en
en
Kontakt

Laboratorium Twórców ze studentami ERASMUS w siedzibie POT w Warszawie

W dniu 25 października 2023 roku w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej zaszczycili nas swoją obecnością goście. Na ulicę Młynarska 42 przybyły doktor Agnieszka Muszyńska oraz doktor Anna Ostrowska-Tryzno z Katedry Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, wraz ze studentami biorącymi udział w programie ERASMUS.

02a_POLANDCVB-ERASMUS-Warsaw.jpg

Laboratorium Twórców ze studentami ERASMUS w Warszawie

Prawie dwadzieścia studentów i studentek pochodzących z Polski, Hiszpanii i Portugalii miało możliwość uczestniczenia w naszym innowacyjnym przedsięwzięciu edukacyjnym, znanym jako Laboratorium Twórców (ang. Eventprofs Creators Lab) #eventprofsLAB.

04b_POLANDCVB-ERASMUS-Warsaw-Polska-Organizacvja-turystyczna.jpg

W trakcie dnia, w sali konferencyjnej Polskiej Organizacji Turystycznej, przedstawiciele Biura Spotkań i Wydarzeń - Poland Convention Bureau prowadzili dwie sesje edukacyjne:

  • Aneta Ksiazek podzieliła się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą. W jej prezentacji poruszone zostały kluczowe aspekty związane z promocją Polski jako atrakcyjnego miejsca dla międzynarodowych wydarzeń i spotkań. Omówiła również istotną rolę, jaką odgrywają convention bureaux na arenie międzynarodowej oraz ich zadania w obszarze MICE. Kierowniczka Poland Convention Bureau POT szczegółowo przedstawiła, w jaki sposób convention bureaux wspierają różne podmioty działające w branży MICE, dostarczając cenne narzędzia i wsparcie w pozyskiwaniu dla Polski wydarzeń, konferencji oraz targów, w tym kongresu ICCA w Krakowie. Jej prezentacja wniosła wartościowe spojrzenie na globalne trendy i najlepsze praktyki związane z promocją miast, regionów i krajów w kontekście wydarzeń międzynarodowych, co z pewnością stało się inspiracją dla obecnych studentów turustyki.
  • Jaroslaw Marciuk zaprezentował prelekcję dotyczącą kwestii personalnego brandingu, a także wyjaśnił istotną rolę platformy społecznościowej LinkedIn w procesie budowania osobistego wizerunku zawodowego. Podkreślał on, jak istotne jest wykorzystywanie narzędzi takich jak LinkedIn, szczególnie przez młodych ludzi, w celu rozwijania swojej kariery oraz nawiązywania wartościowych relacji zawodowych. Dodatkowo w trakcie swojej prezentacji omówił także strategie e-marketingowe wykorzystywane w promocji Polski jako atrakcyjnego miejsca dla wydarzeń międzynarodowych. Szczegółowo opisał, w jaki sposób strona internetowa, media społecznościowe oraz udział w targach branżowych stanowią kluczowe elementy w promocji kraju. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi e-marketingu, Poland Convention Bureau jest w stanie dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów, organizatorów wydarzeń i firm zainteresowanych organizacją konferencji, kongresów oraz innych spotkań.

03b_POLANDCVB-ERASMUS-Warsaw.jpg

Film promocyjny POLAND. More than you expected

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia uczestnicy mieli również okazję wspólnie obejrzeć najnowszy spot promocyjny Polskiej Organizacji Turystycznej  "POLAND. More than you expected" (POLSKA. Więcej niż się spodziewasz). Film ten stanowił nie tylko doskonałą ilustrację bogactwa i różnorodności Polski, ale także zachęcał do odkrywania jej niezwykłych atrakcji. Studenci turystyki mieli okazję zanurzyć się w malownicze krajobrazy, zobaczyć wyjątkowe miasta i poznać różnorodność kulturową, jaką Polska ma do zaoferowania.

Po projekcji spotu, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie wrażenia wywołał film wśród studentów z Półwyspu Iberyjskiego. Okazało się, że najbardziej zapadły im w pamięć urokliwe krajobrazy i piękna polska przyroda. Widok gór, jezior, lasów zachwycił młodych ludzi, którzy nieoczekiwanie mogli przekonać się o naturalnym pięknie Polski. Ponadto, niezwykłe miasta Polski, bogate w historię i kulturę, również wzbudziły zachwyt wśród studentów. Ich urok, architektura i atmosfera pełna historii stanowiły inspirację do dalszych podróży i eksploracji. Ten spot promocyjny nie tylko przybliżył uczestnikom uroki Polski, ale także zainspirował ich do kolejnych podróży po Polsce w trakcie projektu ERASMUS.

Film zainicjował dyskusje i refleksje na temat jej atrakcyjności Polski jako destynacji oraz stał się inspiracją do dalszego zgłębiania wiedzy na temat Polski i jej możliwości w kontekście międzynarodowych wydarzeń. Rozmawialiśmy między innymi jak Katowice zostały wypromowane na świecie dzięki takiemu wydarzeniu jak ESL - Intel Extreme Masters Katowice.

02b_POLANDCVB-ERASMUS-Warsaw.jpg

Życzymy wielu sukcesów i zdobywania cennych doświadczeń na początku kariery zawodowej.

#PolandCVB #turystyka

Do góry