Promocja w NYC

LOT i ZOPOT Nowy Jork promowali Polskę w USA

Ponad tysiąc agentów biur podróży, niemal setka wpływowych osobistości branży turystycznej i ponad dwustu dostawców usług turystycznych. W kalifornijskim San Diego odbyły się warsztaty turystyczne zorganizowane w ramach ASTA Global Convention.
Czytaj więcej
Iluminacja Zamość

Iluminacje nie tylko od święta. Samorządy stawiają na nowe trendy promocji

Władze samorządowe budując wizerunek miasta czy gminy stawiają na obecność już nie tylko w tradycyjnych mediach takich jak prasa, radio czy telewizja, ale także zdają sobie sprawę jak ważna, zwłaszcza wśród młodych, jest rola internetu i mediów społecznościowych. Wzrasta też świadomość tego, jak duży zasięg i popularność w internecie mogą zyskać atrakcyjne materiały wizualne.
Czytaj więcej

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję inaugurującą akcję "Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny". 18 września o godz. 11.00 na Zamku Królewskim w Warszawie organizatorzy opowiedzą o szczegółach akcji. Wśród zaproszonych gości jest między innymi Wielki Gościniec Litewski, luraet konkursu EDEN.
Czytaj więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa w Kujawsko-Pomorskim

„Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” – to hasło, pod którym odbędą się tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa. Z tej okazji, w Kujawsko-Pomorskim zaplanowano 42 wydarzenia – m.in. wystawy, festiwale czy wycieczki po regionalnych atrakcjach turystycznych.
Czytaj więcej
Warszawa

Turyści kochają Warszawę. Blisko 21 milionów odwiedzin stolicy Polski

Stołeczny Ratusz odnotował, że w 2016 roku Warszawę odwiedziło blisko 21 mln osób, z czego blisko 10 mln to przyjazdy turystyczne. Stolica cieszy się największą popularnością wśród Brytyjczyków (12 proc. przyjazdów) oraz Niemców (7 proc. przyjazdów). Z kolei najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi okazały się Stare Miasto oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.
Czytaj więcej

Kraków ponownie najlepszym miastem turystycznym

Według sondażu przeprowadzonego przez Which? Travel Magazine, Kraków otrzymał 94% głosów od czytelników magazynu i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji na najciekawsze miasto europejskie. Kraków pokonał 42 miasta europejskie, od Sevilli (93%) do Neapolu (59%).
Czytaj więcej
Warsztaty turystyki religijnej w USA

Warsztaty turystyki religijnej w USA

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku uczestniczył 22-24 sierpnia 2017 r. w warsztatach turystyki religijnej „Going on Faith”. W warsztatach, które odbyły się w stanie Ohio uczestniczyło około 270 przedstawicieli branży turystycznej, którzy reprezentowali travel agentów, stowarzyszenia i wspólnoty religijne, tour operatorów oraz dostawców usług turystycznych.
Czytaj więcej
LOT uruchomił połączenie do Göteborga

LOT uruchomił połączenie do Göteborga

Marek Olszewski, prezes POT wziął udział w uroczystości uruchomienia przez LOT nowego połączenia do Göteborga, czyli drugiego największego miasta w Szwecji. Tym samym polski przewoźnik wzmocnił swoją obecność w krajach skandynawskich. Od dziś rejsy na tej trasie będą wykonywane aż sześć razy w tygodniu. Jest to już 40. połączenie uruchomione przez LOT od początku 2016 r.
Czytaj więcej
Rada POT poparła starania o EXPO 2022

Rada POT poparła starania o EXPO 2022

Kandydatura Polski i Łodzi była jednym z tematów sesji Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, która odbyła się 24 sierpnia w Krakowie. Rada, w której skład wchodzą przedstawiciele administracji rządowej, prezydenci i burmistrzowie miast, marszałkowie oraz przedstawiciele organizacji turystycznych jednogłośnie poparła starania o organizację EXPO w 2022 roku.
Czytaj więcej
Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd - potencjał na światowy hit turystyczny

Szlak Orlich Gniazd to jedna z najbardziej rozpoznawalnych tras turystycznych w Polsce. Nie bez powodu zdobył on Złoty Certyfikat w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny. Region Jury Krakowsko – Częstochowskiej jest co roku odwiedzany przez tysiące turystów, chcących zobaczyć słynne zamki, osobliwe skały oraz unikatową przyrodę. A zdecydowanie jest co oglądać.
Czytaj więcej

Rosyjscy touroperatorzy pod wrażeniem Podkarpacia

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rosji wspólnie z Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną przygotowali podróż studyjną dla pięciu rosyjskich organizatorów turystyki autokarowej. W trakcie pobytu, od 18 do 22 sierpnia, uczestnicy mieli okazję zobaczyć wybrane atrakcje turystyczne regionu m.in zamek w Łańcucie i Krasiczynie, Muzeum Historyczne i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, ale przede wszystkim zobaczyć piękną przyrodę Podkarpacia.
Czytaj więcej

Kolejne duże wydarzenie sportowe w Polsce

24 sierpnia odbędzie się inauguracja Mistrzostw Europy w piłce siatkowej Eurovolley Poland 2017. W związku z tym sportowym wydarzeniem Polska Organizacja Turystyczna podpisała z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej porozumienie o wykorzystaniu potencjału promocyjnego mistrzostw w promocji polskiej turystyki. Mistrzostwa honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Czytaj więcej

Jura przyciąga turystów regionalnymi przysmakami

Jura Krakowsko – Częstochowska oferuje niezmierzone i wciąż nie do końca odkryte bogactwo naturalnej kuchni lokalnej. Okolice Myszkowa i Zawiercia to region gdzie niezwykłą popularnością cieszy się prażonka, zwana też pieczonką. Cóż to takiego? To niesamowicie aromatyczna i intensywna w smaku lokalna potrawa pieczołowicie przygotowana od stuleci przez mieszkańców Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Choć jej przygotowanie nie jest zbyt skomplikowane – to danie jednogarnkowe, a w zasadzie jedno kociołkowe – smak tej potrawy podbija podniebienia największych krytyków.
Czytaj więcej

Wystawa "UNESCO w Polsce" w tournée po Francji

"Polska, obiekty wpisane na listę UNESCO" - taki tytuł nosi wystawa fotograficzna, przygotowa przez Zagraniczny Ośrodek Informacji Turystycznej w Paryżu, w ramach promocji 41 sesji Komitetu UNESCO. Sesja odbyła się w Krakowie w lipcu tego roku.
Czytaj więcej

Prasa francuska o Wrocławiu

Wroclaw quartiers lutins, czyli Wrocław, dzielnice krasnali - to tytuł reportażu, opublikowanego w weekendowym (19/20 sierpnia) numerze “Libération”, ważnego francuskiego dziennika o nakładzie 73 331 egz. “
Czytaj więcej

II Forum Promocji Turystycznej

9 listopada br.  portal WaszaTurystyka.pl zaprasza na spotkanie osób zawodowo zajmujących się turystyką i promocją w ramach działalności samorządowej i społecznej, przedstawicieli branży turystycznej, hotelarskiej i agroturystycznej.  Wydarzenie odbywa się pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiej Izby Turystyki.
Czytaj więcej
Do góry