en
en

Nakręć film o Krakowie i wygraj nagrody!

W międzynarodowmy konkursie „Moje miasto – nasze dziedzictwo 2017”może wziąć udział każdy kto nakręci maksymalnie pięciominutowy film o Krakowie i dostarczy go do Urzędu Miasta Krakowa. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Rywalizacja rozpocznie się 1 lutego i zakończy 11 lipca.
Czytaj więcej

Ponad 32 000 delegatów i 100 zapytań w 2016

Poland Convention Bureau POT jak co roku podsumowuje zapytania, jakie dostajemy od osób zainteresowanych organizacją spotkań i wydarzeń w Polsce. Rok 2016 przyniósł w sumie 100 zapytań w tym 57. z zagranicy. Koordynacja ostatnich z nich jeszcze trwa.
Czytaj więcej

Podsumowanie Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy

W październiku ubiegłego roku odbył się Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy. Przez trzy dni eksperci turystyczni dyskutowali nad rozwojem i promocją turystyki w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z raportem, który jest podsumowaniem i zawiera wiele cennych dla dalszego rozwoju turystyki w Polsce wniosków.
Czytaj więcej

Prezentacja Polski dla ASTA New York City Chapter

Nowy rok Zagraniczny Ośrodek POT w USA rozpoczął od prezentacji dla ASTA New York City Chapter, która odbyła się 11 stycznia 2017. Jest to jeden z najaktywniejszych oddziałów tego stowarzyszenia, zrzeszający przedstawicieli oddziałów lokalnych obejmujących cały stan Nowy Jork oraz także część stanu New Jersey.
Czytaj więcej

Polska w roli głównej na Ferien Messe

12 stycznia rozpoczęły się FERIEN MESSE - największe targi turystyczne w Austrii. Po raz pierwszy Polska jest krajem partnerskim tego wydarzenia. Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi z Dolnego Śląska, Małopolski, Śląska, Świętokrzyskiego, Warmii i Mazur oraz miastami Kraków i Warszawa przygotował dla zwiedzających bardzo bogaty i ciekawy program.
Czytaj więcej

Polska na targach Vakatiebeurs w Utrechcie

10 stycznia rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowych targów turystycznych Vakatiebeurs w Utrechcie. Na polskim stoisku narodowym prezentują się regiony: Małopolska (wraz z miastem Kraków) Śląsk i Dolny Śląsk (wraz z Wrocławiem) oraz biuro Simonse i Heritage Hotels ze swoimi ofertami.
Czytaj więcej

Hybrydowa konferencja FRESH przyszłości

16 stycznia odbędzie się jedyna w swoim rodzaju konferencja. Spotkania będą miały miejsce w pięciu miastach równocześnie. Międzynarodowa branża spotkań przechodzi ogromne zmiany spowodowane innowacjami technologicznymi, nowymi regulacjami dotyczące bezpieczeństwa, ochrony środowiska, ogólnoświatowa zmiana klimatu społecznego. Nowy, hybrydowy format spotkania – Multi City Meeting – wychodzi tym wyzwaniom na przeciw jako rozwiązanie które ogranicza podróże, zanieczyszczenie środowiska i czas spędzony poza biurem - umożliwiając powstanie nowych rodzajów spotkań.
Czytaj więcej

Konferencja przed Ferien Messe

9 stycznia ZO POT Wiedeń zorganizował konferencję prasową „Pressefrühstück”, na której został przedstawiony ramowy program prezentacji Polski jako kraju partnerskiego na tegorocznej edycji wiedeńskich targów Ferien Messe. W konferencji, która odbyła się w siedzibie Ambasady RP w Wiedniu wzięło udział 18 dziennikarzy z prasy codziennej, specjalistycznej i branżowej.
Czytaj więcej

Nowe technologie dla branży turystycznej

Do 16 stycznia młode kreatywne firmy specjalizujące się w nowych technologiach, które proponują pomysły dla sektora turystyki, mogą zgłaszać się do konkursu technologicznego „New Tech - New Travel” organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Honorowym patronatem objął konkurs wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek.
Czytaj więcej
Do góry