en
en
Kontakt

Silesia Meeting Day 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Kilkadziesiąt uczestników wzięło udział w nowym wydarzeniu branżowym – Silesia Meeting Day. W przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach przedstawiciele konsorcjum Silesia Convention Bureau spotkali się, by rozmawiać o rozwoju branży MICE w regionie.

silesia meeting day katowice mck branża mice convention bureau

Silesia Meeting Day to cykl spotkań dedykowany przedstawicielom branży MICE. Kilkugodzinne spotkanie inaugurujące odbyło się 3 kwietnia 2023 roku. Uczestnikami wydarzenia byli członkowie konsorcjum produktowego Silesia Convention Bureau, które zrzesza firmy i organizacje z województwa śląskiego działające na rynku spotkań. Półotwarta formuła umożliwia zapraszanie podmiotów spoza konsorcjum, które działają w branży i są zainteresowane jej profesjonalizacją. Tym razem gościem zewnętrznym był Hotel Crystal Mountain z Wisły oraz Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny z Chorzowa.

silesia-meeting-day-katowice-mck-spotkanie.jpg

Celem projektu jest integracja branży w regionie, która jest mocno rozproszona. Dlatego potrzebna jest przestrzeń do nawiązywania kontaktów, budowania relacji, sieciowania projektów oraz współpracy. Zapewni ją Silesia Meeting Day, gdzie oprócz integracji branży będzie obecna wymiana wiedzy i doświadczeń. Dla uczestników przewidziano warsztat „Marketing miejsc w przemyśle spotkań.

Rola i znaczenie convention bureau, który poprowadziła Aneta Książek, kierownik Biura Spotkań i Wydarzeń Poland Convention Bureau.

silesia-meeting-day-katowice-mck-aneta-ksiazek-poland-convention-bureau.jpg

silesia-meeting-day-katowice-mck-aneta-ksiazek-poland-convention-bureau-prezentacja.jpg

silesia-meeting-day-katowice-mck-wawroczny-slaska-organizacja-turystyczna.jpg

Podczas spotkania Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, wręczył certyfikaty nowym członkom konsorcjum. Do Silesia Convention Bureau dołączyli:

  • Akademia Górnośląska w Katowicach
  • Catering 24
  • Śląski Klub Golfowy z Siemianowic Śląskich

silesia-meeting-day-katowice.jpg

Silesia Meeting Day 2023

Silesia Meeting Day to także słuchanie branży, dlatego ważną częścią wydarzenia był panel dyskusyjny, do którego zaproszono trzech przedstawicieli konsorcjantów:

  • Agnieszkę Węgrzyn-Chwiłkowską z Hotelu Mercure Katowice Centrum
  • Barbarę Świderską z Grupy DE
  • Tomka Kieczkę ze Śląskiego Klubu Golfowego

Poruszono ważne dla branży kwestie związane z dostosowaniem oferty do nowych potrzeb odbiorców. Panel, który mocno zaangażował zebranych, poprowadziła Agnieszka Sikorska – dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

silesia-meeting-day-katowice-panel-dyskusyjny.jpg

Wydarzenie jest doskonałą okazją dla konsorcjantów, aby zaprezentowali swój obiekt. Bardzo się cieszę, że pierwsze spotkanie Silesia Meeting Day odbyło się w miejscu, które jest największą przestrzenią dla wydarzeń przemysłu spotkań w Polsce – w połączonych Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i kultowej hali Spodek. Jestem pod wrażeniem zaangażowania wszystkich obecnych na spotkaniu – za nami ważne dyskusje zarówno podczas sesji, jak i kuluarowych rozmów – wiem, że już stały się zalążkiem współpracy i nowych projektów. A to w branży MICE najważniejsze - wymiana doświadczeń, synergia i rekomendacje partnerów do współpracy. Wspólnie tworzymy ten rynek – a wspomnę tylko, że z najnowszego badania za rok 2022 wracamy do liczb sprzed pandemii, a uczestnicy wydarzeń o charakterze konferencyjnym zostawili w Katowicach prawie 151 mln zł w minionym roku – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center Sp. z o.o.

silesia-meeting-day-katowice-miedzynarodowe-centrum-konferencyjne.jpg

Podczas spaceru po obiektach goście mogli na żywo ocenić ich potencjał i możliwości.

Kolejne spotkanie już w czerwcu. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Śląski Klub Golfowy z Siemianowic Śląskich. Z nowoczesnych i industrialnych przestrzeni Strefy Kultury Silesia Meeting Day przeniesie się na zielone tereny pola golfowego.

Przeczytaj również

silesia-meeting-day-katowice-mck-networking.jpg

silesia-meeting-day-katowice-mck-prowadzacy.jpg

Źródło: Silesia Convention Bureau / Śląska Organizacja Turystyczna, fot. Lighthouse Media

Do góry