en
en
Kontakt

Networking i inspiracje na wydarzeniu Poland Convention Bureau w Warszawie

Dziękujemy wszystkim za udział w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną - Poland Convention Bureau w hotelu NYX w Warszawie. Podczas spotkania wręczono rekomendacje POT oraz zainagurowano nowy projekt nazwany Laboratorium Twórców - Eventprofs Creators Lab. Była to również świetna okazja do networkingu.

poland-convention-bureau-eventprofs-creators-lab-spotkanie-szkolenie-laboratorium-tworcow.jpg

Wydarzenie Destination Poland 2.0 rozpoczął wiceprezes POT, Marcin Różycki. Całe spotknia składało się z dwóch niezwykle interesujących części.

Coroczne spotkanie polskich convention bureaux

W sesji porannej gościliśmy przedstawicieli polskich convention bureaux, którzy podzielili się z nami swoimi sukcesami w roku poprzednim oraz przedstawili plany i projekty na rok 2023. W tym roku w hotelu NYX gościliśmy osoby reprezentujące:

  • Kraków Convention Bureau
  • Gdansk Convention Bureau
  • Warsaw Convention Bureau
  • Poznań Convention Bureau
  • Łódź Convention Bureau
  • Convention Bureau - Wrocław
  • Mazovia Convention Bureau
  • Silesia Convention Bureau
  • Lubelskie Convention Bureau

networking convention bureau gdansk poznan wroclaw poznan

warsaw convention bureau lubelskie

lodz convention bureau

Warto dodać, że obecnie w Polsce funkcjonuje dziewięć miejskich i trzy regionalne convention bureaux.

kraków convention bureau mazovia polandcvb

poznan convention bureau

W 2023 roku do istniejących biur kongresów i wydarzeń dołączyły reaktywowane Mazovia Convention Bureau (w ramach struktur Mazowieckiej Organizacji Turystycznej) oraz nowe Silesia Convention Bureau (działające w ramach Śląskiej Organizacji Turystycznej). Więcej w artykule inauguracja biura na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

silesia convention bureau

aneta książek kierownik poland convention bureau

Również Aneta Książek, kierownik Biura Spotkań i Wydarzeń Poland Convention Bureau, zaprezentowała plany marketingowe oraz inicjatywy na nadchodzące miesiące 2023 roku.

poland convention bureau wydarzenia spotkania szkolenia

Laboratorium Twórców z ekspertkami

W drugiej części dnia do grupy dołączyli przedstawiciele PCO, DMC i ITC. Podczas kolejnych sesji inspiracji zainaugurowany został nowy projekt - Laboratorium Twórców (ang. Eventprofs Creators Lab). Gościem specjalnym była Natasha de Caiado Castro. Podczas jej prezentacji uczestnicy mogli poznać specyfikę rynku amerykańskiego oraz jak poszczególne pokolenia konsumują treści i komunikują się w internecie.

keynote speaker Natasha de Caiado Castro Wish international

Natasha de Caiado Castro jest prezeską Wish International, autorką książki "Marketing Experience", członkinią San Francisco Travel Association oraz United Nations SV Women Committee. Jest ona entuzjastką zrównoważonego rozwoju i  dodtakowo ambasadorką IMEX ds. hosted buyers. Warto również dodać, że dzisiejsza prelegentka jest współorganizatorką prestiżowego “Rise and Raise Others Award” United Nations Women. Przeczytaj artykuł Nominacje Polek do nagrody ONZ.

Natasha-de-Caiado-Castro-wish-international-keynote-speaker.jpg

Natasha de Caiado Castro

W ramach sesji inspiracji odbyły się również warsztaty z digital marketingu, poprowadzone przez Dagmarę Plata-Alf, ekspertkę i pasjonatkę marketingu i nowych technologii. Specjalizuje się ona w strategicznym doradztwie w obszarze marketingu internetowego i automatyzacji procesów marketingowo-sprzedażowych.

dagmara plata alf ekspertka marketing nternetowy

Dagmara Plata-Alf jest przewodnicząca Rady Marketingu i Transformacji Cyfrowej oraz Wykładowcą w Katedrze Marketingu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Dyrektor Zarządzający w Hotel Media Group oraz Head of Digital Marketing w clickaMY adsy. Autorka licznych artykułów z zakresu marketingu oraz zarządzania, realizująca swoją pasję i dzieląca się wiedzą także podczas gościnnych wykładów na wielu konferencjach branżowych, m.in. I love marketing, Forum IAB, Nowe trendy w turystyce, Meetings Week czy też European Marketing Academy Conference.

laboratorium tworców eventprofs creators lab polandcvb.jpg

Podczas interaktywnie prowadzonej prezentacji uczestnicy mieli okazję poznać najnowsze trendy w e-marketingu, zobaczyć dobre praktyki z przemysłu spotkań oraz zaznajomić się z przydatnymi narzędziami w pracy twórcy treści. Spotkanie zakończył quiz podczas którego udało się wyłonić trójkę zwycięzców. Gratulujemy wiedzy z dziedziny e-marketingu.

spotkanie-szkolenie-laboratorium-tworcow-warszawa.jpg

Networking

Jak wspomniano powyżej wydarzenia organizowane przez Poland Convention Bureau to bardzo dobra okazja do networkingu. To czas wymiany doświadczeń i zacieśniania współpracy biznesowej. 28 lutego b.r. byli z nami przedstawiciele profesjonalnych organizatorów kongresów (PCO) Allegro Brand Experience Agency, Argentum Event, Creative Poland, DMC Poland, FSWO Sp. z o.o., Grupa MTP - Poznań Congress Center, JAN-POL DMC POLAND, Jordan Group, Mazurkas Congress Management,RELAGO,Symposium Cracoviense Sp. z o.o. i Tarifa Corporate Events.

networking poland convention bureau event

Segment incentive travel reprezentowali przedstawiciele Allegro Brand Experience Agency, Argentum Event, DMC Poland, INTERCRAC DMC, JAN-POL DMC POLAND, Jordan Group, Mazurkas DMC Poland,Tarifa Corporate Events oraz Travel Projekt DMC Poland

DMC PCO ITC CVB

eventy w polsce profesjonalne

Podsumowanie

Na zakończenie dnia odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia certyfikatów POT dla rekomendowanych Convention Bureaux, profesjonalnych organizatorów kongresów (PCO) oraz profesjonalnych organizatorów podróży motywacyjnych (ITC). Certyfikat POT przyznawany na lata 2023-2024 jest potwierdzeniem rzetelności, profesjonalizmu oraz wysokich standardów oferowanych usług w przemyśle spotkań. Relację oraz listę rekomendowanych podmiotów można zobaczyć w artykule Rekomendacje Poland Convention Bureau POT na lata 2023-2024 przyznane.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA zorganizowanego w hotelu NYX Warsaw poniżej

Wydarzenie Destination Poland - Warszawa

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym podmiotom i serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Poland Convention Bureau.

Fot: Katarzyna Cegłowska

Do góry