en
en
Pętla Żuławska

Rejon Żuław bogatszy w nowe możliwości i atrakcje turystyczne

Zakończono czynności kontrolne wokół projektu Pętli Żuławskiej, związanego z rozwojem turystyki wodnej. Ideą Projektu było stworzenie unikalnego produktu turystycznego w postaci sieci zagospodarowanych szlaków wodnych Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. W ramach projektu wybudowano m.in. cztery porty oraz siedem przystani żeglarskich. Realizacja projektu przyczyniła się do lepszego wyeksponowania wielu walorów środowiskowych i przyrodniczych regionu. POT był instytucją, która dofinansowała projekt.
Czytaj więcej
USTOA

Nowojorski ZOPOT promował Polskę na konferencji USTOA

W dniach od 28 listopada do 1 grudnia Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku brał udział w dorocznej konferencji Stowarzyszenia Amerykańskich Touroperatorów (United States Tour Operators Association).  To jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, na które zjeżdżają się przedstawiciele touroperatorów, dostawcy usług, przedstawiciele narodowych i regionalnych organizacji turystycznych oraz media branżowe.
Czytaj więcej
Tydzień Polski w Madrycie

Tydzień Polski w Madrycie

We współpracy z PLL LOT, Instytutem Kultury Polskiej oraz miastem Warszawa, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Madrycie zorganizował w stolicy Hiszpanii Tydzień Polski. Impreza trwała od 20 do 25 listopada.
Czytaj więcej
UNWTO

Światowa Organizacja Turystyki zaprasza do współpracy

Podczas seminarium współorganizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przedstawiciele Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) zachęcali podmioty branży do współpracy i zrzeszania się. - Turystyka jest trzecią co do wielkości działalnością na świecie. Odpowiadamy za 10 proc. PKB całego świata - mówiła Isabel Garana, dyrektor regionu UNWTO.
Czytaj więcej

IBTM World 2017 za nami

Od 28 do 30 listopada odbywały się w Barcelonie międzynarodowe targi branży spotkań IBTM World 2017. Polska Organizacja Turystyczna, jak co roku była organizatorem polskiego stoiska narodowego.
Czytaj więcej

POT promuje Polskę na targach w Shenzen

Aleja Polska, promocja Poznania i wystąpienie przedstawiciela Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej to tylko niektóre z atrakcji, które na targi Shenzhen International Tourism Expo SITE 2017 przygotował Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie. 
Czytaj więcej

Członkowie sieci EDEN na szkoleniu w obszarze Wielokulturowego Nurtu Bugu

Od 29 listopada do 1 grudnia przedstawiciele laureatów konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN podsumowywali efekty realizowanych działań, promujących edenowską sieć produktów turystycznych. Uczestniczyli też w szkoleniu poświęconym zasadom prawidłowego przygotowywania treści do przewodników turystycznych i prowadzeniu efektywnej promocji.
Czytaj więcej
kampania Promocyjna Krakowa

Kraków podbija Holandię

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie od dwóch dni prowadzi kampanię promocyjną Krakowa w mediach społecznościowych. Dzięki dotychczas podjętym działaniom m.in. na Facebooku,Instagramie, Twitterze czy YouTube z przekazem udało się dotrzeć już do 300 tys. indywidualnych odbiorców.
Czytaj więcej
targi Gegg Reisen

Wiedeński ZOPOT na targach biura Gegg Reisen

W ostatni weekend listopada, w biurze podróży Gegg Reisen w austriackim Wettmannstätten, odbyły się targi zakładowe, które odwiedziło ponad 4 tysiące mieszkańców Styrii. W wydarzeniu brał udział Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu.
Czytaj więcej
kampania w Belgii

Rusza kampania promująca Dolny Śląsk i Wrocław w Belgii

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli od dłuższego czasu realizuje serię projektów reklamujących Dolny Śląsk i Wrocław jako nową dla Belgów destynację turystyczną. Ma to związek z wprowadzeniem pierwszego od kilku lat, bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Belgią a Wrocławiem.
Czytaj więcej

Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej już za nami

Zakończył się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II", który odbywał się w Krakowie i w Małopolsce od 8 do 12 listopada. Patronami honorowymi kongresu byli: JE ks. Kard. Stanisław Dziwisz, JE ks. Abp Marek Jędraszewski oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Czytaj więcej
Do góry