en
en
Kontakt

Ostatni etap starań o pozyskanie kongresu ECA 2022

Polska znalazła się na końcowym etapie starań (tzw. shortlist) o organizację Europejskiego Kongresu Andrologicznego ECA w Lublinie w 2022 r. Wydarzenie jeszcze nigdy nie odbywało się w naszym kraju. Do półfinału z Lublinem dostała się Barcelona.

ECA2022Lublin_(1170)x585.jpg

Organizatorem kongresu jest Europejska Akademia Andrologii EAA, istniejąca od 1992r. i zrzeszająca osoby zainteresowane tą dziedziną oraz aktywne zawodowo w jej obrębie. Jest to organizacja non-profit, która ma na celu promowanie badań naukowych w dziedzinie andrologii oraz edukację lekarzy i społeczeństwa, w temacie zdrowia mężczyzn. Naukowy zakres działania EAA ma zasięg światowy, jednak głównym terenem działań organizacyjnych jest Europa.

W Polsce liderem projektu jest Polskie Towarzystwo Andrologiczne, którego Przewodniczący, dr Szymon Bakalczuk z Lublina, jest tegorocznym Ambasadorem Kongresów Polskich. Inicjatorem starań o pozyskanie wydarzenia do Polski jest Symposium Cracoviense, PCO posiadające certyfikat rekomendacji PCB POT i istniejące na rynku od ponad 20 lat.

Pierwszym etapem starań o zdobycie kongresu było przygotowanie wstępnego bidu popartego listem wsparcia od Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Pełen bid zostanie wysłany do wszystkich członków AAE. Oferta będzie również zaprezentowana przed dr Bakalczuka podczas tegorocznego kongresu, który w formie wirtualnej odbędzie się w dn. 7-9.12.2020r. w Münster w Niemczech.

Kongres ECA jest organizowany co dwa lata i co roku uczestniczy w nim ponad 400 delegatów z całej Europy. Decyzję o lokalizacji kongresu w 2022 roku poznamy 9 grudnia 2020 roku.

Lublin coraz częściej wybierany jest jako miejsce organizacji dużych, prestiżowych wydarzeń. Województwo lubelskie efektywnie wykorzystuje swoją siłę gospodarczą, którą są inteligentne specjalizacje: biogospodarka, medycyna i zdrowie, informatyka i automatyka oraz energetyka niskoemisyjna.

Do góry