en
en

IFA European Region Conference 2019 w Warszawie

W dniach 22-24 maja 2019 r. Warszawa gościć będzie pierwszą IFA European Region Conference poświęconą współczesnym wyzwaniom w opodatkowaniu CIT i VAT w Europie, w której udział weźmie ponad 300 osób z Europy i ze świata.

warszawa ifa małe.jpg

IFA (International Fiscal Association) jest największą na świecie organizacją pozarządową, która zajmuje się popularyzacją wiedzy i najlepszych standardów w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego. Stowarzyszenie zostało założone w 1938r., a jego siedziba mieści się w Holandii. Jest to jedyna pozarządowa i niepowiązana z żadnym sektorem organizacja międzynarodowa zajmująca się tematyką podatkową. 

Członkowie IFA to dziś ponad 12 500 osób ze 116 krajów. IFA podzielona jest na oddziały założone przez członków w 70 krajach. Organizatorem konferencji IFA European Region Conference w Warszawie jest polski oddział IFA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Podatkowe w Polsce), działający od 22 lat z siedzibą w Warszawie.

Warszawska konferencja, poświęcona zmianom i trendom w międzynarodowym opodatkowaniu przedsiębiorstw, podzielona będzie na sesje plenarne oraz liczne seminaria. Tematy niektórych z nich to: „Najnowsze rozwiązania w zakresie opodatkowania gospodarki cyfrowej”, „Przyszłość poboru podatku w ekonomii współdzielenia” oraz „Zapewnienie zgodności (tax compliance) w przedsiębiorstwach multinarodowych”. Uczestnicy konferencji IFA pochylą się również nad kwestią uszczelniania systemu VAT w Europie, a także porozmawiają o europejskich doświadczeniach w zwalczaniu uchylania się od opodatkowania.

Organizatorzy przedsięwzięcia podkreślają, że gwarancją wysokiej jakości programu merytorycznego konferencji jest Komitet Programowy złożony z 23 ekspertów z 18 państw europejskich, który poszczególnym panelom nadał kształt znany z światowych kongresów IFA. Wysoki poziom dyskusji zapewnią z kolei wybitni polscy i zagraniczni eksperci reprezentujący Komisję Europejską, OECD, IBFD, świat nauki oraz biznesu.    

„Polska jest państwem, które pilnie wdraża rekomendowane przez OECD i UE mechanizmy antyabuzywne i rozwiązania mające na celu opodatkowanie szybko zmieniającej się gospodarki. Te bardzo daleko idące zmiany regulacyjne stanowią wyzwanie nie tylko dla podatników, ale także dla prawodawców, administracji skarbowej, sądów i polityków.  Majowa konferencja w Warszawie będzie okazją do bezpośredniego kontaktu z najwybitniejszymi autorytetami; umożliwi lepszy wgląd w istotę już wdrażanych zmian i zajrzenie za kulisy tych oczekiwanych w niedalekiej przyszłości. Jednocześnie będzie wydarzeniem inaugurującym utworzenie Regionu Europejskiego w ramach IFA” - mówi dr Wojciech Sztuba, Prezes Zarządu IFA Poland. „Do udziału w konferencji zachęcamy nie tylko członków naszego stowarzyszenia, ale wszystkich zainteresowanych międzynarodowym prawem podatkowym ” dodaje dr Sztuba.

Konferencja odbędzie się w Hotelu InterContinental Warszawa. Więcej informacji,  szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracji dostępne są na stronie internetowej www.ifa2019warsaw.com.

Do góry