en
en
Kontakt

Dziennikarze z Ukrainy poznają Łódź i Warszawę

Trwa najliczniejsza w tym roku podróż prasowa z Ukrainy. Podczas wizyty w Polsce ukraińscy dziennikarze odwiedzili Warszawę, ale ich głównym celem jest Łódź i jej zrewitalizowane poprzemysłowe atrakcje.

ukra.jpg

Tradycyjnie jesienią Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie zaprasza do Polski dużą grupę dziennikarzy aby zaprezentować region, który do tej pory nie był w tym kraju zbyt znany. Tym razem nieprzypadkowo na gospodarza wybrano Łódź. Impreza stanowi uzupełnienie zeszłorocznej podróży touroperatorów, którzy gościli w tym mieście na IX Polsko-Ukraińskim Forum Turystycznym.

Dzięki współpracy POT z Łódzką Organizacją Turystyczną osiemnastoosobowa grupa przedstawicieli zarówno branżowych, jak i wysokonakładowych mediów będzie zapoznawać się z ofertą turystyczną, kulturalną i rozrywkową Łodzi. Dziennikarze stykają się z Łodzią nie po raz pierwszy. Dzięki wizycie przedstawicieli Łódzkiej Organizacji Turystycznej na konferencji w Kijowie wiosną tego roku, a także dzięki prezentacjom kijowskiego ośrodka POT, ich szczególne zainteresowanie wzbudziło doświadczenie miasta w zagospodarowaniu poprzemysłowej infrastruktury i rewitalizacja wyeksploatowanych obiektów dla nowych celów.

Właśnie dlatego na szlaku zwiedzania znalazły się takie miejsca jak rozbudowany kompleks pierwszej łódzkiej elektrowni EC 1 czy słynna Manufaktura. Temat ten jest na Ukrainie bardzo aktualny, wiele miast chce wykorzystać polskie doświadczenia w tej dziedzinie. Oczywiście, jak zawsze podczas takich imprez, nie zabraknie czasu na bezpośrednie spotkania i zawieranie nowych znajomości, które z pewnością zaowocują pełniejszą informacją o tej części Polski w ukraińskich środkach masowego przekazu.

Dziennikarze przybyli do Polski już w środę, jednak pierwszy dzień niemal w całości wykorzystali na krótką wizytę w Warszawie. Ponieważ trasa wiodła z warszawskiego Okęcia, dzięki uprzejmości i pomocy Stołecznego Biura Turystyki, goście zwiedzili Stare Miasto, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz Muzeum Polskiej Wódki na Pradze. Wizyta w Polsce zakończy się w sobotę, 12 października.

 

Do góry