en
en

Współpraca ośrodka POT w Austrii ze Styrią

2 marca br. na zamku Steinz w Styrii odbyła się uroczystość nominowania nowego Konsula Honorowego RP w Styrii. Ambasador RP w Austrii Artur Lorkowski wręczył nominację Manfredowi Kaniz, który zastąpi dotyczasowego Konsula dr. Gerolda Ortnera. W czasie uroczystości, w której wzięło udział ponad trzystu prominentnych gości, w tym Landeshauptmann Hermann Schutzenhofer dr. Gerold Ortner podsumował swoją 18 letnią działalność i życzył swojemu następcy kolejnych udanych lat w promowaniu Polski i rozwijaniu stosunków gospodarczych ze Styrią.
Czytaj więcej

III Europejski Kongres Spa w Krakowie

Już po raz trzeci odbędzie się w Polsce Europejski Kongres Spa. Jest to najważniejsze w Polsce forum edukacyjne na temat rynku wellness & spa, na które zjeżdżają się czołowi specjaliści z całej Europy. W tym roku po raz pierwszy impreza zostanie zorganizowana w Krakowie, w ramach 35. Międzynarodowego Kongresu i Targów Kosmetologicznych LNE (1 kwietnia 2017). Organizatorami imprezy jest wydawnictwo LNE oraz Europejska Fundacja Spa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP.
Czytaj więcej

WinterCamp - szkoła przeżycia na Turbaczu

Jak zimą przeżyć w górach, które ścieżki wybrać, by bezpieczne dotrzeć do celu, w jaki sposób przygotować się do awaryjnego obozowania w śniegu – tego wszystkiego można było dowiedzieć się podczas VIII edycji WinterCamp, czyli zimowego biwaku szkoleniowego na Turbaczu.
Czytaj więcej

Ostatni moment, żeby przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji

Tylko jeszcze do przyszłego wtorku, 7 marca, mogą zgłaszać się partnerzy branżowi zainteresowani udziałem w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Pierwsza w tym roku data w kalendarzu oznaczająca dni niższych cen usług turystycznych w wielu między innymi restauracjach, hotelach, muzeach, atrakcjach turystycznych – przypada na weekend od 31 marca do 2 kwietnia.
Czytaj więcej

Muzea w awangardzie

Przyciągają nawet milion zwiedzających rocznie, fascynując nie tylko prezentowaną tematyką, ale sposobem jej przedstawienia i mnóstwem pomysłów pozwalających się im dalej rozwijać.
Czytaj więcej

PKP Intercity i Polska Organizacja Turystyczna partnerami

PKP Intercity rozpoczyna współpracę z Polską Organizacją Turystyczną. Partnerzy podpisali porozumienie w zakresie promocji polskiej turystyki. Wspólnym celem jest wsparcie rozwoju usług turystycznych i polskiego transportu kolejowego. 28 lutego br. PKP Intercity i Polska Organizacja Turystyczna podpisały porozumienie o wzajemnej promocji i współpracy. Podpisy złożyli MarekChraniuk, prezes PKP Intercity S.A. i p.o. prezes Polskiej Organizacji Turystycznej - Bartłomiej Walas.
Czytaj więcej

Miasto Zabrze promuje się w Austrii

W dniach 25-26 lutego br. przebywała w Wiedniu delegacja Urzędu Miasta Zabrze pod przewodnictwem Prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik. Celem wizyty była promocja Zabrza i aglomeracji śląskiej na charytatywnym XV Polskim Balu Wiosny organizowanym przez Towarzystwo Kulturalne TAKT z Wiednia.
Czytaj więcej

Meetings Week Poland 2017

Już po raz piąty stowarzyszenia i podmioty działające na rzecz rozwoju polskiego rynku eventowego organizują Meetings Week Poland (MWP). Tydzień, podczas którego odbędą się spotkania dotyczące każdego segmentu branży, ma realizować przede wszystkim cele edukacyjne, ale także zaprezentować skalę branży. Po raz pierwszy zostaną ogłoszone wyniki badania Poland Meetings Impact, które przedstawi wartość ekonomiczną przemysłu spotkań w Polsce.
Czytaj więcej

PKP Intercity i POT partnerzy w promocji Polski

Zapraszamy na briefing podczas, którego zostanie podpisane porozumienie pomiędzy Polskimi Kolejami Państwowymi Intercity i Polską Organizacją Turystyczną. Pierwsze takie połączenie sił dwóch ważnych instytucji dla rozwoju turystyki w Polsce. Dokument podpiszą: Bartłomiej Walas p.o prezesa POT oraz Marek Chraniuk prezes PKP Intercity.
Czytaj więcej

Rok rzeki Wisly na łamach francuskiej prasy

W najnowszym numerze francuskiego magazynu Petit Futé ukazał się artykuł o Wiśle i największych atrakcjach turystycznych, położonych nad królową polskich rzek. Tekst jest adresowany do osób, które będą w najbliższym czasie odwiedzać targi turystyczne na terenie całej Francji, albowiem Petit Futé zrobiło z tej edycji wydanie specjalne, przeznaczone na wspomniane imprezy.
Czytaj więcej

Wspólne działania to lepszy efekt

Wspólne działania promocyjne w Szwajcarii były tematem spotkania dyrektorów Ośrodków z Corps Touristique Austria pracujących również na rynku Szwajcarskim. Narada odbyła się 21 lutego i wzięli w niej udział przedstawiciele Belgii, Czech, Jordanii, Tunezji i Polski.
Czytaj więcej

Polska inaczej

Bez wątpienia działania promocyjne POT ostatnich lat prowadzone na rynku izraelskim są doskonale opracowaną strategią Polskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej

“Wygraj weekend w Krakowie” na Zoover

Pod koniec stycznia 2017 roku oficjalnie ogłoszono wspaniałą wiadomość dla Krakowa – po raz czwarty konsumenci korzystający z holenderskiego portalu Zoover przyznali grodowi Kraka pierwsze miejsce w kategorii “Najlepsze Europejskie City Trip”, z najwyższą jak do tej pory punktacją 9,1.
Czytaj więcej

Róże Regionów 2016

Najlepsze materiały promocyjne wydawane przez regiony, miasta, gminy czy lokalne organizacje turystyczne zostały nagrodzone podczas targów Tour Salon w Poznaniu. Konkurs "Róża Regionów" organizowany jest przez redakcję "Wiadomości Turystycznych".
Czytaj więcej
Do góry