en
en

Spodziewany wzrost przyjazdów turystycznych z Austrii

W pierwszych dniach kwietnia Włodzimierz Szeląg, dyrektor Zagranicznego Ośrodka w Wiedniu uczestniczył w serii roboczych spotkań z przedstawicielami branży turystycznej Górnej Austrii. W toku rozmów dokonano szeregu ustaleń, które przyczynią się do wzrostu zainteresowania turystów z tego regionu pobytami wypoczynkowymi w Polsce, usprawnią sprzedaż ofert biur podróży oraz komunikacyjnie zbliżą do siebie oba kraje.
Czytaj więcej

Wiosenny workshop w Kaliningradzie już za nami

7 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie branży turystycznej Polski i obwodu Kaliningradzkiego. W spotkaniu, organizowanym w formie warsztatów, wzięło udział 15 przedsiębiorców z Polski oraz 30 biur z Kaliningradu. W trakcie kilkugodzinnych rozmów uczestnicy z Polski, głównie z regionu Warmii i Mazur, zachęcali do przyjazdu do swoich obiektów i skorzystania z nowych produktów turystycznych. 
Czytaj więcej

Promocja turystyki aktywnej w Holandii

W pierwszym kwartele br. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie wraz z regionalnymi organizacjami województw świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego promowały turystykę rowerową w Polsce na targach Fiets en Wandelbeurs w Utrechcie.
Czytaj więcej

IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL

Rozpoczęły się targi, na kórych można nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą agroturystyczną ale także docenić regionalne wyroby kulinarne. Wśród zdecydowanej większości wystawców z kraju są też przedstawiciele Czech oraz Węgier. To jużI X edycja Agrotravel. O znaczeniu marki turystyki w Polsce mówił podczas otwarcia Wiceprezes POT Bartłomiej Walas. Podkreślił także w swoim wystąpieniu, że także targi mają już swoją markę dobrze rozpoznawalną i kojarzącą się z województwem świętokrzyskim.
Czytaj więcej

Z lotniska z Los Angeles na Lotnisko Chopina

Zagraniczny Ośrodek POT w Nowy Jorku, przy wsparciu i współpracy z LOT, zorganizował z okazji inauguracyjnego lotu, łączącego po raz pierwszy, Warszawę i Los Angeles, podróż dla przedstawicieli mediów. Pięciu uczestników podróży wyruszyło do Polski pierwszym lotem z Los Angeles. Inauguracyjny lot odbył się 3 kwietnia.
Czytaj więcej

Polska Travel radzi

Na narodowym portalu turystycznym polska.travel została wprowadzona nowa zakładka „polska.travel radzi”.Czytelnicy znajdą w tym miejscu wiele użytecznych informacji. Począwszy od wskazówek dokąd wyjechać, jak wyjazd zaplanować i nie przepłacić, gdzie i co zjeść, jak się zachować, gdy wpadnie się w tarapaty? A także przydatne przed podróżą inspirujące podpowiedzi na przykład dla rodziców z dziećmi, osób wybierających się w góry lub dla mniej doświadczonych wodniaków planujących wyprawę kajakową, czy też informacje o atrakcjach turystycznych przystosowanych do wymagań niepełnosprawnych.
Czytaj więcej

Prezentacja kampanii "checkinPoland" w Austrii

4 kwietnia br. odbyło się Walne Zgromadzenie wiedeńskiego SKAL Clubu. W czasie spotkania podsumowano działalność w roku 2016 i przedstawiono plan pracy na rok bieżący. Dokonano również wyboru nowego Zarządu Klubu, którego Prezesem pozostał nadal Pan Heinz Risska z firmy Hertz.
Czytaj więcej

III Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce

Zapraszamy na III Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce, który odbędzie się 27-28 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Światowy Kongres Etyki jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Światową Organizację Turystyki (UWNTO). Poprzednia edycja Kongresu odbyła się w Ekwadorze w 2012 roku.
Czytaj więcej

VI Ogólnopolski Konkurs „Gmina Przyjazna Rowerzystom

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza do udziału w konkursie, który ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub włączają się w organizowanie rowerowych imprez i akcji, wydają rowerowe mapy i przewodniki, stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników.
Czytaj więcej

Fundacja Polish Prestige Hotels razem z Heritage Hotels

30 marca 2017 r., podczas Posiedzenia Rady Hoteli członkowie najwyższego organu statutowego Fundacji Polish Prestige Hotels podjęli uchwałę o połączeniu z Heritage Hotels Poland. Wcześniej, w dniu 27 marca br., podczas Zjazdu Hoteli Fundacji Hotele Historyczne identyczną uchwałę podjęli członkowie Heritage Hotels Poland.
Czytaj więcej

Targowy Toruń

1-2 kwietnia 2017 r. odbyły się Targi Turystyczne „Wypoczynek” i Toruński Festiwal Smaków „Swojskie i obce” w Toruniu. Targi objął honorowym patronatem: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezydent Miasta Torunia, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej

