en
en
Kontakt

Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni to instytucja, która opowiada o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie w ścisłym związku ze współczesnością. Historia emigracji pisze się bowiem każdego dnia. Misją Muzeum Emigracji w Gdyni jest opowiadanie o losach milionów zarówno anonimowych ludzi, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. W ramach Turystycznej Szkoły muzeum przygotowało materiały wideo - świadectwa emigrantów, a także scenariusz warsztatów edukacyjnych.
Czytaj więcej

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN to nowoczesna instytucja kultury – muzeum historyczne ukazujące 1000 lat dziejów polskich Żydów. W 2016 roku Muzeum POLIN zostało wyróżnione prestiżową nagrodą European Museum of the Year Award 2016. Program wystaw czasowych, działania edukacyjne, konferencje, staże i rezydencje artystyczne sprawiają, iż muzeum stało się ośrodkiem dialogu i krzewienia wiedzy o historii i dziedzictwie żydowskim. W ramach Turystycznej Szkoły muzeum przygotowały pakiet historyczny, na który składają się materiały wideo, w tym wykład i oprowadzanie po historycznej części Warszawy oraz ekspozycja on-line. 
Czytaj więcej

Odbudowa miasta z gruzów - Muzeum Gdańska

Gdańsk
Gdańsk to miasto z ponad 1000 letnią tradycją, morska stolica Polski i jeden z największych portów nad Bałtykiem. To wyjątkowa metropolia z hanzeatyckim charakterem. Muzeum Gdańska przygotowało do Turystycznej Szkoły wyjątkowe materiały edukacyjne w ramach projektu „Miasto z gruzów. Odbudowa Gdańska oczami świadków". Szczególnie przydać mogą się na lekcjach historii. 
Czytaj więcej

Strzelce Krajeńskie - średniowieczne miasto nowego typu

Strzelce Krajeńskie to założone już w XIII wieku miasto w zachodniej Polsce. Miejscowość nazywana jest lubuskim Carcassonne, ze względu na swój średniowieczny urok i bajkowe położenie. Urząd Miejski Strzelec Krajeńskich przygotował w ramach Turystycznej Szkoły cykl wykładów o historii regionalnej, średniowiecznym mieście nowego typu czy procesów o czary. Materiały przeznaczone są dla szkół ponadpodstawowych. 
Czytaj więcej

Archeologia i historia Elbląga

Elbląg
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu to najbogatszy w Polsce zbiór zabytków archeologicznych pochodzących z 30-letnich badań wykopaliskowych prowadzonych na terenie Starego Miasta w Elblągu, dzięki którym poznano układ urbanistyczny miasta, formy zabudowy murowanej i drewnianej, ale również uzyskano dokładne informacje o funkcjonujących w Elblągu gałęziach wytwórczości czy prowadzonej przez elblążan wymianie handlowej. 
Czytaj więcej

Dzieje regionu - Muzeum w Kętrzynie

Muzeum w Kętrzynie
Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie to jedno z najstarszych muzeów na terenie Warmii i Mazur. Od lat muzeum gromadzi zbiory związane z dziejami regionu, organizuje wystawy i edukację regionalną oraz realizuje programy badawcze i edukacyjne. Placówka przygotowała jako pomoc naukową wirtualny spacer po muzeum wraz z dokładnymi informacjami o zbiorach.
Czytaj więcej

Zamek Książ

Zamek Książ
Zamek Książ to zespół rezydencjalny znajdujący się w Wałbrzychu, który obejmuje trzeci co do wielkości zamek w Polsce. To jeden z najciekawszych zabytków Dolnego Śląska. Zamek Książ przygotował atrakcyjne materiały wideo, które mogą stanowić pomoc dydaktyczną na lekcjach historii.
Czytaj więcej

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności
Europejskie Centrum Solidarności to instytucja kultury, którego celem jest upowszechnienie dziedzictwa „Solidarności” w Polsce i innych krajach oraz czynne uczestnictwo w budowie tożsamości europejskiej. W 2017 zostało wyróżnione prestiżowym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Centrum przygotowało materiały edukacyjne pomocne w szczególności nauczycielom historii oraz wiedzy o społeczeństwie. 
Czytaj więcej

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki to najwyższy budynek w Polsce, znajdujący się w Warszawie, którego właścicielem jest miasto stołeczne Warszawa. Obiekt przygotował materiały edukacyjne dotyczące historii gmachu, jego konstrukcji czy historycznych mieszkańców. Dostępna jest również wirtualna wycieczka po tym historycznym budynku. 
Czytaj więcej

Lublin i Majdanek

Lublin
Wśród materiałów dla nauczycieli, przygotowanych przez podmioty i obiekty Polskiej Marki Turystycznej Lublin znalazły się zarówno audiobooki, pomoce dydaktyczne do lekcji jak i filmy z makietami stolicy Lubelszczyzny. Treści dotyczą m.in. samego miasta Lublin jak i np. Państwowego Muzeum na Majdanku. 
Czytaj więcej

