en
en
Kontakt

Akcja #CityWillWait laureatem międzynarodowego konkursu

Akcja promocyjna #CityWillWait została wyróżniona w kategorii Kultura i Turystyka w Konkursie Dobrych Praktyk, przeprowadzonym w ramach Kongresu Współpracy Transgranicznej Lublin 2020. Wspólna akcja 13 miast, zainicjowana przez Gdańską Organizację Turystyczną, a promowana i wspierana przez Polską Organizację Turystyczną, znalazła się w ścisłym finale i wzbudziła duże zainteresowanie.

gww.png

Tegoroczna edycja konkursu skierowana była do tych, którzy mogą pochwalić się dobrymi praktykami w zakresie rozwiązań, wdrożonych, aby sprostać wyzwaniom w czasie pandemii COVID-19.

Organizatorzy otrzymali 49 praktyk z następujących krajów: Autonomia Palestyńska, Gruzja, Hiszpania, Francja, Litwa, Łotwa, Polska, Turcja, Ukraina. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: samorząd, kultura i turystyka, edukacja, pomoc społeczna oraz przedsiębiorczość. W każdej z kategorii Komisja Konkursowa wybrała też 3 laureatów, jednym z nich była właśnie inicjatywa polskich regionalnych organizacji turystycznych, wspierana i promowana przez Polską Organizację Turystyczną. 

W kategorii Kultura i Turystyka oceniane były rozwiązania, których celem było kontynuowanie dotychczasowej działalności w tym sektorze z uwzględnieniem potrzeb i uwarunkowań wynikających ze stanu pandemii. Kategoria obejmuje również rozwiązania dotyczące wsparcia sektora turystyki i kultury przez inne podmioty.

Jury doceniło fakt, że celem akcji #CityWillWait było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w czasie kwarantanny, wsparcie lokalnej branży turystycznej polskich miast i wzajemne promowanie oferty turystycznej 12 miast, które włączyły się w inicjatywę. Akcja #CityWillWait uzyskała szeroki zasięg zarówno w Polsce, jak i na świecie, była promowana przez Polską Organizację Turystyczną oraz jej zagraniczne ośrodki.

Konkurs Dobrych Praktyk ma na celu promocję najlepszych rozwiązań wdrożonych w Europie i krajach Partnerstwa Wschodniego, które mogą stać się inspiracją dla innych.

Do góry