en
en
Kontakt

Zbieranie danych za rok 2022 do Raportu Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce

Na początku każdego roku Poland Convention Bureau POT przeprowadza analizę statystyczną rynku spotkań i wydarzeń w Polsce. W tym celu, we współpracy z miejskimi i regionalnymi convention bureaux, zbierane są dane do cyklicznie publikowanego Raportu Przemysł Spotkań i Wydarzeń.

badania-branzy-mice-w-polsce-przemysl-spotkan-i-wydarzen.png

Miejskie i regionalne convention bureaux oraz Poland Convention Bureau podejmują szereg działań, aby tworzyć pozytywny wizerunek miast, regionów i całego kraju. Dodatkowym celem celem jest zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Efektywnie zbierane dane statystyczne to niezastąpione źródło wiedzy, które jest wykorzystywane w marketingu.

Jest to szczególnie ważne teraz w obliczu wyzwań przed jakimi staje przemysł spotkań w roku 2023 i kolejnych latach. Wojna na Ukrainie, niepewność sytuacji gospodarczej, zmiany klimatu budzą szereg pytań, za którymi idą konkretne decyzje. Rzetelna i sprawdzona informacja pokazująca Polskę jako bezpieczny kraj z profesjonalnym zapleczem dla organizacji spotkań i wydarzeń jest kluczem do sukcesu.

Zakończone z sukcesem 61. Kongres Stowarzyszenia ICCA w Krakowie oraz UFI European Conference 2022 w Poznaniu, oraz inne istotne międzynarodowe kongresy i konferencje w 2022 roku pokazały, że Polska jest godna organizacji najważniejszych wydarzeń. W ślad za pozytywnymi wrażeniami wielu odwiedzających Polskę powinny pójść dane liczbowe, pokazujące czarno na białym, że nadal warto organizować i planować w długim okresie konferencje, kongresy i podróże incentive do naszego kraju.

Tworzenie raportu

Obecnie trwa zbieranie danych za rok 2022.

Co bardzo istotne zgromadzone dane zostaną udostępnione do corocznych raportów stowarzyszenia ICCA (International Congress and Convention Association) oraz stowarzyszenia UIA (Union of International Associations). Wysoka pozycja Polski oraz poszczególnych miast w zestawieniach ICCA i UIA jest kluczowa w budowaniu silnej pozycji Polski jako lidera Europy Centralnej. Zależy nam, aby dzięki rzetelnie zebranym danym pozycja Polski i polskich miast, mogła z roku na rok się poprawiać.

Dzięki wspólnie podjętym działaniom liczymy na to, że wyniki raportu pokażą także nowe trendy i pomogą określić działania na przyszłość, które pozwolą skutecznie przyciągać organizatorów spotkań biznesowych do Polski.

Publikacja raportu

Wyniki 14. edycji Raportu Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce, zostaną opublikowane w drugiej połowie roku 2023.

Stan przemysłu spotkań i wydarzeń w Polsce w 2023 roku prezentowany będzie w raporcie na podstawie danych uzyskanych z trzech źródeł za rok 2022:

  • dane udostępniane przez międzynarodowe organizacje i stowarzyszenia (ICCA i UIA)
  • dane zgromadzone przez miejskie i regionalne convention bureaux (tzw. badanie krajowe)
  • dane przekazane przez rekomendowanych przez Polską Organizację Turystyczną organizatorów kongresów i podróży motywacyjnych (PCO i ITC)

Dotychczas opublikowane raporty dostępne są na naszej stronie internetowej Raport Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce.

Do góry