Polskie stoisko na targach Vakantiebeurs w Utrechcie

Polska chwalona na targach Vakantiebeurs w Utrechcie

– Liczba holenderskich turystów odwiedzających Polskę wzrasta każdego roku, jesteście już uznaną marką w naszym kraju – podkreślał podczas swojego przemówienia na targach Vakantiebeurs w Utrechcie, Igno van Waesberghe, honorowy konsul RP w Amsterdamie.
Czytaj więcej
Polskie stoisko na targach Vakantiebeurs w Utrechcie

Ruszyły targi Vakantiebeurs w Utrechcie

Przeszło 120 tyś. odwiedzających spodziewają się organizatorzy rozpoczynających się dzisiaj targów Vakantiebeurs w Utrechcie. To jedna z najważniejszych imprez targowych w Europie, na której nie zabrakło również Polski. Nasze narodowe stoisko zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna i jej ośrodek w Amsterdamie.
Czytaj więcej
Włodzimierz Szeląg i Christian Hofer

Pomorze, Warmia i Mazury promowane w Austrii

W Landes Museum w Linzu odbyła się prezentacja oferty wyjazdów z nowych katalogów „Miasta” „Muzyka”, „Podróże Studyjne” biura podróży Kastler. Promowano m.in. oferty wyjazdów objazdowych na Pomorze, Warmię i Mazury oraz do województwa podkarpackiego.
Czytaj więcej
Obcokrajowcy wysoko oceniają walory Polski

Obcokrajowcy bardzo wysoko oceniają Polskę

Prawie wszyscy obcokrajowcy, którzy odwiedzili Polskę w 2017 roku byli zadowoleni ze swojego pobytu w naszym kraju, wynika z badania realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Takie deklaracje złożyło 96 proc. respondentów, którzy wypełnili ankiety w okresie od stycznia do grudnia ubiegłego roku.
Czytaj więcej
Prezes POT na konferencji "Rok 2017 rokiem turystyki"

Prezes POT przedstawił plany na 2018 rok

Podsumowaniom i planom na rok przyszły poświęcona została konferencja „Rok 2017 rokiem turystyki” Ministerstwa Sportu i Turystyki, która odbyła się 19 grudnia w Warszawie. W spotkaniu z przedstawicielami branży turystycznej i mediów, uczestniczyli m.in. wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Czytaj więcej
Stoisko informacyjne w Bari

Polska turystyka na „Tygodniu kultury włosko-polskiej” w Bari

Polskie placówki Ambasady Rzeczypospolitej, Instytutu Polskiego i Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie we współpracy z Uniwersytetem „Aldo Moro” w Bari i Stowarzyszeniem włosko-polskiego Regionu Apulia zorganizowały „Tydzień kultury włosko-polskiej” w Bari. Impreza odbyła się w dniach od 4 do 10 grudnia.
Czytaj więcej
Aneta Książek z Poland Convention Bureau POT przemawia na Warsaw Economic Hub 2017

O przemyśle spotkań na Warsaw Economic Hub 2017

15 grudnia w hotelu Novotel Centrum w Warszawie odbyła się 10. edycja konferencji Warsaw Economic Hub (WEH) organizowana przez The Warsaw Voice. WEH to coroczne międzynarodowe spotkanie, poświęcone kluczowym zagadnieniom regionu Europy Środkowo-Wschodniej, Europy i świata, obserwowanym z perspektywy Polski, pełniącej rolę międzynarodowego interaktywnego centrum biznesowo-gospodarczego.
Czytaj więcej
Dyrektor ZOPOT Rzym Małgorzata Furdal i zespół Hanki Rybki

„La magica Polonia d’inverno” – promocja Polski w Rzymie

Z inicjatywy Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie, 12 grudnia, odbyło się prestiżowe wydarzenie promocyjne „La magica Polonia d’inverno” (dosł. „Magiczna Polska zimą”). Do siedziby Instytutu Polskiego, mieszczącego się w historycznym budynku Palazzo Blumenstihl, zaproszono wyselekcjonowaną grupę ponad stu dziennikarzy, przedstawicieli instytucji oraz reprezentantów włoskiej branży turystycznej.
Czytaj więcej
Posiedzenie Społecznej Rady Turystyki. Przy stole siedzą m.in. minister Witold Bańka, wiceminister Dariusz Rogowski oraz przewodniczący Rady Gheorghe Marian Cristescu

Społeczna Rada Turystyki podsumowała 2017 rok

W Komorze Kompresorów Kopalni Guido w Zabrzu odbyło się w dniach 15-16 grudnia kolejne wyjazdowe posiedzenie Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. W spotkaniu uczestniczył prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Czytaj więcej
Reklama Czorsztyna na Dworcu Głównym w Wiedniu.

Zimowe atrakcje Polski promują się w Wiedniu

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu prowadzi promocję polskich atrakcji turystycznych. Od 10 do 26 grudnia, na Dworcu Głównym w stolicy Austrii, na który przyjeżdżają również pociągi z Polski, umieszczone zostały reklamy miast i atrakcji zimowych w Polsce.
Czytaj więcej
Wręczenie certyfikatu przez dyrektora Włodzimierza Szeląga

Owocna współpraca ZOPOT Wiedeń oraz Izby Gospodarczej Górnej Austrii

W czwartek 7 grudnia w siedzibie Izby Gospodarczej Górnej Austrii odbyło się świąteczne spotkanie z członkami sekcji „Przedsiębiorstwa Autokarowe” i „Biura Podróży”, w którym uczestniczył Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu. Podsumowano owocną współpracę w mijającym roku i wytyczono kierunki wspólnych działań na rok 2018.
Czytaj więcej
Zdjęcie grupowe laureatów certyfikatów

Świąteczne Rekomendacje Poland Convention Bureau POT

We wtorek 12 grudnia, w siedzibie Stowarzyszenia Wódka Polska, odbyło się świąteczne spotkanie branżowe przygotowane przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (PCB POT). W czasie imprezy wręczono certyfikaty rekomendacji profesjonalnym organizatorom kongresów i podróży motywacyjnych.
Czytaj więcej
Do góry