en
en

Blisko 5 tys. osób weźmie udział w tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy

„Europa jutra. Silna, czyli jaka?” – to temat przewodni XXIX Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w dniach 3-5 września w Krynicy. To międzynarodowe spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat gospodarki i rozwoju Europy środkowo - wschodniej. Udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. premier Mateusz Morawiecki, a także ministrowie jego rządu.

krynica duże.jpg

Forum Ekonomiczne w Krynicy na stałe wpisało się w kalendarz prestiżowych konferencji o tematyce gospodarczej, biznesowej oraz związanej ze współpracą międzynarodową. Tegoroczne Forum Ekonomiczne będzie już 29. edycją, a wezmą w nim udział m.in. polscy politycy: premier Mateusz Morawiecki, marszałek senatu Stanisław Karczewski oraz minister sportu i turystyki Witold Bańka. Swój udział potwierdził również Petr Koblic, prezes czeskie Giełdy Papierów Wartościowych, a także Jorge Delgado, sekretarz stanu ds. infrastruktury Portugalii.

To tylko niewielka część europejskich elit, bowiem Forum Ekonomiczne w Krynicy każdego roku przyciąga głowy państw i rządów, ministrów, parlamentarzystów, a także liderów biznesu i ekspertów trzeciego sektora. Szacuje się, że w XXIX edycji Forum weźmie udział blisko 5 tys. osób z Europy, Azji Centralnej, a także Stanów Zjednoczonych.

Organizatorzy informują, że podczas sesji plenarnych oraz paneli dyskusyjnych uczestnicy będą zastanawiać się nad tym, jak Europa poradzi sobie w zderzeniu z globalnym układem sił politycznych i ekonomicznych.

„Program tegorocznego Forum obejmuje pięć sesji planarnych, a także ponad 200 dyskusji panelowych w ramach kilku ścieżek tematycznych. Goście będą poruszać się po zagadnieniach z obszarów: biznesu i zarządzania, inwestycji i rozwoju, Europy i świata, makroekonomii, nowej gospodarki, państwa i reform, społeczeństwa a także polityki międzynarodowej, bezpieczeństwa, energetyki oraz innowacji” – czytamy na stronie Forum Ekonomicznego.

Warto dodać, że każdego roku Rada Programowa Forum Ekonomicznego przyznaje nagrody „Człowieka Roku”. W ubiegłym roku laureatem został Saulius Skvernelis, premier Litwy. We wcześniejszych edycjach zwyciężali m.in. Victor Orban, premier Węgier, Beata Szydło, ówczesna premier polskiego rządu, a także Robert Fico, premier Słowacji.

Wszystkie sesje plenarne oraz panele dyskusyjne Forum Ekonomicznego odbędą się w Centrum Konferencyjnym zlokalizowanym wokół Deptaka w Krynicy-Zdrój. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Głównym partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

 

Źródło: forum-ekonomiczne.pl

Fot. Facebook Forum Ekonomiczne

Do góry