en
en

W najbliższy weekend płacimy połowę

 W najbliższy ogólnopolski weekend za pół ceny, 31 marca – 2 kwietnia. Akcja „Polska zobacz więcej, weekend za pól ceny”, prowadzona przez Polską Organizację Turystyczną, włączona została między innymi przez Sandomierz do działań promocyjnych miasta, ożywiających ruch turystyczny przed sezonem.
Czytaj więcej

Promujemy polskie atrakcje turystyczne w Austrii

Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu zorganizował  22- 25 marca br. w ramach imprezy „Frei Sein – Freizeit- und Reiseshow” stoisko informacyjne na Dworcu Głównym w Zurychu. Według informacji organizatora, firmy Event Station GmbH z Zurychu, frekwencja gości na dworcu w tych trzech dniach wyniosła około 300 tysięcy. Swoje oferty prezentowało ponad 60 wystawców, w tym biura turystyczne (KUONI, NOVASOL), Narodowe Organizacje Turystyczne z Austrii, Polski, Tunezji, Turcji i Zypru oraz przedstawiciele linii lotniczych, w tym zaproszony przez ZO POT w Wiedniu  PLL LOT z Frankfurtu.
Czytaj więcej

Kampania „Kraina 500 jezior”

Nie wszyscy wodniacy jedzą ryby, tym bardziej nie wszyscy wędkują. Niemniej jednak nęcąco brzmi hasło promujące wypoczynek nad akwenami regionu lubuskiego. „Złap rybkę”. To jeden z najważniejszych elementów najnowszej kampanii „Kraina 500 jezior”.
Czytaj więcej

Przyszli specjaliści belgijskiej branży turystycznej w Krakowie

13-17 marca w Krakowie przebywała grupa 170 studentów Wyższej Szkoły Ekonomicznej ECSEDI-ISALT z Brukseli. Szkoła proponuje studia licencjackie na kierunku zarządzania turystyką i administracją i uchodzi za najlepszą w tym kierunku w Belgii. Podróż studyjna zrealizowana została dzięki wieloletniej współpracy ośrodka POT w Brukseli z uczelnią – Polska wybrana została jako destynacja na coroczną podróż szkoleniową dla studentów przez co najmniej trzy najbliższe lata. Program podróży opracowany został wspólnie przez uczelnię i brukselski ośrodek POT. Wyjazd poprzedził site inspection kadry ISALT zorganizowana przez ZOPOT we wrześniu ubiegłego roku.
Czytaj więcej

„Meetings Week Poland”

Zakończył się Meetings Week Poland - pięciodniowy cykl wydarzeń dla  stowarzyszeń i podmiotów działających na rzecz rozwoju polskiego rynku eventowego. Wydarzenie objął honorowym patronatem Witolda Bańki Minister Sportu i Turystyki.
Czytaj więcej

Polskie hity natury

Rodacy odkryli już uroki turystyki przyrodniczej nad Wisłą. Teraz czas przekonać do nich obcokrajowców. Mazowieckie ma Kampinos i jezioro Zegrzyńskie, Dolnośląskie Karkonoski Park Narodowy i Jaskinię Niedźwiedzią, Opolskie – Górę św. Anny. Każdy z pytanych przez Aktualności Turystyczne region może już wyróżnić hity turystyki przyrodniczej na własnym terenie.
Czytaj więcej

IV edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Polska Organizacja Turystyczna jako instytucja zaangażowana w systemie Funduszy Europejskich wspólnie z Ministerstwem Rozwoju ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w IV edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbędą się w dniach 18-21 maja br. na terenie całej Polski.
Czytaj więcej

UNESCO na rzecz turystyki zrównoważonej

W Paryżu, w siedzibie UNESCO odbyło się spotkanie Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej z osobami odpowiedzialnymi za światowy projekt „Tourisme Durable”, który został wpisany jako priorytetowe działanie tej organizacji na rok 2017.
Czytaj więcej

Workshop turystyki biznesowej w Paryżu

W Paryżu odbył się workshop sieci biur podróży Manor. To jedna największych we Francji platform, skupiających mocnych graczy na rynku turystycznym, linie lotnicze, touroperatorów i agentów. Była to już jedenasta edycja tego bardzo ważnego dla rynku francuskiego wydarzenia.
Czytaj więcej

Turyści na Śląsku lepiej znani

Śląska Organizacja Turystyczna przeprowadziła w tym roku badanie rynku turystycznego regionu, które określa zwyczaje turystów i ich oczekiwania, najpopularniejsze źródła informacji na temat oferty turystycznej, a także rozpoznawalność turystycznych marek regionalnych.
Czytaj więcej

„Travel Open Day” - workshopy we Włoszech

Na początku marca br. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie zakończył pierwszy cykl zaplanowanych na 2017 rok workshopów B2B dla branży, „Travel Open Day”, organizowanych przez firmę Travel Quotidiano. Formuła workshopów jest objazdowa, dzięki czemu można dotrzeć do biur podróży i tour operatorów z każdego regionu Włoch.
Czytaj więcej

Konferencja i warsztaty Travel Experts

14 marca Zagraniczny Ośrodek POT w  Brukseli uczestniczył w konferencji i warsztatach branżowych dla samodzielnych doradców podróży z Belgii, zrzeszonych w stowarzyszeniu Travel Experts. Stowarzyszenie posiada biura w dwóch największych belgijskich aglomeracjach – Brukseli oraz Antwerpii i skupia 82 osoby.
Czytaj więcej

Daj się urzec w Łodzi

17-19 marca 2017 r. odbyły się XXIII TARGI- REGIONY TURYSTYCZNE „Na Styku Kultur” w Łodzi. Polską Organizację Turystyczną reprezentował wiceprezes dr Bartłomiej Walas, który wspólnie z Wiceprezydentem Miasta Łodzi Tomaszem Trelą dokonał uroczystego otwarcia tej edycji targów. Ponad to, Wiceprezes POT wręczył certyfikaty dla reprezentantów 17 skategoryzowanych centów i punktów informacji turystycznej Województwa Łódzkiego.
Czytaj więcej

Laureaci Konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu

18 marca br. podczas 29 edycji Targów WIATR I WODA w Warszawie odbyła się uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XIII Konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Infrastruktury i Polskiej Organizacji Turystycznej. W tegorocznej edycji Jury Konkursu wytypowało i nagrodziło 14 laureatów.
Czytaj więcej

100 tysięcy turystów krajowych skorzysta z akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny”

Podczas spotkania z mediami Minister Sportu i Turystyki podziękował hotelom, pensjonatom, gospodarstwom agroturystycznym i innym podmiotom, które zgłosiły się do tegorocznej edycji "Polska zobacz więdej. Weekend za pół ceny" i wyraził przekonanie, że akcja może stać się turystyczną tradycją. - Głównym założeniem akcji w skali całego kraju jest przede wszystkim zainteresowaniem Polaków wypoczynkiem w kraju w tzw. sezonie niskim - powiedział minister Bańka.
Czytaj więcej
Do góry