en
en
Polska Organizacja Turystyczna i blogerzy promują najpiękniejsze regiony naszego kraju

Polska Organizacja Turystyczna i blogerzy promują najpiękniejsze regiony naszego kraju

Polska Organizacja Turystyczna organizuje pierwsze Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. To jedyna tego typu akcja w Polsce, której celem jest promowanie 16 najpiękniejszych regionów naszego kraju. POT zaprasza do rywalizacji blogerów podróżniczych, kulinarnych, sportowych, górskich i lifestylowych, którym konkurs może dać możliwość dodatkowej promocji w kanałach POT. 
Czytaj więcej
Hala Gąsienicowa w Tatrach

Przed wakacjami – co warto wiedzieć?

Polska Organizacja Turystyczna przystąpiła do akcji UOKIK, w której kilkadziesiąt instytucji wspólnie przypomina konsumentom, o czym pamiętać w czasie urlopu. Wejdź na strony internetowe uczestników akcji informacyjnej „Przed wakacjami – co warto wiedzieć”.
Czytaj więcej
We włoskim dzienniku La Stampa ukazał się obszerny artykuł będący efektem podróży prasowej zorganizowanej przez Urząd Miasta Wrocławia we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną.

Wrocław – Polska Wenecja na łamach „La Stampa”

We włoskim dzienniku La Stampa ukazał się obszerny artykuł będący efektem podróży prasowej zorganizowanej przez Urząd Miasta Wrocławia we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Materiał o Wrocławiu zamieszczony został na łamach „Tutti Gusti”, specjalnego dodatku podróżniczo-lifestylowego La Stampy, najstarszego i najbardziej opiniotwórczego włoskiego dziennika, ukazującego się w nakładzie ponad 250 tys. egzemplarzy. Dziennikarz Dario Bragaglia opisuje na pierwszych stronach swoje przeżycia z miasta, które zostało laureatem prestiżowego rankingu Best European Destination 2018 uwzględniającego najatrakcyjniejsze z perspektywy włoskiego turysty aspekty – historię miasta i najciekawsze muzea. Autor podkreśla różnorodność atrakcji Wrocławia, porównując je z tymi, których doświadcza turysta w magicznym włoskim mieście zabytków, kojarzącym się z gondolami w malowniczych kanałach i barwnymi karnawałami maskowymi. „Wrocław – pisze we wstępie Bragaglia – polska Wenecja o burzliwej historii, wibrującej teraźniejszości, zaprasza do spacerów pomiędzy pubami, miejscami świętymi i mostami na Odrze”.   Tematem, który zainspirował dziennikarsko Bragaglię do wizyty we Wrocławiu, był udział w Festiwalu smaków „Europa na Widelcu”, organizowanym każdego roku na początku czerwca na wrocławskim Rynku. Produkty dolnośląskiej kuchni obok regionalnych dań goszczących na stołach innych europejskich krajów, dały dziennikarzowi z Włoch przedsmak atmosfery wielu innych wydarzeń i atrakcji, jakie Wrocław oferuje turystom. Teraz z wielkim entuzjazmem rekomenduje je Bragaglia czytelnikom dziennika La Stampa.   Fot.: Grzegorz Raiter phopt. City promotion and Tourism Office
Szwedzcy turyści odlecą do Gdańska z lotniska Åre/ Östersund

POT promuje Polskę w środkowej Szwecji

24-25 maja  na zaproszenie gubernatora  Jörana Heglunda, dyrektor sztokholmskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej Małgorzata Hudyma wspólnie z ambasadorem RP w Szwecji Wiesławem Tarką,  złożyli wizytę w regionie  Jämtland.
Czytaj więcej
Udane święto Dnia Kuchni Polskiej w Kijowie

Udane święto Dnia Kuchni Polskiej w Kijowie

W Dniu Kuchni Polskiej w Kijowie, w spotkaniu połączonym z degustacją dań regionu dolnośląskiego, uczestniczyli przedstawiciele polskiej mniejszości na Ukrainie, liczni dziennikarze, touroperatorzy, miłośnicy polskiej kuchni i przyjaciele Polski.
Czytaj więcej
Do góry