en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Forum Rynku Spożywczego i Handlu 7-8 listopada 2022 r.

Forum Rynku Spożywczego i Handlu 7-8 listopada 2022 r.

Ruszyła rejestracja uczestników na kolejne już Forum Rynku Spożywczego i Handlu, czyli największą konferencję poświęconą sektorowi spożywczemu, handlowemu i HoReCa w Polsce. Prelegenci rozmawiać będą między innymi o tym, jak branża powinna zareagować na zmienną rzeczywistość w tym inflację i wzrost cen, o ekoprodukcji i gospodarce cyrkularnej, rosnącym znaczeniu produkcji roślinnej żywności oraz o tym, co czeka branżę HoReCa.
Czytaj więcej
Już 12 września rusza Kongres Nowej Mobilności

Już 12 września rusza Kongres Nowej Mobilności

Ponad 1000 międzynarodowych ekspertów branży motoryzacyjnej i transportowej, naukowców, przedstawicieli firm technologicznych i energetycznych, startupów oraz unijni i polscy decydenci wezmą udział w Kongresie Nowej Mobilności 2022, największej konferencji branżowej w tej części Europy w całości poświęconej tematom z sektora elektromobilności i zrównoważonego transportu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Elektromobilność w Polsce. Co dalej?”. Odpowiedzi na to pytanie padną w dniach 12-14 września w EC1 Łódź – Miasto Kultury.
Czytaj więcej
Polska branża na MICE by Melody 2022 w Niemczech

Polska branża na MICE by Melody 2022 w Niemczech

W dniach 31 sierpnia i 1 września br. w Dusseldorfie oraz Monachium odbyły się warsztaty, w ramach których już drugi raz Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau wspierana lokalnie przez ZOPOT w Berlinie wraz z polskimi wystawcami zaprezentowały polska ofertę dla przemysłu spotkań.
Czytaj więcej
 Spółka Kraków5020 operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków

Spółka Kraków5020 operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków

Kraków5020 to spółka miejska, powołana do życia przez prezydenta Krakowa. Funkcjonuje jako Destination Management Organisation (DMO), a jej głównym celem jest budowanie wizerunku miasta, zarządzanie nim i promocja, we współpracy z wieloma podmiotami z różnych dziedzin. Chodzi o zareklamowanie i rozwijanie potencjału stolicy Małopolski, jako miejsca, w którym warto lokować wydarzenia MICE: konferencje, kongresy, targi i eventy z całego świata.
Czytaj więcej
Do góry