en
en
Kontakt

Europejska Konferencja UFI w Poznaniu optymistycznie o przyszłości branży MICE

Europejska Konferencja UFI 2022 odbyła się w ciągu trzech dni, skupiając się na ważnych tematach i wyzwaniach stojących przed profesjonalistami branży targowej i eventowej. Wydarzenie, które miało miejsce w Poznaniu, zostało zorganizowane przez Grupę MTP i oferowało mieszankę sesji głównych, interaktywnych warsztatów, networkingu i działań społecznych.

ufi-european-conference-poznan-grupamtp.jpg

Europejska Konferencja UFI w 2022 roku (ang. UFI European Conference) odbyła się w ciągu trzech dni, kładąc nacisk na ważne tematy branżowe i wyzwania, przed którymi stoją profesjonaliści z branży targowej i eventowej. UFI Globalne Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, zidentyfikowało kluczowe tematy dyskusji, w tym ożywienie po pandemii, nowe modele biznesowe, kryzys talentów, net zero i inne zrównoważone pytania. Wydarzenie, które miało miejsce w Poznaniu, zostało zorganizowane przez Grupę Międzynarodowych Targów Poznańskich i oferowało mieszankę sesji głównych, interaktywnych warsztatów, networkingu i działań społecznych.

Konferencję otworzył Paddy Cosgrave, założyciel i dyrektor generalny Web Summit, który omówił swoją wizję przyszłości wydarzeń na żywo. Podczas wywiadu przewidział: "Myślę, że nadal będziemy prowadzić wydarzenia na żywo, ale również zawsze tworzymy rozwiązania, technologie, które mogą sprawić, że wydarzenia będą jeszcze lepsze".

Do Poznania przyjechało ponad 170 specjalistów z branży z 25 krajów.

Wśród innych prelegentów znaleźli się Misa Labarile z Komisji Europejskiej, która mówiła o nowej zielonej i cyfrowej transformacji w UE; Heiko Liemer z firmy Bosch, który przedstawił swoje wsparcie dla wydarzeń na żywo jako wystawca podczas rozmowy z dyrektorem ds. mobilności IAA Christine von Breitenbuch, oraz Denzil Rankine z AMR International, który omówił, w jaki sposób firmy mogą przekształcać się w skali i prędkości. Konferencję poprowadził międzynarodowy mówca i moderator DanRam.

Format konferencji nadal ewoluuje, aby lepiej służyć delegatom, tym razem obejmując sesję speed networking, zorganizowaną we współpracy z londyńską agencją rekrutacyjną Expocast, oraz pierwsze warsztaty Exhibition Think Tank na żywo.  UFI powitało również w Poznaniu sześciu beneficjentów grantu stowarzyszenia 2022 Next Generation Leadership, którzy rozpoczęli swój dziewięciomiesięczny program przywództwa.

UFI-POZNAN-EUROPAN-CONFERENCE-GRUPAMTP.jpg

Działania CSR podczas konferencji w Poznaniu

Gospodarz konferencji Grupa MTP, podobnie jak wiele innych obiektów w Polsce i Europie, odniosła się do obecnego kryzysu w sąsiedniej Ukrainie, dzieląc się tym, w jaki sposób udziela wsparcia uchodźcom. Prezes Tomasz Kobierski przedstawił wraz z Natalią Urbanksa-Guss z Fundacji Inspire ich inicjatywy humanitarne w Poznaniu. Wielu delegatów skorzystało z apelu gospodarza i przywiozło do Poznania osobiste datki.

W czwartek konwój sześciu ciężarówek z Fondazione Fiera Milano z Włoch przywiózł na miejsce spotkania produkty o wartości 200 000 euro.

Ogłaszając wsparcie, Fondazione Fiera Milano mówi: "Inicjatywa ta stanowi kontynuację solidarnej odpowiedzi, jakiej Fondazione Fiera Milano chciała udzielić na apel wystosowany przez Targi Warszawskie za pośrednictwem UFI (UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego)... zgodnie ze swoją misją, która obejmuje wsparcie dla terytoriów i społeczności.... Odpowiedź firm i organizacji była szybka i hojna: od początku solidarnej inicjatywy zebrano łącznie ponad 100 ton artykułów pierwszej potrzeby, w tym żywność i środki higieniczne, pieluchy, szklanki, talerze i miski jednorazowe. Ponadto koce, śpiwory, zabawki."

