Rośnie zainteresowanie polską ofertą w USA

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji w Nowym Jorku brał udział w odbywającej się od 7 do 10 grudnia National Conference. Organizatorem wydarzenia, w którym wzięło udział ponad  półtora tysiąca doradców i konsultantów turystycznych oraz blisko ośmiuset dostawców, było Signature Travel Network. Impreza zyskała miano jednego z największych wydarzeń branżowych.
Czytaj więcej
laureaci konkursu TPPiR

Młodzi wybierają Polskę - nagrody w XI edycji konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój” rozdane

6 grudnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się gala XI edycji konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój”, podczas której wręczone zostały nagrody autorom najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji, innowacyjności i konkurencyjności Polski. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Czytaj więcej
forum IT logo

Jak nas widzą, czyli co o punktach informacji turystycznej sądzą turyści

Po wdrożeniu w 2016 roku nowego regulaminu certyfikacji informacji turystycznej i nadaniu certyfikatów 370 punktom informacji turystycznej, Polska Organizacja Turystyczna zrealizowała w wysokim sezonie letnim 2017 obszerne badanie informacji turystycznej. Tajemniczy klient sprawdzał funkcjonowanie „it” zarówno na płaszczyźnie elektronicznej, jak i poprzez wizyty osobiste.
Czytaj więcej
Konkurs o Nagrodę Przyjaznego Brzegu

Zgłoś się do XIV edycji konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze, we współdziałaniu z Polskim Związkiem Żeglarskim i innymi partnerami, organizuje XIV edycję konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Honorowym Patronatem wydarzenie objęli minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Czytaj więcej
Pętla Żuławska

Rejon Żuław bogatszy w nowe możliwości i atrakcje turystyczne

Zakończono czynności kontrolne wokół projektu Pętli Żuławskiej, związanego z rozwojem turystyki wodnej. Ideą Projektu było stworzenie unikalnego produktu turystycznego w postaci sieci zagospodarowanych szlaków wodnych Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. W ramach projektu wybudowano m.in. cztery porty oraz siedem przystani żeglarskich. Realizacja projektu przyczyniła się do lepszego wyeksponowania wielu walorów środowiskowych i przyrodniczych regionu. POT był instytucją, która dofinansowała projekt.
Czytaj więcej
USTOA

Nowojorski ZOPOT promował Polskę na konferencji USTOA

W dniach od 28 listopada do 1 grudnia Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku brał udział w dorocznej konferencji Stowarzyszenia Amerykańskich Touroperatorów (United States Tour Operators Association).  To jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, na które zjeżdżają się przedstawiciele touroperatorów, dostawcy usług, przedstawiciele narodowych i regionalnych organizacji turystycznych oraz media branżowe.
Czytaj więcej
Tydzień Polski w Madrycie

Tydzień Polski w Madrycie

We współpracy z PLL LOT, Instytutem Kultury Polskiej oraz miastem Warszawa, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Madrycie zorganizował w stolicy Hiszpanii Tydzień Polski. Impreza trwała od 20 do 25 listopada.
Czytaj więcej
UNWTO

Światowa Organizacja Turystyki zaprasza do współpracy

Podczas seminarium współorganizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przedstawiciele Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) zachęcali podmioty branży do współpracy i zrzeszania się. - Turystyka jest trzecią co do wielkości działalnością na świecie. Odpowiadamy za 10 proc. PKB całego świata - mówiła Isabel Garana, dyrektor regionu UNWTO.
Czytaj więcej

IBTM World 2017 za nami

Od 28 do 30 listopada odbywały się w Barcelonie międzynarodowe targi branży spotkań IBTM World 2017. Polska Organizacja Turystyczna, jak co roku była organizatorem polskiego stoiska narodowego.
Czytaj więcej

POT promuje Polskę na targach w Shenzen

Aleja Polska, promocja Poznania i wystąpienie przedstawiciela Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej to tylko niektóre z atrakcji, które na targi Shenzhen International Tourism Expo SITE 2017 przygotował Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie. 
Czytaj więcej

Członkowie sieci EDEN na szkoleniu w obszarze Wielokulturowego Nurtu Bugu

Od 29 listopada do 1 grudnia przedstawiciele laureatów konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN podsumowywali efekty realizowanych działań, promujących edenowską sieć produktów turystycznych. Uczestniczyli też w szkoleniu poświęconym zasadom prawidłowego przygotowywania treści do przewodników turystycznych i prowadzeniu efektywnej promocji.
Czytaj więcej
kampania Promocyjna Krakowa

Kraków podbija Holandię

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie od dwóch dni prowadzi kampanię promocyjną Krakowa w mediach społecznościowych. Dzięki dotychczas podjętym działaniom m.in. na Facebooku,Instagramie, Twitterze czy YouTube z przekazem udało się dotrzeć już do 300 tys. indywidualnych odbiorców.
Czytaj więcej
Do góry