniczego im. F. Chopina. W trakcie wizyty uczestnicy zapoznali się z infrastrukturą i historią. Od momentu otwarcia w kwietniu 2023 roku, lotnisko obsłużyło już 15 000 pasażerów.
Czytaj więcej
Badanie Barometr SOIT 2020-2022 Incentive Travel

Premiera badania Barometr SOIT 2020-2022

W dniu 13 czerwca 2023 na zakończenie Meetings Week Poland 2023 odbyła się konferencja prasowa podsumowująca wydarzenie, a także prezentująca wyniki badania turystyki motywacyjnej SOIT Barometr 2020-2023. Dość szczegółową ankietę za lata 2020-2022 wypełniły wszystkie agencje członkowskie organizujące wyjazdy typu incentive travel zrzeszone w Stowarzyszeniu SOIT dostarczając w ten sposób szeregu danych liczbowych, ukazujących trendy i nastroje w branży podróży motywacyjnych.
Czytaj więcej
Meetings Week Poland 2

Podsumowanie konferencji Meetings Week Poland 2023

W dniach 12-13 czerwca 2023 r. w Warszawie odbyła się jedenasta edycja konferencji Meetings Week Poland, która skupiła się na innowacyjnych rozwiązaniach i roli współpracy w branży spotkań. Organizowana przez Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether oraz Polską Organizację Turystyczną, konferencja stanowiła platformę edukacyjną i profesjonalną dla ekspertów z całej Polski, umożliwiającą wymianę cennych doświadczeń.
Czytaj więcej
Do góry