targi SENIOR w Sztokholmie

Zaproszenie na targi SENIOR w Sztokholmie

Zapraszamy 24-26 października 2017 r. do wzięcia udziału w Senior Mässan, dorocznej imprezie targowej skierowanej do odbiorców z grupy wiekowej 55+. W ofercie targowej znajdą się klasyczne produkty i usługi przeznaczone dla tej grupy wiekowej, ale od lat dużą popularnością cieszy się także segment podróży turystycznych. Dlatego też Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie organizuje stoisko informacyjne już od ponad 10 lat.
Czytaj więcej

Polska oferta na targach Salone del Camper w Parmie

Salone del Camper to największe targi we Włoszech poświęcone turystyce camperowej i outdoorowej, a także jedne z najważniejszych w Europie. W 2017 roku odbyły się 9-17 września, przyciągając ponad 132.000 uczestników, czyli o 4,3% więcej niż w ubiegłym roku, już uznawanym za rekordowy. Dziś Salone del Camper to drugie co do wielkości i wagi wydarzenie tego typu w Europie.
Czytaj więcej
Forum Promocji Turystycznej logotyp

II Forum Promocji Turystycznej w listopadzie

Druga edycja Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl odbędzie się 9 listopada w hotelu Polonia w Warszawie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiej Izby Turystyki. Podobnie, jak w roku ubiegłym, będzie to spotkanie osób zawodowo zajmujących się turystyką i promocją w ramach działalności samorządowej i społecznej, przedstawicieli branży turystycznej, hotelarskiej, agroturystycznej, reprezentantów Regionalnych Organizacji Turystycznych, Lokalnych Organizacji Turystycznych, specjalistów od promocji turystycznej z innych krajów.
Czytaj więcej

II Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

12 - 13 października 2017 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się II Krakowski Kongres Turystyki Medycznej. Kraków jest znany z wysoko wyspecjalizowanych lekarzy praktykujących medycynę na najwyższym poziomie, w placówkach oferujących szeroki wachlarz usług. Jak się okazuje, miasto słynie z tego nie tylko w Polsce, coraz częściej kliniki krakowskie są wybierane również przez pacjentów zagranicznych. Mając na uwadze tę tendencję, Urząd Miasta Krakowa organizuje II Krakowski Kongres Turystyki Medycznej, jako że powyższy trend jest jedną z gałęzi turystyki, rozwijającą się w naszym mieście bardzo dynamicznie. Po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji, liczymy na dalszą wymianę doświadczeń oraz wskazanie dobrych praktyk.
Czytaj więcej

XVIII Bieg Pamięci Ofiar Totalitaryzmu w Charkowie

Kolejny, osiemnasty już Bieg Pamięci Ofiar Totalitaryzmu zorganizował w sobotę, 16 września Konsulat Generalny RP w Charkowie i charkowska społeczna organizacja VI Kwartał. Ponad 400 uczestników uczciło pamięć ofiar stalinowskich represji z lat trzydziestych ubiegłego wieku i 4200 rozstrzelanych w 1940 roku polskich oficerów spoczywających na cmentarzu w Piatichatkach.
Czytaj więcej
Gala Ambasadorów

Ambasadorowie Kongresów uhonorowani podczas gali w Krakowie

14 września 2017 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się tegoroczna Gala Ambasadorów Kongresów Polskich. Do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 17 postaci, głównie ze świata nauki, które przyczyniły się do rozwoju przemysłu spotkań w Polsce. Uroczysta gala to spotkanie Ambasadorów z kapitułą, organizatorami programu oraz przedstawicielami branży spotkań.
Czytaj więcej

Posłowie chińskiego Parlamentu z wizytą w Polsce

Według danych Światowej Organizacji Turystyki UNWTO oraz polskiego Głównego Urzędu Statystycznego w 2016 roku Polskę odwiedziło 91 885 turystów z Chin. Rozwój dwustronnych stosunków, polskie atrakcje turystyczne, potencjał chińskiego rynku turystycznego i możliwości budowania relacji w obszarze sportu i były tematami spotkania Ministra Witolda Bańki z przedstawicielami Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Chińskiej Republiki Ludowej, które odbyło się 19 września w siedzibie Ministerstwa.
Czytaj więcej

Kolejny weekend za pół ceny już w październiku

Od 18 września można już kupować i rezerwować oferty na jesienny weekend za pół ceny 6-8 października. Uroczyste rozpoczęcie akcji odbyło się podczas konferencji na Zamku Królewskim z udziałem między innymi Witolda Bańki Ministra Sportu i Turystyki, Marii Koc Wicemarszałek Senatu RP oraz Roberta Andrzejczyka prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej
Sonda Top 5 Zamków i Pałaców

"TOP 5 zamków i pałaców"

Zakończyła się sonda przeprowadzona wśród internautów  "TOP 5 zamków i pałaców". Zamki i pałace na przestrzeni dziejów wpisały się w krajobraz Polski. Stanowią ważne dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Wiele z nich to skarby kultury i perły architektury, z bogatym wyposażeniem i zbiorami sztuki. Polskie zamki i pałace to cenne zabytki pełniące nie tylko funkcje muzealne i kulturalne, ale także hotelarskie, restauracyjne, konferencyjne, wypoczynkowo-zdrowotne (spa i wellness), rekreacyjne i rozrywkowe. Wraz z zachowanymi przypałacowymi parkami i ogrodami stanowią ważną grupę atrakcji turystycznych rozmieszczonych w prawie wszystkich zakątkach Polski.
Czytaj więcej
Promocja zimowa w Rosji

W Moskwie promujemy już wyjazdy zimowe

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie rozpoczął już akcję promującą wypoczynek zimowy w Polsce. Na wybranych stacjach moskiewskiego metra najbardziej obleganej, brązowej, linii pasażerowie mogą zobaczyć piękne plakaty zachęcające do przyjazdu do Polski w okresie zimowym.
Czytaj więcej

Festiwal kultury i turystyki w Moskwie

9 września  w Parku Gorkiego (Muzeon) w Moskwie, odbył się pierwszy Festiwal kultury i turystyki państw grupy wyszehradzkiej. Program festiwalu obejmował m.in występy zespołów muzycznych prezentujących tradycyjną muzykę czterech państw, naukę tańców narodowych, pokaz filmów krótkometrażowych oraz prezentacje atrakcji turystycznych Polski, Czech, Słowacji i Węgier. 
Czytaj więcej
VI Festiwal Parnerstwa we Lwowie

VI Festiwal Parnerstwa we Lwowie

W niedzielę 10 września zakończył się we Lwowie szósty już, trzydniowy Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że weekend upłynął w tym mieście pod znakiem współpracy Polski i Ukrainy. Jak mówi Konsul Generalny RP we Lwowie Rafał Wolski, „festiwal ten jest najbardziej potężnym i prestiżowym wydarzeniem, pokazuje różnorodność i powszechność tej współpracy”.
Czytaj więcej

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival to największy festiwal światła w Polsce, organizowany od 2011 roku. Został pomyślany jako niecodzienna, cykliczna impreza, której głównym celem jest promowanie potencjału kulturalnego i twórczego oraz pokazanie w zupełnie inny, niepowtarzalny sposób wartościowych zakątków, przestrzeni oraz budynków miasta nocą. LMF to połączenie historycznej tożsamości Łodzi z elementami sztuki wizualnej i multimedialnego przekazu. To ruch i dynamika, światło, projekcja, animacja, sztuka kinetyczna, dźwięk, barwa, rzeźby i instalacje świetlne.
Czytaj więcej
Do góry