Europe-2022-Poznan-Miedzynarodowe-Targi-Turystyczne-konferencja-UFI-Polska.jpg

100-lecie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Międzynarodowe Targi Poznańskie, obchodząc 100-lecie istnienia, zaprosiła delegatów do uczczenia tej okazji szeregiem inicjatyw, w tym sadzeniem drzew w "UFI Pocket Garden" w sercu terenów targowych. Podkreślając silną współpracę pomiędzy miastem Poznań a Grupą MTP, liderzy miasta dołączyli do regularnych działań Klubu Sportowego UFI. Członek zarządu Marian Gorynia wziął udział w tradycyjnej wycieczce Klubu Biegacza UFI, podczas gdy w inauguracyjnym Klubie Rowerowym UFI, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poprowadził delegatów na wycieczkę rowerową po mieście.

Nick Dugdale-Moore, Dyrektor Regionalny UFI na Europę, powiedział: "Byliśmy zachwyceni, że mogliśmy powitać naszych członków i szerszą społeczność w Poznaniu na Konferencji Europejskiej. Potęga osobistego spotkania była oczywista, ponieważ delegaci byli wyraźnie zadowoleni z możliwości ponownego połączenia się po długim okresie rozłąki, aby nawiązać kontakty, uczyć się i dzielić pomysłami. Dość emocjonalnie i z pokorą przyjęto informację o tym, jak nasi gospodarze Grupa MTP i inni członkowie w Polsce i w całej Europie wspierali uchodźców z Ukrainy, ale mimo to panuje poczucie optymizmu dla naszej branży, gdy wychodzimy z pandemii. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, a szczególne podziękowania dla naszych gospodarzy Grupy MTP za to, że pozwolili nam w dobrym stylu dzielić z nimi ich 100-lecie."

Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu, Grupa MTP komentuje: "Było nam niezmiernie miło powitać społeczność UFI w Poznaniu, spotkać się osobiście po tak długiej rozłące. Dla nas była to szczególna okazja, ponieważ obchodziliśmy 100-lecie istnienia firmy i mamy nadzieję, że nasi goście skorzystali z naszej gościnności i poznali nasze piękne miasto, ucząc się i nawiązując nowe kontakty biznesowe podczas konferencji. Jesteśmy gotowi i czekamy, aby powitać Państwa ponownie w Poznaniu już wkrótce!"

UFI-POZNAN-EUROPAN-CONFERENCE-RUN.jpg

Europejska Konferencja UFI odbywa się corocznie w maju lub czerwcu. W 2020 i 2021 roku, ze względu na ograniczenia podróży związane z COVID- 19, konferencja odbyła się cyfrowo. Wcześniej gościła w Birmingham (2019), Weronie (2018), Kolonii (2017), Bazylei (2016) i Stambule (2015). Jest otwarty zarówno dla członków UFI, jak i osób niebędących członkami i przyciąga coraz większą liczbę liderów branży z organizatorów, obiektów i dostawców usług.

Co to jest UFI?

UFI (The Global Association of the Exhibition Industry) jest globalnym stowarzyszeniem handlowym zrzeszającym światowych organizatorów targów i operatorów centrów wystawienniczych, jak również główne krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe oraz wybranych partnerów przemysłu targowego. Głównym celem UFI jest reprezentowanie, promowanie i wspieranie interesów biznesowych swoich członków i przemysłu targowego. UFI bezpośrednio reprezentuje ponad 50 000 pracowników przemysłu targowego na całym świecie, a także ściśle współpracuje z 60 krajowymi i regionalnymi stowarzyszeniami członkowskimi. Ponad 780 organizacji członkowskich w 83 krajach na całym świecie jest obecnie zapisanych jako członkowie. Ponad 900 międzynarodowych targów z dumą nosi etykietę zatwierdzoną przez UFI, co jest gwarancją jakości zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców. Członkowie UFI nadal dostarczają międzynarodowej społeczności biznesowej unikalnych mediów marketingowych, mających na celu rozwój wyjątkowych możliwości biznesowych.

źródło: UFI info prasowa

Do góry