en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


RAPORT ICCA 2020

RAPORT ICCA 2020

Rok 2020 zmienił świat spotkań branżowych na całym świecie. W rezultacie wprowadzonych obostrzeń w organizacji spotkań i wydarzeń, Dział Badań International Congress and Convention Association (ICCA) został zmuszony do zmiany sposobu oceny i prezentacji raportu statystycznego ICCA 2020. Najnowsza wersja raportu  - opublikowana w dniu 27 maja 2021 - nie przedstawia rankingu regionów, a wpływ pandemii COVID-19 na spotkania stowarzyszeń na całym świecie oraz stanowi narzędzie do wyprowadzania przemysłu spotkań z obecnego kryzysu.
Czytaj więcej
Raport Tourism Sales Climate Index

Raport Tourism Sales Climate Index

Wraz z luzowaniem obostrzeń zmieniły się decyzje zakupowe i nastroje klientów niemieckich, co od 2005 roku bada firma konsultingowa Dr. Fried & Partner, co miesiąc przygotowując raport Tourism Sales Climate Index. W maju w badaniu Tourism Sales Climate Index wzięło udział 109 biur podróży z Niemiec (w poprzednim miesiącu 131).
Czytaj więcej
Sto lat targów w Poznaniu

Sto lat targów w Poznaniu

W setną rocznicę organizacji I Targu Poznańskiego (28 maja), który zapoczątkował istnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1921 roku, rozpoczynają się roczne obchody okrągłego jubileuszu Grupy MTP! Od 2007 roku MTP posiadają certyfikat rekomendacji POT PCB.
Czytaj więcej
Do góry