en
en
Kontakt

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe
Muzeum Narodowe w Warszawie to jedno z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Jego zbiory liczą ok. 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności, i obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo. W ramach Turystycznej Szkoły muzeum przygotowało warsztaty i lekcje online, a także bazę dzieł sztuki, ekspozycję online oraz wirtualny spacer. 
Czytaj więcej

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie to zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac Na Wyspie. Obecnie zespół jest siedzibą Muzeum Łazienki Królewskie. W ramach Turystycznej Szkoły muzeum przygotowało filmową serię wirtualnych spacerów oraz kilka edukacyjnych materiałów wideo o ciekawostkach dotyczących pałacu. Gratką jest nagranie koncertu chopinowskiego. 
Czytaj więcej

Zamek Królewski

Zamek Królewski
Zamek Królewski w Warszawie to dawna rezydencja królów Polski i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Zburzony podczas II wojny światowej, został odbudowany z ruin i pełni funkcję muzeum wnętrz otwartego dla szerokiej publiczności, jest też miejscem ważnych uroczystości państwowych. W ramach Turystycznej szkoły Zamek Królewski w Warszawie przygotował materiały wideo o historii obiektu oraz serii mini wykładów, a także ekspozycję online.
Czytaj więcej

Zamek Ujazdowski

Zamek Ujazdowski
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jest jedną z najważniejszych instytucji kultury w Polsce, miejscem tworzenia i prezentacji sztuki współczesnej we wszystkich jej przejawach. Na bogaty program składają się wystawy, performanse, projekcje filmowe, warsztaty edukacyjne, wykłady i seminaria. W ramach Turystycznej Szkoły centrum przygotowało cykl filmów o sztuce oraz wykład dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów. 
Czytaj więcej
Do góry