en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Future Network and Mobile Summit w Warszawie

W dniach 15 – 17 czerwca 2011 Warszawski hotel Marriott gościł ponad 400 uczestników Future Network and Mobile Summit, corocznej konferencji  skierowanej do ekspertów w dziedzinie  innowacji technologicznych i internetowych.
Czytaj więcej

Więcej spotkań rekomendowanych organizatorów

Podsumowanie danych statystycznych przekazanych przez rekomendowanych organizatorów kongresów i podróży motywacyjnych POLAND Convention Bureau POT wskazuje na znaczny wzrost liczby zorganizowanych spotkań i wydarzeń w 2010 roku w porównaniu od roku 2009.
Czytaj więcej

Polska promocja w Chinach

W dniach 9-12 czerwca Poland Convention Bureau POT wspólnie z Holiday Travel – rekomendowanym organizatorem kongresów promowało polską turystykę biznesową podczas targów The 25th International Travel Expo Hong Kong oraz The 6th M.I.C.E. Travel Expo.
Czytaj więcej

Wrocław Global Forum

W dniach 9 – 11 czerwca 2011 roku we wrocławskim Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej  odbędzie się II Edycja Wrocław Global Forum, międzynarodowej konferencji o tematyce transatlantyckiej.
Czytaj więcej

Kolejne spotkanie dla Polski

W dniu 3 czerwca 2011 roku w Warszawie odbyła się wizyta studyjna przedstawicielki CFA Institute z Londynu.Instytut CFA został założony w 1962 r. i posiada obecnie 4 biura: w Charlottesville w USA (główna siedziba), w Hong Kongu, Nowym Jorku oraz w Londynie.
Czytaj więcej

POLAND Convention Bureau – nowe odkrycie

W związku z oficjalnym rozpoczęciem kampanii promocyjnej Polski na rynku niemieckim, francuskim i brytyjskim „Promujmy Polskę Razem” z projektu 6.3, która ruszyła w dniu 7 czerwca swoje nowe logo i nazwę zaprezentowało POLAND Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej
Do góry