Kolejne działania na rynku austriackim

3 kwietnia br. w Ambasadzie RP w Wiedniu odbyła się, z udziałem Włodzimierza Szeląga, dyrektora ZO POT, cotygodniowa narada poświęcona planom bieżących działań poszczególnych polskich przedstawicielstw na rynku austriackim. Tematem wiodącym były przygotowania do obchodów Święta Narodowego i kolejnej rocznicy wyzwolenia obozów koncentracyjnych w Mathausen Gusen.
Czytaj więcej

Promocja szlaku Green Velo

Marszałkowie pięciu województw Polski wschodniej oraz reprezentanci pięciu Regionalnych Organizacji Turystycznych z tych regionów podpisali 3 kwietnia  porozumienie, na mocy którego będą dalej wspierać i finansować działania promocyjne. W puli na 2017 roku na promocję szlaku znalazło się 550 tysięcy zł. Środki zostaną przeznaczone na między innymi zaktualizowanie dodruków map i folderów, prezentację szlaku na targach turystycznych, organizację eventów promocyjnych, kampanię reklamową w prasie oraz na portalach dzienników lokalnych w całej Polsce. Zgodnie z porozumieniem w bieżącym roku liderem, który koordynuje pracę pozostałych regionów będzie województwo lubelskie.
Czytaj więcej

Promocja turystyki rowerowej podczas Free Time Festival 2017

W weekend 1-2 kwietnia w AmberExpo w Gdańsku odbyła się impreza targowa Free Time Festival. Tłumy zwiedzających miały okazję zapoznać się z interesującymi ofertami ponad 250 wystawców. Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przygotowała stoisko promocyjne dedykowane turystyce rowerowej ze szczególnym uwzględnieniem Szlaku Żelaznej Kurtyny - EuroVelo 13.
Czytaj więcej

O znaczeniu turystyki kulinarnej

31 marca 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki Minister Witold Bańka spotkał się z Don Rafaelem Ansónem Oliartem. To wyjątkowy autorytet w świecie kulinarnym – Honorowy Prezydent Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej, Prezydent Europejskiej Akademii Gastronomicznej, Prezydent Królewskiej Hiszpańskiej Akademii Gastronomicznej oraz założyciel prestiżowego rankingu The World’s 50 Best Restaurants by San Pellegrino, pozycjonującego najlepsze restauracje świata. Jego obecność w Polsce związana jest z rozwojem Europejskiej Akademii Gastronomicznej, której Sekretariat Generalny zlokalizowany jest w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Czytaj więcej

Międzynarodowe grono ekspertów turystyki medycznej obraduje w Polsce

Pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej, od 30 do 31 marca, w hotelu Sofitel Warszawa, trwa 3rd Annual Medical Tourism CE Conference, trzecia edycja cyklu konferencji, dedykowanej przedstawicielom branży medycznej, szpitalnej, firmom ubezpieczeniowym, pośrednikom medycznym, konsultantom i innym przedstawicielom branży turystyki medycznej. Pierwsza zorganizowana została w Budapeszcie w roku 2015, rok później w Pradze. Konferencję warszawską otworzył wiceprezes Polskiej Organizacji turystycznej Bartłomiej Walas.
Czytaj więcej

IV Olimpiada Wiedzy o Turystyce

30 marca br. zakończyły się zawody etapu centralnego IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce w Spale. Tegoroczny temat przewodni Olimpiady to „Turystyka kulinarna – apetyt na region”. Poprzez temat wiodący organizatorzy chieli zwrócić uwagę na szlaki kulinarne, produkty regionalne i zdrową żywność, jako produkty turystyczne. Wydarzenie zostało objęte patronatami honorowymi przez: Minister Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Wojewodę Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi, ZG PTTK, Kuratorium Oświaty oraz ROT Województwa Łódzkiego.
Czytaj więcej

Dziennikarze z całego świata na Media World Cup 2017 w Polsce

- Chcemy, żeby Polska była na poziomie globalnym atrakcyjną i rozpoznawalną destynacją turystyczną – powiedział Dawid Lasek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, podczas konferencji poświęconej Media World Cup 2017 imprezie sportowej dla przedstawicieli mediów. Organizatorom zależy, żeby dziennikarze mieli, jak najwięcej sposobności by przekonać się o atrakcyjności turystycznej Polski.
Czytaj więcej

W najbliższy weekend płacimy połowę

 W najbliższy ogólnopolski weekend za pół ceny, 31 marca – 2 kwietnia. Akcja „Polska zobacz więcej, weekend za pól ceny”, prowadzona przez Polską Organizację Turystyczną, włączona została między innymi przez Sandomierz do działań promocyjnych miasta, ożywiających ruch turystyczny przed sezonem.
Czytaj więcej
Do góry