en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Szczecin Convention Bureau Project

Szczecin Convention Bureau Project - szansa dla miasta

Szczecin, stolica Pomorza Zachodniego, niezmiennie fascynuje swoim urokiem i historycznym dziedzictwem. Teraz miasto ma szansę rozszerzyć swoje horyzonty i wejść na międzynarodową arenę jako atrakcyjna destynacja dla branży MICE. Zdecydowanym krokiem w tym kierunku jest powołanie Szczecin Convention Bureau Project – inicjatywy promocyjnej realizowanej przez spółkę Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.
Czytaj więcej
Członkowie ICCA z Polski

Członkowie ICCA z Polski

Polska jest prężnym ośrodkiem przemysłu spotkań i wydarzeń w Europie. Dowodem na jej wiodącą pozycję w tej części Europy jest także zróżnicowany skład osiemnastu członków ICCA, który obejmuje convention bureaux, centra kongresowe i konferencyjne, obiekty targowe, narodowego przewoźnika lotniczego i profesjonalnych organizatorów kongresów (PCOs).
Czytaj więcej
Silesia Convention Bureau członkiem ICCA

Silesia Convention Bureau zostało członkiem ICCA

Silesia Convention Bureau zostało nowym członkiem ICCA (International Congress and Convention Association) - najważniejszego międzynarodowego stowarzyszenia w branży spotkań. To kolejny ważny krok w budowaniu wizerunku konsorcjum SCB jako eksperta w branży MICE w województwie śląskim.
Czytaj więcej
Mazovia Convention Bureau

Mazowsze region na eventy i konferencje

Potencjał województwa mazowieckiego pod kątem przemysłu spotkań jest duży i przejawia się w wielu aspektach. U jego podstaw leży dobra, stale rozwijająca się infrastruktura hotelowa i konferencyjno-eventowa, atrakcyjność turystyczna oraz świetna lokalizacja i dostępność komunikacyjna.
Czytaj więcej
Do góry