en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Młodzi Liderzy SITE Poland z wizytą w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej

Młodzi Liderzy SITE Poland z wizytą w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej

Edukacja to jeden z filarów stowarzyszenia SITE. W siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej gościliśmy studentów programu SITE Young Leaders , którzy wiążą swoją przyszłość z turystyką biznesową. Aneta Książek i Jarosław Marciuk podczas specjalnie zaprojektowanej sesji Laboratorium Twórców przekazali swoją wiedzę i doświadczenia o roli digital marketingu w promocji destynacji oraz jak budować wizerunek profesjonalisty na LinkedIn.
Czytaj więcej
Rafał Szymański Social Selling  na LinkedIn

Laboratorium Twórców z Rafałem Szymańskim na Meetings Week Poland 2023 w Warszawie

Laboratorium Twórców na Meetings Week Poland 2023 w Warszawie. Już 12 czerwca w Airport Hotel Okęcie w Warszawie wystąpienie i prezentacja Rafała Szymańskiego podczas Meetings Week Poland 2023 w ramach edukacyjnego projektu realizowanego przez Poland Convention Bureau – Biuro Spotkań i Wydarzeń Polskiej Organizacji Turystycznej. Tematem wystąpienia będzie Social Selling na LinkedIn.
Czytaj więcej
Laboratorium Twórców EventprofsLab IMEX Frankfurt Poland Convention Bureau

Międzynarodowa inauguracja projektu EventprofsLAB na targach IMEX we Frankfurcie

Po raz pierwszy edukacyjny projekt Laboratorium Twórców (angielska nazwa projektu EventprofsLAB) miał swoją premierę poza Polską. Podczas targów branżowych IMEX 2023 we Frankfurcie Poland Convention Bureau zorganizowało specjalne warsztaty fotografii mobilnej. Wydarzenie rozpoczęło się i zakończyło na polskim stoisku G440 a miejscem warsztatów była cała przestrzeń Messe Frankfurt.
Czytaj więcej
RAPORT ICCA 2022:

RAPORT ICCA 2022: powrót rankingów krajów i miast

Targi IMEX we Frankfurcie to także liczne premiery. W dniu 23 maja br. w czasie i miejscu, w którym spotyka się osobiście międzynarodowa branża spotkań i wydarzeń, International Congress and Convention Association (ICCA) ogłosiła szerokiej publiczności raport statystyczny za rok 2022.
Czytaj więcej
targi IMEX Frankfurt turystyka

Sukces Polski na IMEX Frankfurt 2023: Muzyka i biznesowe spotkania

Podczas tegorocznych targów IMEX Poland Convention Bureau wykorzystał siłę marketingu sensorycznego, aby stworzyć pozytywne emocje wśród swoich gości. W tym roku polskie stoisko mogło pochwalić się rekordową liczbą 18 wystawców, z których każdy prezentował wyjątkowe produkty i usługi. Targi turystyki biznesowej we Frankfurcie były miejscem setek zaplanowanych spotkań na polskim stoisku narodowym.
Czytaj więcej
Konferencja Meetings Week Poland 2023

Konferencja Meetings Week Poland 2023 już 12-13 czerwca w Warszawie

Tegoroczna edycja Meetings Week Poland (MWP) odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Konferencja zatytułowana jest PLATFORMA WSPÓŁPRACY I JEJ ROZWÓJ DZIĘKI INNOWACYJNYM ROZWIĄZANIOM". Głównym celem tego wydarzenia jest wzmocnienie rozwoju branży poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i przyjęcie podejścia klastrowego, oraz promowanie edukacji i profesjonalizmu w ramach tej dziedziny.
Czytaj więcej
Do góry