en
en
Kontakt

Wizyta studyjna w Warszawie z udziałem założycielki Wish International

W dniach 27 luty – 2 marca br. na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej na wizycie studyjnej w Warszawie przebywała Pani Natasha de Caiado Castro założycielka i dyrektor zarządzająca Wish International. Członek zarządu Organizacji Narodów Zjednoczonych (Silicon Valley Chapter), współorganizatorka i przewodnicząca jury “Rise and Raise Other Award” United Nations Women.

Kim jest nasz gość?

Natasha de Caiado Castro jest obecnie uznawana za jeden z największych autorytetów w przemyśle spotkań i prelegentką podczas wielu kluczowych wydarzeń. Autorka książki „Marketing Experience” mieszka w Dolinie Krzemowej. Jej kariera została zbudowana w oparciu o inspirujące doświadczenie zdobyte w firmach, w których pracowała, takich jak Coca-Cola i Walt Disney World na Florydzie. Bachelor of Arts w dziedzinie komunikacji i marketingu, ukończyła także kursy na Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Paris-Sorbonne oraz w Instytucie Disneya. Jest również szanowaną wykładowczynią, wykładała planowanie strategiczne, komunikację i marketing na czterech różnych uniwersytetach w São Paulo. Dzięki 37-letniemu doświadczeniu zawodowemu założyła firmy na trzech różnych kontynentach, które z sukcesami działają na rynku międzynarodowym MICE / live marketing /experiences, obsługując globalnych klientów takich jak Samsung, L'Oreal, Nivea, Santander, Danone, General Motors czy brazylijska Firma Natura. Więcej na profilu LinkedIn.

Natasha jest członkinią San Francisco Travel Association, oficjalnej organizacji turystycznej Doliny Krzemowej i jest aktywnym członkiem Konwencji Doliny Krzemowej, Komitetu SV Kobiet ONZ, Latinas in Tech oraz jest ambasadorką IMEX ds. Hosted Buyers. Nasz gość to również współpracowniczką i korespondentką kilku brazylijskich magazynów i publikacji biznesowych, pisze o doświadczeniu i innowacjach, ostatnio także w Forbes Magazine.

Dzień inspiracji dla polskiej branży w Warszawie

Program pobytu w Warszawie był nastawiony na doświadczenia i wizytacje połączone ze spotkaniami z osobami, które kreują politykę zrównoważonego rozwoju w swoim życiu zawodowym oraz wpływają na pozycję kobiet w środowisku biznesowym. 28 lutego br. w hotelu NYX w Warszawie Natasha de Caiado Castro była gościem specjalnym spotkania branżowego organizowanego przez Poland Convention Bureau. Spotkanie było jednocześnie inauguracją nowego projektu PCB Laboratorium Twórców (ang. Eventprofs Creators Lab). Podczas jej prezentacji uczestnicy mogli poznać specyfikę rynku amerykańskiego oraz jak poszczególne pokolenia konsumują treści i komunikują się w internecie.

Natasha de Caiado Castro eventprofs creators lab-warszawa.jpg

Więcej na ten temat w artykule Networking i inspiracje na wydarzeniu Poland Convention Bureau w Warszawie.

POKOLENIE ZET ALFA

Jaka jest przyszłość zrównoważonego rozwoju w turystyce?

Dzień rozpoczął się w od spotkania z Anetą Książek, Beatą Koziarską (Dyrektor Zarządzająca i CEO w EMOVEO GROUP) oraz Moniką Jezierską. Monika Jezierska jest Członkinią Zarządu Fundacji Liderek Biznesu (FLB), której celem jest promowanie różnorodności i integracji, wspieranie przedsiębiorczości kobiet.

green talks SITE poland beata koziarska Natasha de Caiado Castro

Efektem tego spotkania jest wywiad z Natashą, który został opublikowany w ramach cyklu Green Talks na stronie SITE Poland.

  • Czy „moda” na zrównoważony rozwój w turystyce i „zielony event’ mogą stać się strategią w experience marketigu?
  • Jaka jest świadomość potrzeby „zielonego biznesu”?
  • Czy obecne czasy, po pandemii, to dobry moment na działania w obrębie „zielonego biznesu”?
  • Jaka jest rola konkursu organizowanego przez ONZ UN Women USA Rise & Raise Others Awards w kontekście 17 celów ONZ i czym wyróżniły się Polki?