Początki Państwa Polskiego - Muzeum w Gnieźnie

Gniezno
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie przygotowało program edukacyjny pt. „Się zaczęło w Polsce Piastów”. Można tu znaleźć informacje o tym, jak powstawało nasze państwo oraz jak żyli i czym zajmowali się nasi przodkowie. Przygotowane przez Muzeum materiały w sposób przystępny i ciekawy pomagają przekazać duży zasób wiedzy. Dostępne są zarówno treści wideo, materiały w formie tekstowej, scenariusze lekcji czy quiz. 
Czytaj więcej

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy
Muzeum Warszawy zbiera, bada i udostępnia rzeczy warszawskie. Wystawa główna wychodzi od historii pojedynczych przedmiotów, by opowiadać o wydarzeniach i ludziach, którzy zadecydowali o kształcie i charakterze współczesnej Warszawy. W ramach Turystycznej Szkoły obiekty przygotował multidyscyplinarne pomoce dydaktyczne, m.in. filmy, słuchowisko, wycinanki czy legendy. Materiały mogą stanowić pomoc dla nauczycieli m.in. podczas lekcji historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie czy plastyki. 
Czytaj więcej

Hevelianum

Hevelianum
Hevelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w Gdańsku. Zabytkowe XIX-wieczne budynki dziś stanowią zachętę do poznawania świata i praw nim rządzących, a przy tym są doskonałą okazją do świetnej, rodzinnej zabawy. W ramach turystycznej szkoły Hevelianum przygotowało filmy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które uczą i bawią, oswajając świat nauki przy użyciu niestandardowych metod. Lekcje ułatwią zobrazowanie czy wyjaśnienie różnych zjawisk przyrodniczych. 
Czytaj więcej

Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum Sportu i Turystyki
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Zbiory muzeum liczą ponad 55 tys. eksponatów – są to muzealia dotyczące głównie sportu polskiego: medale, żetony, plakiety, puchary, odznaki sportowe, i turystyczne oraz monety, sztandary, flagi, proporce i emblematy, stroje i sprzęt sportowy, akcesoria podróżne, plakaty sportowe i turystyczne, dzieła sztuki (rzeźby, malarstwo, grafika, medale artystyczne, tkanina) o tematyce sportowej, a także zbiory filatelistyczne i numizmatyczne. W ramach Turystycznej Szkoły muzeum przygotowały materiały filmowe oraz wirtualne zwiedzanie. 
Czytaj więcej

Mazury Zachodnie i Warmia

Mazury Zachodnie
Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Regionalna Pracownia Digitalizacji przygotowały bogaty zestaw materiałów edukacyjnych. Znalazły się w nim zarówno scenariusze lekcji, edukacyjne aplikacje oraz ciekawe publikacje dotyczące obszaru Mazur Zachodnich.
Czytaj więcej

Warsztaty, doświadczenia, wykłady - Młyn Wiedzy w Toruniu

Toruń
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu to pierwsze centrum nauki w województwie kujawsko-pomorskim. Instytucja przygotowała doskonałe pomoce naukowe w postaci kart doświadczeń, które przydadzą się zwłaszcza nauczycielom fizyki oraz przyrody. Ale to nie wszystko! Dostępne są również filmy, wykłady i warsztaty z innych dziedzin, włącznie z filmowymi. 
Czytaj więcej

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Centrum przygotowało bogaty oraz interdyscyplinarny zasób materiałów edukacyjnych. Materiały filmowe, wykłady czy scenariusze doświadczeń przydadzą się na pewno nauczycielom fizyki, chemii czy biologii, ale też wielu innych przedmiotów. 
Czytaj więcej

Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia soli w Wieliczce
Kopalnia soli w Wieliczce przygotowała inspirujące konspekty zajęć w przedszkolu i szkole podstawowej. Ze scenariuszy skorzystają nauczyciele wielu przedmiotów, m.in. języka polskiego, biologi, geografii czy plastyki. Konspekty pomogą również nauczycielom oraz rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym. Uzupełnieniem lekcji mogą być wirtualne zwiedzania kopalnianych kaplic - św. Kingi i św. Antoniego.
Czytaj więcej

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Zachęta
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki to instytucja, której misją jest popularyzacja sztuki współczesnej jako istotnego elementu życia kulturalnego i społecznego. Miejsce, gdzie prezentowane są najciekawsze zjawiska w sztuce XX i XXI wieku. W ramach Turystycznej Szkoły Zachęta przygotowała warsztaty dla dzieci oraz wirtualne spacery z przewodnikiem. 
Czytaj więcej

Polska Chopina - Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Muzeum Chopina
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zajmuje się m.in. badaniami naukowymi oraz popularyzacją wiedzy o Fryderyku Chopinie i jego muzyce, publikacjami, organizowaniem koncertów, konferencji, kursów, współdziała z instytucjami i organizacjami Chopinowskimi na całym świecie. Gromadzi archiwalia i obiekty muzealne, sprawuje kontrolę nad wykorzystaniem wizerunku i nazwiska Fryderyka Chopina oraz prowadzi internetowe Centrum Informacji Chopinowskiej. W ramach Turystycznej Szkoły obiekt przygotował przewodnik po Polsce Chopina, ekspozycję online, a także liczne materiały wideo. 
Czytaj więcej
Do góry