en
en
Kontakt
13 czerwca Polska otwiera granice

13 czerwca Polska otwiera granice

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej, znosząc wprowadzone w marcu tymczasowe kontrole graniczne na granicach wewnętrznych UE. Od tego momentu służby obecne na granicy będą prowadziły kontrole tylko wyrywkowo. Oznacza to, że od soboty 13 czerwca będzie można swobodnie przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej. Obywatele Unii Europejskiej będą mogli bez przeszkód wjeżdżać do Polski, bez konieczności odbywania kwarantanny. Możliwy będzie także ruch tranzytowy. Kraje sąsiadujące z Polską zostały już poinformowane o ruchu Polski. Dzięki temu mają czas na przygotowanie się na zmiany. Granice zewnętrzne UE pozostają jednak zamknięte. Od 16 czerwca planowane jest przywrócenie lotów międzynarodowych.
Odpoczywaj w Polsce – POT rozpoczyna kampanię

Odpoczywaj w Polsce – POT rozpoczyna kampanię

Z badań zleconych przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że Polacy są spragnieni podróżowania. Dzięki kolejnym etapom odmrażania gospodarki turystyka krajowa zaczyna się odradzać. POT, by wesprzeć polską branżę turystyczną, rozpoczyna kampanię „Odpoczywaj w Polsce”. Celem akcji jest zainspirowanie Polaków do podróżowania po kraju. Akcja została opracowana wspólnie z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi.
Czytaj więcej
Logo nagrody Marco Polo

Przedłużony termin składania wniosków do nagrody Marco Polo za współpracę z rynkiem chińskim

Termin składania wniosków do Turystycznej Nagrody Marco Polo 2020 za współpracę z rynkiem chińskim został przedłużony do 30 czerwca - informuje Ministerstwo Rozwoju. Decyzję o zmianie podjęła jednomyślnie Grupa Robocza ds. Turystycznej Nagrody Marco Polo. Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Rozwoju ponownie zachęcają przedsiębiorców współpracujących z rynkiem chińskim do złożenia swoich aplikacji. 
Czytaj więcej
Czekamy na was

„Czekamy na Was!” – wyniki konkursu

Na przełomie kwietnia i maja Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała konkurs „Czekamy na Was!”. Stanowi on kontynuację oddolnych kampanii branżowych np. #Lubelskiepoczeka czy #MiastoPoczeka, które informowały turystów, że miasta i regiony zaczekają na turystów aż do momentu, gdy podróżowanie będzie bezpieczne. Polskiej Organizacji Turystycznej zależało, by wesprzeć także produkty turystyczne. W efekcie powstał konkurs „Czekamy na Was!”.
Czytaj więcej
Voucher na imprezy turystyczne gwarantowany przez TFG

Voucher na imprezy turystyczne gwarantowany przez TFG

Przedsiębiorcy organizujący imprezy turystyczne mają możliwość oferowania voucherów do przyszłego wykorzystania za odwołane z powodu pandemii koronawirusa pakiety. Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Rozwoju apelują o wybieranie tej formy zwrotu wpłaconych zaliczek. Voucher jest chroniony przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Nie rezygnuj - zmień termin! Nic na tym nie tracisz.
Czytaj więcej
Plany wyjazdowe Polaków

Plany wyjazdowe Polaków - badanie POT

Od 4 maja hotele i miejsca noclegowe na nowo będą mogły być otwarte przy zachowaniu środków ostrożności. Z badania przeprowadzonego wśród turystów na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że ponad 30 proc. Polaków chce wyjechać na krótki wyjazd jeszcze w maju lub czerwcu. Pojawił się nowy czynnik decydujący o wyjazdach – podwyższone standardy higieniczne.
Czytaj więcej
Webinaria dla hotelarzy

Webinaria dla wielkopolskich hotelarzy

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprasza hotelarzy do udziału w cyklu 6 webinarów. Ich celem jest odpowiedź na rodzące się pytania i wątpliwości związane z prowadzeniem biznesu w dobie koronawirusa. Inicjatywę wspiera Polska Organizacja Turystyczna.
Czytaj więcej
#CityWillWait

POT wspiera i promuje kampanie #CityWillWait

Polska Organizacja Turystyczna wspiera akcję metropolitalnych lokalnych organizacji turystycznych #CityWillWait. W ramach kampanii prowadzonej na rynkach krajowym i zagranicznych promowane są atrakcje i obiekty turystyczne w największych polskich miastach. 
Czytaj więcej
Nie rezygnuj z podróży - Wybierz voucher!

Nie rezygnuj z podróży - Wybierz voucher!

Podmioty z szeroko rozumianej branży turystycznej mają możliwość oferowania voucherów, do przyszłego wykorzystania, za odwołane z powodu pandemii koronawirusa imprezy turystyczne, noclegi i inne usługi turystyczne. Nie rezygnuj - zmień termin! Nic na tym nie tracisz. Voucher będzie ważny przez 1 rok od dnia, w którym miała się odbyć impreza turystyczna lub w którym miało się odbyć wydarzenie, za które klient wniósł zapłatę. W przypadku wycieczek możesz też zmienić miejsce. Polska jest piękna i na Ciebie zaczeka!
Czytaj więcej
Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę!

Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę!

Wszyscy uwielbiamy czas ferii i wakacji, a dla wielu z nas turystyka stała się ostatnio także hobby. Dlatego pomóżmy wspólnie w tym trudnym czasie branży turystycznej i przyłączmy się do akcji turystycznej „Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę!”. Na naszą pomoc czekają wszyscy Ci, którzy co roku pomagają nam przywieźć niezapomniane wspomnienia z urlopu. Akcję od ponad tygodnia wspiera Polska Organizacja Turystyczna. Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem wśród branży i turystów.
Czytaj więcej
Ważny komunikat o akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Ważny komunikat o akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Szanowni Państwo, z uwagi na konieczność zmniejszenia ryzyka wynikającego z ewentualności rozszerzania się pandemii koronawirusa (SARS-Cov-2), podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu promocji akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY oraz zaprzestaniu prezentacji listy partnerów zgłoszonych do projektu na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl. Warto zaznaczyć, że w chwili obecnej duża część podmiotów (np. muzea, teatry), mimo wcześniejszych deklaracji, nie może wziąć udziału w POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY, ze względu na zakaz funkcjonowania w terminie akcji.
Czytaj więcej
Nominuj Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich 2020

Nominuj Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich 2020

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tytułu honorowego Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich. Jest to wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę jako miejsce organizacji spotkań i konferencji o europejskim i światowym zasięgu oraz firm i instytucji, które wspierają organizowane spotkania czy wydarzenia. Kandydatury można zgłaszać w ankiecie on–line do 30 kwietnia 2020 roku.
Czytaj więcej
Logo kampanii Odpoczywaj na wsi

Rusza kampania informacyjno-edukacyjna „Odpoczywaj na wsi” 2020

W celu popularyzacji wypoczynku na wsi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizuje kolejną edycję Kampanii  „Odpoczywaj na wsi”. Kampania przy której resort współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną obejmuje promocję podczas najważniejszych targów turystycznych w Polsce m.in w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Szczecinie, Opolu, Katowicach, Toruniu. 
Czytaj więcej
Do góry