Reprezentacja POT na targach Holiday World w Pradze

POT promowała Polskę na targach Holiday World 2018 w Pradze

W Pradze od 15 do 18 lutego odbyły się już po raz 27. targi Holiday World - najważniejsze targi turystyczne w Czechach. Na polskim stoisku promowało się pięciu wystawców: Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, Powiat Cieszyński, Miasto Gizycko i Uzdrowisko Świnoujście.
Czytaj więcej
Polskie stoisko na targach BIT w Mediolanie

POT na międzynarodowych targach BIT 2018 w Mediolanie

Od 10 do 13 lutego odbywały się w Mediolanie międzynarodowe targi turystyczne BIT w Mediolanie. Na polskim stoisku prezentowały się Kraków wraz z Małopolską, Warszawska Organizacja Turystyczna oraz touroperatorzy związani z tymi miastami: Cracovia Travel, Holiday Travel, Ivotrans, SOS Travel oraz linie lotnicze LOT.
Czytaj więcej
Wiceprezes POT Agnieszka Jędrzejczyk- Wojciechowska na posiedzeniu Rady POT

Rada POT podsumowała kadencję

W Poznaniu odbyło się 8 lutego ostatnie posiedzenie Rady POT VI Kadencji. W spotkaniu wzięła udział m.in. wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska.
Czytaj więcej
Posiedzenie Zarządu Wiedeńskiego Towarzystwa Chopinowskiego

POT współpracuje z Wiedeńskim Towarzystwem Chopinowskim

W Ambasadzie RP w Wiedniu odbyło się posiedzenie Zarządu Wiedeńskiego Towarzystwa Chopinowskiego. W zorganizowanym przez ambasador Jolantę Różę Kozłowską spotkaniu uczestniczył dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu Włodzimierz Szeląg, który jest członkiem tego gremium.
Czytaj więcej
Nagroda European Best Destination 2018 dla Wrocławia

Wrocław z nagrodą European Best Destination 2018

Ponad 41 tys. głosów otrzymała stolica Dolnego Śląska w międzynarodowym konkursie na najlepszą Europejską Destynację 2018 roku. Wrocław w zmaganiach z innymi europejskimi miastami wspierała aktywnie Polska Organizacja Turystyczna i jej zagraniczne ośrodki.
Czytaj więcej
Prezes POT Robert Andrzejczyk

Ruszyła kampania "Odpoczywaj na wsi" na 2018 r.

Kreowanie wizerunku obszarów wiejskich, jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje, a także dotarcie z ofertą do zagranicznych turystów – to główne cele kampanii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”. W konferencji inaugurującej kampanię wzięli udział m.in. Dariusz Rogowski, wiceminister sportu i turystyki, Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa oraz Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej
Uczestnicy podróży studyjnej ze Lwowa

POT promuje Mazury na rynku ukraińskim

Sześciu touroperatorów ze Lwowa uczestniczyło w trzydniowej podróży studyjnej na Mazury. Zainteresowanie regionem to efekt ogłoszenia planów otwarcia regularnego połączenia lotniczego między Lwowem a Olsztynem przez PLL LOT oraz wieloletniej promocji na Ukrainie aktywnego wypoczynku na Mazurach przez POT.
Czytaj więcej
Zdjęcie artykułu o Krakowie w jednej z brytyjskich gazet

Kraków podbija gazety środkowej i północnej Anglii

Czytelnicy lokalnych gazet w rejonie Midlands i Teesside (środkowa i północna Anglia) mogą znacząco poszerzyć swoją wiedzę o atrakcjach turystycznych Krakowa. Artykuł „A Cracking time in Krakow” napisanego przez Philipa Tallentire po jego wizycie w Krakowie w czerwcu 2017r został opublikowany w kilkunastu tytułach.
Czytaj więcej
Do góry