en
en
Kontakt

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy
Muzeum Warszawy zbiera, bada i udostępnia rzeczy warszawskie. Wystawa główna wychodzi od historii pojedynczych przedmiotów, by opowiadać o wydarzeniach i ludziach, którzy zadecydowali o kształcie i charakterze współczesnej Warszawy. W ramach Turystycznej Szkoły obiekty przygotował multidyscyplinarne pomoce dydaktyczne, m.in. filmy, słuchowisko, wycinanki czy legendy. Materiały mogą stanowić pomoc dla nauczycieli m.in. podczas lekcji historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie czy plastyki. 
Czytaj więcej

Hevelianum

Hevelianum
Hevelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w Gdańsku. Zabytkowe XIX-wieczne budynki dziś stanowią zachętę do poznawania świata i praw nim rządzących, a przy tym są doskonałą okazją do świetnej, rodzinnej zabawy. W ramach turystycznej szkoły Hevelianum przygotowało filmy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które uczą i bawią, oswajając świat nauki przy użyciu niestandardowych metod. Lekcje ułatwią zobrazowanie czy wyjaśnienie różnych zjawisk przyrodniczych. 
Czytaj więcej

Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum Sportu i Turystyki
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Zbiory muzeum liczą ponad 55 tys. eksponatów – są to muzealia dotyczące głównie sportu polskiego: medale, żetony, plakiety, puchary, odznaki sportowe, i turystyczne oraz monety, sztandary, flagi, proporce i emblematy, stroje i sprzęt sportowy, akcesoria podróżne, plakaty sportowe i turystyczne, dzieła sztuki (rzeźby, malarstwo, grafika, medale artystyczne, tkanina) o tematyce sportowej, a także zbiory filatelistyczne i numizmatyczne. W ramach Turystycznej Szkoły muzeum przygotowały materiały filmowe oraz wirtualne zwiedzanie. 
Czytaj więcej

Mazury Zachodnie i Warmia

Mazury Zachodnie
Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Regionalna Pracownia Digitalizacji przygotowały bogaty zestaw materiałów edukacyjnych. Znalazły się w nim zarówno scenariusze lekcji, edukacyjne aplikacje oraz ciekawe publikacje dotyczące obszaru Mazur Zachodnich.
Czytaj więcej

Warsztaty, doświadczenia, wykłady - Młyn Wiedzy w Toruniu

Toruń
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu to pierwsze centrum nauki w województwie kujawsko-pomorskim. Instytucja przygotowała doskonałe pomoce naukowe w postaci kart doświadczeń, które przydadzą się zwłaszcza nauczycielom fizyki oraz przyrody. Ale to nie wszystko! Dostępne są również filmy, wykłady i warsztaty z innych dziedzin, włącznie z filmowymi. 
Czytaj więcej

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Centrum przygotowało bogaty oraz interdyscyplinarny zasób materiałów edukacyjnych. Materiały filmowe, wykłady czy scenariusze doświadczeń przydadzą się na pewno nauczycielom fizyki, chemii czy biologii, ale też wielu innych przedmiotów. 
Czytaj więcej

Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia soli w Wieliczce
Kopalnia soli w Wieliczce przygotowała inspirujące konspekty zajęć w przedszkolu i szkole podstawowej. Ze scenariuszy skorzystają nauczyciele wielu przedmiotów, m.in. języka polskiego, biologi, geografii czy plastyki. Konspekty pomogą również nauczycielom oraz rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym. Uzupełnieniem lekcji mogą być wirtualne zwiedzania kopalnianych kaplic - św. Kingi i św. Antoniego.
Czytaj więcej
Do góry