en
en

Program Błękitna Flaga

10 lutego br. odbyło się posiedzenie Jury nt. Krajowego Programu Błękitna Flaga w Gdyni. W skład Jury weszli przedstawiciele: Urzędów Morskich w Gdyni, Słupsku, Szczecinie oraz wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie oraz Polskiego Związku Żeglarstwa. Przewodniczącym Jury był Jarosław Szczygieł z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Polską Organizację Turystyczną reprezentowała  Liliana Waszczuk.
Czytaj więcej

Promocja polskiej kultury

Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu wziął udział w przygotowaniu wyjątkowego koncertu, który odbył się 11 lutego br. w zabytkowej przepięknej „złotej” sali wiedeńskiego Musikverein. Koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zgromadził liczną publiczność i był okazją do prezentacji polskiej kultury.
Czytaj więcej

Holenderska branża zwiększa sprzedaż polskiej oferty

Rok 2016 okazał się bardzo dobry dla rozwoju kontaktów branżowych pomiędzy Polską i Holandią. Już w połowie roku, wiodący touroperator TUI Nederland poszerzył swoją ofertę hotelową i wycieczkową w stolicy Małopolski. Jest to efekt współpracy z ZOPOT Amsterdam i Urzędem Miasta Krakowa, które wsparły poszukiwania nowych partnerów branżowych i sfinansowały wybrane elementy pobytu dyrekcji TUI w Krakowie.
Czytaj więcej

Turystyka zimowa w Polsce 2016/2017. Raport z badań

Z danych zebranych na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że na bieżący sezon - zimę 2016/2017 - wyjazd zaplanowało zaledwie 11% badanych. W ubiegłym sezonie zimowym (2015/2016) w wyjeździe w celach turystycznych obejmującym co najmniej 1 nocleg wzięło udział 15% Polaków.
Czytaj więcej

Certyfikaty OROT 2016

Podczas konferencji „Produkt turystyczny a informacja turystyczna. Wzajemne zależności, najlepsze przykłady i dobre praktyki”, organizowanej przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną poznaliśmy zwycięzców konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2016.
Czytaj więcej

Prezntacja polskiej oferty dla biura Mitterbauer

21 i 22 stycznia br. biuro podróży Mitterbauer zorganizowało w swojej nowoczesnej siedzibie w Ybbs prezentacje nowego katalogu „ Reisetag”, w której uczestniczyło około 1500 klientów biura. Goście, którzy byli dowożeni specjalnymi autokarami do siedziby firmy mogli zapoznać się z prezentowanymi ofertami, wysłuchać przygotowanych na temat poszczególnych ofert wyjazdowych prelekcji, zaopatrzyć się w materiały promocyjne oraz skorzystać z oferty kulinarnej.
Czytaj więcej

Małopolskie smaki na gastronomicznej mapie Kijowa

Zakończyła się zorganizowana przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie przy wydatnej pomocy Jordan Group, praktyka dla ukraińskiego kucharza Serhija Morozowa. Szef kuchni restauracji i hotelu „Kraków” w Kijowie, przez dwa tygodnie zgłębiał w czterogwiazdkowym krakowskim hotelu „Galaxy” tajniki małopolskiej kuchni. Będzie teraz prezentował swoje umiejętności miejscowym smakoszom.
Czytaj więcej

Efekt kolejnych podróży studyjnych do Polski

W niemickim magazynie Off Road 3/17 ukazał się sześcio stronicowy artykuł, którego ekwiwalent reklamowy wynosi około 60 tysięcy euro. To efekt podróży dziennikarzy, którzy stali się prawdziwymi fanami Polski. Wizytę przygotował Zagraniczny Ośrodek POT w Berlinie. Dziennikarze podróżowali po Polsce samochodem Suzuki Vitara. Wyruszyli ze Zgorzelca, odwiedzili Karkonosze, Kraków, Bieszczady, Lublin, Zamość, Białowieski Park Narodowy, woj. warmińsko-mazurskie, Malbork i Gdańsk.
Czytaj więcej

Konkurs „Nagroda Przyjaznego Brzegu”

30 stycznia br. w siedzibie ZG PTTK w Warszawie odbyło się XIII posiedzenie Jury Nagrody Przyjaznego Brzeg. Konkurs odbywa się pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej. W tegorocznej edycji nagrodzono 14 laureatów. Wręczenie nagród odbędzie się podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” w Warszawie 18 marca br. o godzinie 12:00.
Czytaj więcej

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

7 lutego rozpoczęła się druga edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Przeprowadzona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ubiegłym roku pilotażowa akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony przedsiębiorców turystycznych oferujących swoje usługi jak i polskich turystów. Najbliższy akcja "weekend za pół ceny" odbędzie się 31 marca - 2 kwietnia 2017 r. i realizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną.
Czytaj więcej

Belgijskie media i branża na polskim stoisku na Salon des Vacances

Podczas największych targów turystycznych rynku belgijskiego, na polskim stoisku narodowym spotkali się belgijscy dziennikarze turystyczni, touroperatorzy oraz partnerzy ZOPOT w Brukseli, w tym przedstawiciele Polonii. A to za sprawą tradycyjnego już spotkania dla VIP organizowanego pierwszego dnia przez ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej

Spotkanie na Szlaku Żelaznej Kurtyny

30 stycznia – 1 lutego br., w Gdańsku odbyło się spotkanie partnerów projektu EuroVelo 13 Szlak Żelaznej Kurtyny, realizowanego w ramach grantów Komisji Europejskiej pod nazwą „Wsparcie tworzenia i promocji zrównoważonych transnarodowych tematycznych produktów turystycznych”. Organizatorem spotkania była Polska Organizacja Turystyczna, która odpowiada za realizację projektu na terenie Polski.
Czytaj więcej

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Turystyczne w Brukseli

2 lutego o godzinie 10.00 pojawili się pierwsi zwiedzający Salon des Vacances w Brukseli. Są to największe targi turystyczne w Belgii, drugie (po Utrechcie) na terenie Benelusku. Rokrocznie odwiedza je ponad 110 tysięcy odwiedzających. Polskie Stoisko Narodowe, jak co roku umiejscowione jest w głównej hali wystawienniczej skupiającej destynacje europejskie.
Czytaj więcej

2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na Rzecz Rozwoju

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na Rzecz Rozwoju (MRZTRR). MRZTRR ma na celu wsparcie zmiany polityk, praktyk biznesowych i zachowania konsumentów w budowie bardziej zrównoważonego sektora turystycznego, który przyczynia się do wdrożenia Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju do 2030 r. i 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Czytaj więcej
Do góry