en
en
Łódź

Łódź na łamach francuskiego Télérama Sortir

We francuskim tygodniku kulturalnym „Télérama Sortir” ukazała się jednostronicowa publikacja o Łodzi pt.: “Łódź, między Manchesterem i Hollywood”. Autorka tekstu Sophie Berthier przebywała w Łodzi w kwietniu, w ramach podróży prasowej zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną.
Czytaj więcej
Olimpijskie Centrum Promocji Polski

II Igrzyska Europejskie Mińsk 2019 okazją do promocji Polski

II Igrzyska Europejskie odbywały się w Mińsku od 21 do 30 czerwca. 150 polskich sportowców walczyło w nich o medale w 14 spośród 23 dyscyplin. W centrum Białorusi w  Muzeum „Dom Wańkowiczów” Polski Komitet Olimpijski zorganizował Olimpijskie Centrum Promocji Polski, które podczas tygodnia trwania igrzysk było miejscem promocji sportu, turystyki i kultury Polskiej. 
Czytaj więcej
Dziennikarze z Francji w Krakowie

Francuscy dziennikarze w podróży do Krakowa

Od 21 do 24 czerwca trwała podróż dziennikarzy z Francji do Krakowa, którą zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Instytutem Polskim w Paryżu oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Tematem głównym był Festiwal Kultury Żydowskiej, który po raz 29 przyciągnął publiczność z całego świata.
Czytaj więcej
Grupa dziennikarzy i touroperatorów z Węgier na Mazurach

Węgrzy odkrywają Mazury

W poniedziałek 24 czerwca rozpoczęła się podróż studyjna grupy węgierskich touroperatorów i dziennikarzy, którą zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna. Celem podróży jest zapoznanie Węgrów z mało znanym wśród nich kierunkiem turystycznym - Mazurami.
Czytaj więcej
Prezentacja o zamkach Dolnego Śląska w Instytucie Polskim w Wiedniu

Promocja dolnośląskich zamków w Wiedniu

W wiedeńskiej siedzibie Instytutu Polskiego 25 czerwca odbyła się kolejna prezentacja regionalna zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną dla rynku austriackiego. Tematem przewodnim wydarzenia była promocja atrakcji Dolnego Śląska.
Czytaj więcej
Dyrektor ZOPOT Kijów Włodzimierz Szczurek

POT promował polskie uzdrowiska na Ukrainie

Promocja turystyki prozdrowotnej oraz możliwości polskich uzdrowisk i placówek medycznych były tematem prezentacji, którą dyrektor ZOPOT Kijów wygłosił podczas uroczystości 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców na Ukrainie.
Czytaj więcej
Dzień Polski w Mińsku

Dzień Polski w Mińsku

Przez całą sobotę 15 czerwca w centrum stolicy Białorusi panował polski klimat, a tysiące Białorusinów mogło być bliżej polskiej kultury. Organizatorami wydarzenia byli Polska Organizacja Turystyczna, Ambasada RP i Instytut Polski w Mińsku we współpracy z władzami białoruskiej stolicy.
Czytaj więcej
Do góry