en
en
Kontakt

Poland Convention Bureau (PCB), od 2002 roku działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych.

Jesteśmy pierwszym kontaktem dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce.

Naszym priorytetowym celem jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Misję tę realizujemy poprzez:

  • udział w międzynarodowych imprezach targowych, który owocuje pozyskiwaniem kolejnych kontaktów biznesowych;
  • realizację podróży studyjnych dla zagranicznych dziennikarzy oraz organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych w tym konferencji, kongresów, premier produktów, podróży motywacyjnych;
  • pozyskiwanie nowych spotkań i wydarzeń biznesowych dla kraju;
  • współpracę z mediami zagranicznymi oraz zamieszczanie artykułów i reklam promujących Polskę jako destynację biznesową w prasie oraz katalogach branżowych;
  • utrzymywanie stałej współpracy z miejskimi convention bureaux w ramach ww. działań;
  • nawiązywanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami branży spotkań w ramach programów: Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (Professional Congress Organizer) i Rekomendowany Organizator Podróży Motywacyjnych (Incentive Travel Company);
  • nawiązywanie współpracy z polskim środowiskiem naukowym m.in. w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich;
  • utrzymywanie stałej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi profesjonalistów związanych z przemysłem spotkań;
  • gromadzenie i opracowanie danych statystycznych nt. spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Polsce, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych organizacji prowadzących podobne rankingi tj. ICCA – International Congress and Convention Association oraz UIA – Union of International Association.

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest jednym z członków – założycieli Strategicznego Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). 

Polska Organizacja Turystyczna jest członkiem stowarzyszeń branży spotkań: Union of International Associations i International Congress and Convention Association

LOGOBUIA    icca


Zaproszenie na premierę raportu

Serdecznie zapraszamy na prezentację, podczas której odbędzie się premiera Raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2011 - Poland Meetings and Events Industry Report”. Wydarzenie to będzie miało miejsce podczas targów turystycznych TT Warsaw w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska.
Czytaj więcej

Polska w zagranicznej prasie

Minęły cztery miesiące od rozpoczęcia kampanii „Promujmy Polskę Razem”, w trakcie których w prasie na trzech rynkach priorytetowych  (Francja, Niemy, Wielka Brytania) pojawiało się już kilka reklam promujących polski przemysł spotkań.  W każdym z miast przedstawione zostały inne rodzaje wydarzeń, od dużych kongresów po podróże motywacyjne.
Czytaj więcej

EventCamp Warsaw 2011

9 sierpnia 2011 roku w Uczelni Vistula i Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji odbyła się wyjątkowa konferencja. Studenckie Koło Naukowe Turystyki  zorganizowało  konferencję EventCamp Europe, w której jednocześnie uczestniczyli reprezentanci z Londynu, Szwecji i Polski.
Czytaj więcej

Polskie Stoisko na EIBTM w Barcelonie 2011

Polska po raz kolejny weźmie udział w targach przemysłu spotkań EIBTM, które odbędą się 29 listopada – 1 grudnia 2011 w Barcelonie. Jest to jedno z największych wydarzeń skierowanych do branży, dających szerokie możliwości na nawiązanie kontaktów oraz promocję destynacji.
Czytaj więcej

IX MIXER Biznesowy

W dniu 7 września 2011 roku w Centrum Kongresowo – Wystawienniczym Gromada Lotnisko odbył się IX MIXER Biznesowy Branży Konferencyjno – Kongresowej organizowany przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce.
Czytaj więcej
Do góry