en
en

Projekt ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych – zaangażowanie prac nad wdrożeniem unijnej dyrektywy

Cały rynek turystyczny szykuje się na przyjęcie nowych przepisów wynikających z prawa unijnego. Mowa o nowej dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2302 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych, zmieniającej rozporządzenie (WE) nr 2006/2004 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE oraz uchylającej dyrektywę Rady 90/314/EWG. Polska, tak jak inne kraje unijne, ma czas na wdrożenie dyrektywy do 1 stycznia 2018. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać najpóźniej od 1 lipca 2018 r.
Czytaj więcej

Turystyka zdrowotna na MITT w Moskwie

Rozpoczęła się kolejna edycja targów MITT Moskwa 2017. Targi  potrwają do 16 marca. W imprezie uczestniczy ponad 1600 firm ze 182 krajów i regionów świata. Organizatorzy szacują, że odwiedzi je ponad 30 000 osób, w tym w większości przedstawiciele rosyjskiego przemysłu turystycznego. Prawie od początku istnienia imprezy uczestniczy w niej Polska Organizacja Turystyczna, w tym roku wspólnie z Lubelską Organizacją Turystyczną, Małopolską Organizacją Turystyczną, Miastem Kraków, biurem Furnel Travel International oraz biurem Mazowian Travel.
Czytaj więcej

BIKE EXPO 2017 na PGE Narodowym

18-19 marca  to  będzie weekend niezapomnianych kolarskich emocji. Tylko na stadionie PGE Narodowym kibice spotkają w jednym czasie tyle kolarskich gwiazd i reprezentantów Polski oraz zawodników freestyle BMX. Spotkania poprowadzą dziennikarze doskonale orientujący się w sprawach kolarstwa dlatego będą to z pewnością rozmowy, które zaciekawią nawet najbardziej wybrednych amatorów dwóch kółek.
Czytaj więcej

Wystawa „Z bolesławieckiej gliny” w Rzymie

8 marca br. w prestiżowej siedzibie Instytutu Polskiego w Rzymie, Palazzo Blumenstihl, odbyła się wystawa „Z bolesławieckiej gliny”, przygotowana przez Stowarzyszenie Gmin Ceramicznych Rzeczpospolitej Polskiej, prezentująca ponad 300 eksponatów słynnej bolesławieckiej ceramiki, wyprodukowanych przez 23 wytwórnie z terenu gmin powiatu bolesławieckiego.
Czytaj więcej

Best Exhibitor Award ITB 2017

Polska znalazła się w gronie 10 najlepszych wystawców na międzynarodowych targach turystycznych ITB 2017 w Berlinie. Best Exhibitor Award ITB 2017 dla polskiego stoiska narodowego. W tym roku wyróżniało się przede wszystkim elementami mającymi dawać złudzenie, że jest się na prawdziwych ścieżkach i szlakach rowerowych.
Czytaj więcej

MSiT dofinansuje wytyczanie i renowację szlaków turystycznych

Szlaki turystyczne od lat stanowią jeden z kluczowych elementów kształtowania przestrzeni turystycznej w Polsce. Dzięki nim wzrasta dostępność do atrakcji przyrodniczych i kulturowych, a także konkurencyjność poszczególnych regionów naszego kraju. Ministerstwo od lat przeznacza środki na wytyczanie i renowację tras w ramach corocznego konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki.
Czytaj więcej

Premiera nowego połączenia lotniczego Lourdes z Krakowem

W Lourdes odbyło się spotkanie Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu i lotniska Balice z agentami biur podróży regionu Pirenejów, specjalizujących się w turystyce pielgrzymkowej. Okazją do tego spotkania była premiera nowego połączenia lotniczego Lourdes z Krakowem.
Czytaj więcej

Pierwsza taka międzynarodowa konferencja w Polsce

Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja, poświęcona w całości problematyce przemian demograficznych w kontekście rozwoju turystyki odbędzie sie w Darłowie 5-8 maja br. Gośćmi i współorganizatorami Konferencji będą reprezentanci Europejskiej Federacji Osób Starszych EURAG.
Czytaj więcej

