en
en

Rozpoczęły się targi Lato

Podczas inauguracji Targów Lato 2017 w Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska w Warszawie Bartłomiej Walas, wiceprezes POT wręczył dyplomy finalistom sondy TOP 5 kurortów, letnisk i uzdrowisk w Polsce. Prezes Walas gratulując zwycięzom podkreśłił, że internet nadal pozostaje głównym źródłem ofert, z którego korzystają turyści. Konkurs miał wskazać miejsca, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród tych, którzy zdecydowali się oddać swój głos w sondzie.
Czytaj więcej

Kolejna edycja konkursu EDEN

W poprzedniej edycji międzynarodowego konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne – EDEN, nagradzane i promowane były miejsca i obszary turystyczne w Europie, wyróżniające się ofertą gastronomiczną. Spośród polskich kandydatów ubiegających się o ten tytuł, kapituła konkursu realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, główną nagrodę przyznała Szlakowi kulinarnemu „Śląskie Smaki”. W tym roku tematyką wiodącą jest turystyka kulturowa. Rozpoczęcie konkursu w maju.
Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Do najbliższego poniedziałku, 24 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia udziału w IV ogólnopolskiej edycji plebiscytu na najciekawsze projekty Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które potrwają od 18 do 21 maja. W ciągu czterech dni beneficjenci będą mogli szeroko popularyzować swoje pomysły i prezentować efekty wykorzystania finansowego wsparcia z puli środków UE, organizując wydarzenia, na które wstęp dla publiczności będzie bezpłatny lub oferowany ze zniżką.
Czytaj więcej

Promocyjno-badawczy rejs kontenerowy

27 kwietnia o godzinie 17.00 na warszawskich bulwarach nad Wisłą, uroczyście powitana zostanie towarowa barka, która przez 9 dni płynęła będzie do Warszawy z portu w Gdańsku. 450-kilometrową drogę powrotną z nurtem rzeki, pokona w ciągu 4 dni. Barka przewożąca kontenery symbolizuje, co prawda przede wszystkim transport towarów szlakiem E-40, i służy idei przywrócenia ruchu towarowego na rzece, ale rejs jest też rodzajem promocji różnego typu żeglugi śródlądowej, także statkami turystycznymi.
Czytaj więcej

Poznań na krótkiej liście UITP 2021

Miasto Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu podjęły wspólne działania na rzecz pozyskania Światowego Szczytu Transportu Publicznego w 2021 roku. Złożona oferta spotkała się z uznaniem Międzynarodowej Unii Transportu Publicznego (UITP), a Poznań, jako jedyne polskie miasto, znalazł się na krótkiej liście kandydatów do organizacji tego wydarzenia, obok Melbourne, Moskwy i Hamburga.
Czytaj więcej

Interaktywna mapa polskich zabytków

Już ponad 84 tys. polskich zabytków znajduje się na interaktywnej mapie udostępnionej w internecie przez Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID). Wśród nich są m.in. pomniki historii i miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zabytki nieruchome oraz stanowiska archeologiczne.
Czytaj więcej

22. Targi Turystyki i Wypoczynku

21 kwietnia rozpoczynają się Targi LATO. To wyjątkowy kiermasz ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymany w charakterze festynu turystycznego. To też niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. Targi potrwają do 23 kwietnia.
Czytaj więcej

Analiza wybranych rynków

Polska Organizacja Turystyczne przedstawia analizę rynków zagranicznych objętych działaniami Zagranicznych Ośrodków POT za rok 2016. Dokument zawiera m.in. trendy w podróżach, popyt na Polskę i jej produkty turystyczne, podstawowe uzyskane mierniki.
Czytaj więcej

Pierwsza w Polsce Legitymacja Informatora Turystycznego

Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła realizację projektu „Legitymacja dla pracowników Informacji Turystycznej z województwa Warmińsko-Mazurskiego”. To pierwsze takie w Polsce przedsięwzięcie na tak szeroką skalę. Od 31 marca 2017r. o otrzymanie legitymacji starać się mogą pracownicy Certyfikowanych Punktów Informacji Turystycznej oraz Lokalnych Organizacji Turystycznych.
Czytaj więcej

Polacy najczęściej wypoczywają w kraju

W 2016 roku nieco ponad połowa dorosłych Polaków (51%) wypoczywała przynajmniej raz poza miejscem zamieszkania. To tyle samo, ile rok wcześniej – w 2015 roku i znacząco więcej (o 5 pkt. proc.) niż w latach 2012-2013.
Czytaj więcej

FAM TRIP dla organizatorów spotkań z Wielkiej Brytanii

7 – 9 kwietnia br. w Warszawie na zaproszenie grupy Hilton Worldwide, Poland Concept DMC, Warsaw Convention Bureau oraz Poland Convention Brueau Polskiej Organizacji Turystycznej odbyła się wizyta studyjna dla 12 przedstawicieli branży przemysłu spotkań z rynku brytyjskiego w celu zapoznania się z ofertą i potencjałem biznesowym stolicy.
Czytaj więcej

Inauguracja sezonu

Otwarcie sezonu turystycznego 2017 w województwie kujawsko-pomorskim zapowiada się naprawdę wyjątkowo! Dwa weekendy połączone majowymi świętami to idealny czas na rodzinny wypoczynek. Branża turystyczna i wielu organizatorów lokalnych wydarzeń zgłosiło swój udział do wspólnej akcji “Inauguracja w naszych Konstelacjach – mega weekend w regionie”.
Czytaj więcej

II Kongres Polskiego Towarzystwa Krioterapii

21 kwietnia br. we Wrocławiu odbędzie się II Kongres Polskiego Towarzystwa Krioterapii. W programie znalazły się zagadnienia związane ze specjalnością, która może stać jednym z wiodących punktów w polskiej ofercie turystyki medycznej. Uczestnicy Kongresu będą mogli dowiedzieć się więceje o  krioterapii, jej zastosowaniu w profilaktyce, leczeniu dolegliwości, fizjoterapii, kosmetologii, sporcie i sektorze wellnes&spa, i o osiągnięciach w dziedzinie bioinżynierii i fizyki.
Czytaj więcej

Naukowa teoria i praktyka rynku pracy podczas krakowskiego Econftour

Pod honorowym patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej dokonano wyboru najlepszych publikacji w konkursie o „Nagrodę za najlepszy artykuł w sesji doktoranckiej” oraz „Nagrodę za najlepszy artykuł w sesji studenckiej”, przyznane w ramach Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej Turystyki Econftour, zorganizowanej w Krakowie przez wiodące krajowe uniwersytety ekonomiczne, 5-6 kwietnia.
Czytaj więcej

We współpracy można wiele dokonać

Kwestie współpracy przy realizacji działań promujących Polskę i polską ofertę turystyczną w kraju i za granicą były przedmiotem konferencji 10 kwietnia, z udziałem prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Marka Olszewskiego, kierownictwa POT i przedstawicieli regionalnych organizacji turystycznych.
Czytaj więcej
Do góry