en
en

ITF SLOVAKIATOUR w Bratysławie

26 stycznia rozpoczęły się targi ITF SLOVAKIATOUR w Bratysławie. Na polskim stoisku prezentują się Małopolska Organizacja Turystyczna, EMKA-TRANS Sp. z o.o., Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Centrum Kongresowe PLUS Sp.z o.o. (GRUPA TRIP) oraz Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. POT przygotowała także tzw. "Polish Hour" podczas, których serwowane będą polskie produkty regionalne. Dodatkową atrakcją będą akrobacje rowerowe w wykonaniu Krystiana Herba.
Czytaj więcej

Nowe technologie dla turystyki

Kapituła I edycji konkursu "New Tech – New Travel", wybrała spośród 25 zgłoszeń, laureatów, których poznamy 17 lutego, podczas tegorocznych targów Tour Salon w Poznaniu.
Czytaj więcej

Der Tagesspiegiel zaprasza na ferie zimowe do Polski

Na zaproszenie Zagranicznego Ośrodka POT w Berlinie, Esther Kogelboom, dziennikarka Der Tagesspiegiel odwiedziła Dolny Śląsk. Efektem tej podróży jest artykuł w dzienniku, którego ekwiwalent reklamowy przekroczył 23 tys euro, oraz artykuł w magazynie Tagesspiegel Winterzeit o ekwiwalencie ponad 15 tys euro.
Czytaj więcej

Meetings Star Award dla ICE Kraków

ICE Kraków drugi rok z rzędu otrzymało najwyższą ocenę, zdobywając tytuł najlepszego centrum kongresowego Nowej Europy! To ewenement. Dotychczas żaden obiekt nie zdobył dwóch nagród w kolejnych latach.
Czytaj więcej

Multimedialne muzeum piosenki

Istnieją miejsca kultowe, z którymi związane są wydarzenia mające wpływ na modę, gust i styl życia pokoleń. Do takich należy opolski amfiteatr nazywany kolebką powojennego polskiego show-biznesu, istotną częścią historii polskiej kultury związanej z muzyką rozrywkową. 
Czytaj więcej

Francuscy dziennikarze w Gdańsku

We współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, Zagraniczny Ośrodek POT w Paryżu zorganizował 20-23 stycznia br. podróż prasową do Gdańska dla dziennikarzy mediów francuskich.
Czytaj więcej

The Best European City Trips 2017

Kraków czwarty raz z rzędu zwyciężył w plebiscycie popularnego portalu turystycznego Zoover i został uznany za najlepszy cel podróży city break w Europie - „The Best European City Trips 2017”.
Czytaj więcej

Ranking miast z najlepiej ocenianymi hotelami. W pierwszej setce cztery polskie

W styczniu analitycy przeglądarki trivago udostępnili zainteresowanym coroczne zestawienie noszące tytuł Międzynarodowy Ranking Reputacji, który zawiera w treści zestawienie stu miast na świecie, w których działają najlepiej oceniane przez klientów hotele, czy też inaczej mówiąc, pobyt pod ich dachem wiązał się dla wypowiadających się gości, z największym deklarowanym zadowoleniem.
Czytaj więcej

Bydgoszcz w finale konkursu Tourism for Tomorrow

Miasto Bydgoszcz znalazło się w gronie trzech finalistów konkursu Tourism for Tomorrow, w kategorii destynacja, organizowanego przez World Travel & Tourism Council (Światowa Rada Podróży i Turystyki). Nagroda Tourism for Tomorrow przyznawana jest co roku w pięciu kategoriach: Społeczność, Destynacja, Środowisko, Innowacje oraz Ludzie.
Czytaj więcej

Zaproszenie dla Polski na Global Tourism Economy Forum

Podczas targów Fitur w Madrycie odbyło się spotkanie przedstawicieli POT: Barbary Tutak, dyrektor Departamentu Instrumentów Marketingowych oraz Agaty Witosławskiej, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Madrycie z Pansy Ho, sekretarz generalną i wice prezydent Global Tourism Economy Forum. Pansy Ho będąca także wiceszefową Chińskiej Izby Turystyki gościła na polskim stoisku narodowym i zaprosiła Polskę do udziału w Forum.
Czytaj więcej

Systemy zarządzania turystyką

Raporty, porównujące sposób funkcjonowania poszczególnych narodowych organizacji turystycznych, opracowywane przez ETC , pokazują, że praktycznie wszystkie kraje UE posiadają Narodowe Organizacje Turystyczne (odpowiednik POT) z zadaniami promocji na rynkach zagranicznych jak i krajowym. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem nt. systemów zarządzania turystyką w różnych krajach.
Czytaj więcej

Na targowym stoisku narodowym wystawia się więcej biur podróży

POT koncentruje się na tych wydarzeniach targowych, podczas których realnie nawiązywane są relacje biznesowe pomiędzy przedsiębiorcami turystycznymi, możliwy jest skuteczny przekaz informacji o atrakcjach turystycznych Polski kierowany zarówno do kręgu fachowców...- rozmowa z Barbarą Tutak, dyrektorką Departamentu Instrumentów Marketingowych w Polskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej

Gdańsk nominowany do tytułu European Best Destination 2017

Gdańsk zyskuje kolejny promocyjny punkt potwierdzający posiadaną wysoką międzynarodową markę. Miasto, jako jedyne reprezentujące Polskę, zostało nominowane do konkursu o tytuł „European Best Destination 2017”. Głosowanie internautów rozpoczyna się 20 stycznia i potrwa do 10 lutego. Należy wybrać adres portalu www.visitgdansk.com. Ważna uwaga. Po siedmiu dniach od pierwszego głosowania można oddać powtórnie głos na wybrane miasto.
Czytaj więcej

POT i PLL LOT wspólnie promują się w Luksemburgu

Od dwóch lat zacieśnia się współpraca Zagranicznego Ośrodka POT w Brukseli z Polskimi Liniami LOT dotycząca działań promocyjnych prowadzonych na terenie Wielkiego Księstwa Luksemburga. A to za sprawą wznowienia, po kilkuletniej przerwie bezpośrednich połączeń lotniczych z Luksemburga do Warszawy.
Czytaj więcej

Nakręć film o Krakowie i wygraj nagrody!

W międzynarodowmy konkursie „Moje miasto – nasze dziedzictwo 2017”może wziąć udział każdy kto nakręci maksymalnie pięciominutowy film o Krakowie i dostarczy go do Urzędu Miasta Krakowa. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Rywalizacja rozpocznie się 1 lutego i zakończy 11 lipca.
Czytaj więcej
Do góry