Klastry turystyczne w Austrii

 8 marca 2017 r. w siedzibie firmy „Cluster Wellnes & Gesundheit Tirol” odbyło się seminarium „Freemium&Sharing – neue Geschaftsmodellle revolutionieren den Markt“. Włodzimierz Szeląg, dyrektor ZO POT w Austrii wziął udział w spotkaniu, na zaproszenie Jeaninne Herman, którą uczestniczyła, jako lektorka, w konferencji „Klaster w turystyce”, która odbyła się w ubiegłym roku w Przemyślu.
Czytaj więcej

Kulinarne miejsca na mapie Polski

Pokazywanie tradycji danego regionu poprzez atrakcyjną ofertę kulinarno-gastronomiczną to już teraz konieczność. Każdy z nas lubi dobrze zjeść. Chętniej wrócimy tam, gdzie nas dobrze ugoszczono, a zwłaszcza, gdy mieliśmy okazję skosztować niebanalne dania przygotowane z lokalnych, świeżych produktów.
Czytaj więcej

Spotkanie Klubu Miłośników Polski

Ponad pięćdziesiąt osób przyszło na zorganizowane przez ZO POT w Kijowie spotkanie Klubu Miłośników Polski, które odbyło się w piątek, 3 marca w kijowskiej kawiarni – księgarni „Kupidon”. Przeważali dziennikarze i przedsiębiorcy turystyczni. Powodem tak dużej frekwencji była zapewne obecność zaproszonego specjalnego gościa – Rafała Rastafińskiego, dyrektora ds. marketingu i reklamy ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia, który zgodził się opowiedzieć o najnowszych projektach przewoźnika związanych z Polską.
Czytaj więcej

ITB 2017

8 marca rozpoczynają się najwięsze targi turystyczne w Europie -  ITB w Berlinie. Jak co roku w tym czasie pojawiły się na dworcu Berlin Hauptbahnhof polskie reklamy. Motywami przewodnim polskiego wystąpienia na targach będą: turystyka kulturowa: miasta, zamki i pałace, turystyka aktywna – wodna i rower, który będzie j „klamrą spinającą” całe wystąpienie. Motywy te widoczne będą przede wszystkim w sposobie naszej prezentacji oraz wystroju stoiska oraz w przygotowanych działaniach promocyjnych. Na narodowym stoisku prezentować się będzie 46 wystawców, w tym 14 regionów i miast. 
Czytaj więcej

Współpraca ośrodka POT w Austrii ze Styrią

2 marca br. na zamku Steinz w Styrii odbyła się uroczystość nominowania nowego Konsula Honorowego RP w Styrii. Ambasador RP w Austrii Artur Lorkowski wręczył nominację Manfredowi Kaniz, który zastąpi dotyczasowego Konsula dr. Gerolda Ortnera. W czasie uroczystości, w której wzięło udział ponad trzystu prominentnych gości, w tym Landeshauptmann Hermann Schutzenhofer dr. Gerold Ortner podsumował swoją 18 letnią działalność i życzył swojemu następcy kolejnych udanych lat w promowaniu Polski i rozwijaniu stosunków gospodarczych ze Styrią.
Czytaj więcej

III Europejski Kongres Spa w Krakowie

Już po raz trzeci odbędzie się w Polsce Europejski Kongres Spa. Jest to najważniejsze w Polsce forum edukacyjne na temat rynku wellness & spa, na które zjeżdżają się czołowi specjaliści z całej Europy. W tym roku po raz pierwszy impreza zostanie zorganizowana w Krakowie, w ramach 35. Międzynarodowego Kongresu i Targów Kosmetologicznych LNE (1 kwietnia 2017). Organizatorami imprezy jest wydawnictwo LNE oraz Europejska Fundacja Spa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP.
Czytaj więcej
Do góry