en
en
Stoisko informacyjne w Bari

Polska turystyka na „Tygodniu kultury włosko-polskiej” w Bari

Polskie placówki Ambasady Rzeczypospolitej, Instytutu Polskiego i Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie we współpracy z Uniwersytetem „Aldo Moro” w Bari i Stowarzyszeniem włosko-polskiego Regionu Apulia zorganizowały „Tydzień kultury włosko-polskiej” w Bari. Impreza odbyła się w dniach od 4 do 10 grudnia.
Czytaj więcej
Aneta Książek z Poland Convention Bureau POT przemawia na Warsaw Economic Hub 2017

O przemyśle spotkań na Warsaw Economic Hub 2017

15 grudnia w hotelu Novotel Centrum w Warszawie odbyła się 10. edycja konferencji Warsaw Economic Hub (WEH) organizowana przez The Warsaw Voice. WEH to coroczne międzynarodowe spotkanie, poświęcone kluczowym zagadnieniom regionu Europy Środkowo-Wschodniej, Europy i świata, obserwowanym z perspektywy Polski, pełniącej rolę międzynarodowego interaktywnego centrum biznesowo-gospodarczego.
Czytaj więcej
Dyrektor ZOPOT Rzym Małgorzata Furdal i zespół Hanki Rybki

„La magica Polonia d’inverno” – promocja Polski w Rzymie

Z inicjatywy Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie, 12 grudnia, odbyło się prestiżowe wydarzenie promocyjne „La magica Polonia d’inverno” (dosł. „Magiczna Polska zimą”). Do siedziby Instytutu Polskiego, mieszczącego się w historycznym budynku Palazzo Blumenstihl, zaproszono wyselekcjonowaną grupę ponad stu dziennikarzy, przedstawicieli instytucji oraz reprezentantów włoskiej branży turystycznej.
Czytaj więcej
Posiedzenie Społecznej Rady Turystyki. Przy stole siedzą m.in. minister Witold Bańka, wiceminister Dariusz Rogowski oraz przewodniczący Rady Gheorghe Marian Cristescu

Społeczna Rada Turystyki podsumowała 2017 rok

W Komorze Kompresorów Kopalni Guido w Zabrzu odbyło się w dniach 15-16 grudnia kolejne wyjazdowe posiedzenie Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. W spotkaniu uczestniczył prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Czytaj więcej
Reklama Czorsztyna na Dworcu Głównym w Wiedniu.

Zimowe atrakcje Polski promują się w Wiedniu

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu prowadzi promocję polskich atrakcji turystycznych. Od 10 do 26 grudnia, na Dworcu Głównym w stolicy Austrii, na który przyjeżdżają również pociągi z Polski, umieszczone zostały reklamy miast i atrakcji zimowych w Polsce.
Czytaj więcej
Wręczenie certyfikatu przez dyrektora Włodzimierza Szeląga

Owocna współpraca ZOPOT Wiedeń oraz Izby Gospodarczej Górnej Austrii

W czwartek 7 grudnia w siedzibie Izby Gospodarczej Górnej Austrii odbyło się świąteczne spotkanie z członkami sekcji „Przedsiębiorstwa Autokarowe” i „Biura Podróży”, w którym uczestniczył Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu. Podsumowano owocną współpracę w mijającym roku i wytyczono kierunki wspólnych działań na rok 2018.
Czytaj więcej
Zdjęcie grupowe laureatów certyfikatów

Świąteczne Rekomendacje Poland Convention Bureau POT

We wtorek 12 grudnia, w siedzibie Stowarzyszenia Wódka Polska, odbyło się świąteczne spotkanie branżowe przygotowane przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (PCB POT). W czasie imprezy wręczono certyfikaty rekomendacji profesjonalnym organizatorom kongresów i podróży motywacyjnych.
Czytaj więcej

Rośnie zainteresowanie polską ofertą w USA

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji w Nowym Jorku brał udział w odbywającej się od 7 do 10 grudnia National Conference. Organizatorem wydarzenia, w którym wzięło udział ponad  półtora tysiąca doradców i konsultantów turystycznych oraz blisko ośmiuset dostawców, było Signature Travel Network. Impreza zyskała miano jednego z największych wydarzeń branżowych.
Czytaj więcej
laureaci konkursu TPPiR

Młodzi wybierają Polskę - nagrody w XI edycji konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój” rozdane

6 grudnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się gala XI edycji konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój”, podczas której wręczone zostały nagrody autorom najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji, innowacyjności i konkurencyjności Polski. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Czytaj więcej
forum IT logo

Jak nas widzą, czyli co o punktach informacji turystycznej sądzą turyści

Po wdrożeniu w 2016 roku nowego regulaminu certyfikacji informacji turystycznej i nadaniu certyfikatów 370 punktom informacji turystycznej, Polska Organizacja Turystyczna zrealizowała w wysokim sezonie letnim 2017 obszerne badanie informacji turystycznej. Tajemniczy klient sprawdzał funkcjonowanie „it” zarówno na płaszczyźnie elektronicznej, jak i poprzez wizyty osobiste.
Czytaj więcej
Konkurs o Nagrodę Przyjaznego Brzegu

Zgłoś się do XIV edycji konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze, we współdziałaniu z Polskim Związkiem Żeglarskim i innymi partnerami, organizuje XIV edycję konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Honorowym Patronatem wydarzenie objęli minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Czytaj więcej
Do góry