Odpowiedzi na te i inne pytania można przeczytać w rozmowie Beaty Koziarskej z naszą ekspertką na stronie SITE Poland.

Poznawanie atrakcji Warszawy z telefonem w ręku

Kolejnym punktem programu był Warsaw Photo Walk czyli Warszawski Mobilny Spacer Fotograficzny z Jarosławem Marciukiem. To połączenie spaceru w luźnej atmosferze (rozmowy o atrakcjach Warszawy i historii Polski) z warszatem mobilnej fotografii ( dzielenie się wiedzą i poradami jak robić jeszcze lepsze zdjęcia telefonem). Warsaw Photowalk to połączenie sesji zdjęciowej i spaceru ulicami Warszawy ze szczyptą zabawy i uśmiechu, aby pobyt w Polsce był niezapomniany. Podczas spaceru Natasha odwiedziła najciekawsze miejsca w historycznym centrum Warszawy. 

Dodatkowe atrakcje przygotowały dwa warszawskie hotele: Hotel Bristol oraz Warsaw Marriott Hotel.

bristol warszawa hotel apartament paderewskiego

W warszawskim hotelu Bristol Natasha miała okazję poznać zobaczyć najbardziej znane miejsca hotelu, reprezentacyjne pokoje, w tym historyczny Apartament Paderewskiego. Na zakończenie pobytu gość mógł spróbować dań z najnowszej karty Culinary Journeys of Robert Makłowicz. Była to również świetna okazja do nauki robienia zdjęć jedzenia telefonem w stylu flat lay.

restauracja marconi bristol warszawa kuchnia roberta makłowicza belgijska


Ostatnim punktem spaceru był Warsaw Marriott Hotel, w którego lobby Natashę przywitał robot Bella. Z czterdziestego piętra hotelu, gdzie znajduje się Panorama Sky Bar, Natasha mogła zobaczyć panoramę Warszawy o zachodzie słońca oraz wypróbować najnowsze menu Inderjita Manota, Szefa Kuchni Warszawskiego Hotelu Marriott, odpowiedzialnego za azjatyckie doświadczenie kulinarne. Również w niezwykle atrakcyjny sposób został podany tradycyjny polski żurek.

marriott warszawa podanie żurku panorama sky bar

Słodka część menu w Panorama Sky Bar jest odpowiedzialnością samego mistrza cukiernictwa, Cezarego Mścichowskiego, głównego cukiernika hotelu. Podczas wizyty doznania smakowe i widoki dopełniały niezwykłe historie opowiadane przez dyrektora hotelu.

widok na warszawę z panorama sky bar marriott hotel

Wieczór z polskimi Liderkami Biznesu

Wieczorem z udziałem Natashy na Gali Fundacji Liderek Biznesu miało miejsce uroczyste wręczenie nagrody „United Nations US Women Rise and Raise Others Award”, będącej wyrazem uznania i wdzięczności, która przyznawana jest wybitnym kobietom za ich zaangażowanie i entuzjazm we wspieraniu innych w realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wśród 32 nominowanych ze świata znalazły się 4 Polki: Iga Świątek, Dominika Kulczyk, dr Agata Kołodziejczyk oraz Paula Fanderowska.

fundacja liderek biznesu gala w warszawie Natasha de Caiado Castro NYX Hotel

Podsumowując Natasha była zadowolona z pobytu, zainspirowana historią i nowoczesnością Warszawy, standardem usług oraz nowo poznanymi osobami. W ramach jej pobytu przeprowadzono dwa wywiady do Green Talks by SITE Poland i magazynu branżowego Think MICE oraz odbyło się spotkanie z zarządem Fundacji Liderek Biznesu. Obiecała rychły powrót do Polski z grupami, będzie też naszą ambasadorką w ONZ pod względem dużej świadomości i prowadzenia działań na rzecz ochrony klimatu oraz rozmaitych programów pomocowych.

Do góry