en
en

Workshop turystyki biznesowej w Paryżu

W Paryżu odbył się workshop sieci biur podróży Manor. To jedna największych we Francji platform, skupiających mocnych graczy na rynku turystycznym, linie lotnicze, touroperatorów i agentów. Była to już jedenasta edycja tego bardzo ważnego dla rynku francuskiego wydarzenia.
Czytaj więcej

Turyści na Śląsku lepiej znani

Śląska Organizacja Turystyczna przeprowadziła w tym roku badanie rynku turystycznego regionu, które określa zwyczaje turystów i ich oczekiwania, najpopularniejsze źródła informacji na temat oferty turystycznej, a także rozpoznawalność turystycznych marek regionalnych.
Czytaj więcej

„Travel Open Day” - workshopy we Włoszech

Na początku marca br. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie zakończył pierwszy cykl zaplanowanych na 2017 rok workshopów B2B dla branży, „Travel Open Day”, organizowanych przez firmę Travel Quotidiano. Formuła workshopów jest objazdowa, dzięki czemu można dotrzeć do biur podróży i tour operatorów z każdego regionu Włoch.
Czytaj więcej

Konferencja i warsztaty Travel Experts

14 marca Zagraniczny Ośrodek POT w  Brukseli uczestniczył w konferencji i warsztatach branżowych dla samodzielnych doradców podróży z Belgii, zrzeszonych w stowarzyszeniu Travel Experts. Stowarzyszenie posiada biura w dwóch największych belgijskich aglomeracjach – Brukseli oraz Antwerpii i skupia 82 osoby.
Czytaj więcej

Daj się urzec w Łodzi

17-19 marca 2017 r. odbyły się XXIII TARGI- REGIONY TURYSTYCZNE „Na Styku Kultur” w Łodzi. Polską Organizację Turystyczną reprezentował wiceprezes dr Bartłomiej Walas, który wspólnie z Wiceprezydentem Miasta Łodzi Tomaszem Trelą dokonał uroczystego otwarcia tej edycji targów. Ponad to, Wiceprezes POT wręczył certyfikaty dla reprezentantów 17 skategoryzowanych centów i punktów informacji turystycznej Województwa Łódzkiego.
Czytaj więcej

Laureaci Konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu

18 marca br. podczas 29 edycji Targów WIATR I WODA w Warszawie odbyła się uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XIII Konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Infrastruktury i Polskiej Organizacji Turystycznej. W tegorocznej edycji Jury Konkursu wytypowało i nagrodziło 14 laureatów.
Czytaj więcej

100 tysięcy turystów krajowych skorzysta z akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny”

Podczas spotkania z mediami Minister Sportu i Turystyki podziękował hotelom, pensjonatom, gospodarstwom agroturystycznym i innym podmiotom, które zgłosiły się do tegorocznej edycji "Polska zobacz więdej. Weekend za pół ceny" i wyraził przekonanie, że akcja może stać się turystyczną tradycją. - Głównym założeniem akcji w skali całego kraju jest przede wszystkim zainteresowaniem Polaków wypoczynkiem w kraju w tzw. sezonie niskim - powiedział minister Bańka.
Czytaj więcej

Promocja polskich obiektów UNESCO w Paryżu

W Paryżu na Porte de Versailles rozpoczęły się międzynarodowe targi turystyczne Salon Mondial du Tourisme. Są największymi we Francji, a pod względem frekwencji należą również do czołowych w Europie. W ubiegłym roku odwiedziło je 130 tysięcy osób. Polskie stoisko zostało przygotowane przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu i poświęcone zabytkom UNESCO w naszym kraju.
Czytaj więcej

Workshop dla polskiej branży turystycznej w Dubaju

14 marca br. w Dubaju odbył się workshop dla polskiej branży turystycznej i agentów linii Emirates. W spotkaniu wzięło udział 30 agentów linii Emirates oraz 15 przedstawicieli z Polski (hotele, DMC, pola golfowe oraz podmioty operujące w branży turystyki medycznej).
Czytaj więcej

Projekt ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych – zaangażowanie prac nad wdrożeniem unijnej dyrektywy

Cały rynek turystyczny szykuje się na przyjęcie nowych przepisów wynikających z prawa unijnego. Mowa o nowej dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2302 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych, zmieniającej rozporządzenie (WE) nr 2006/2004 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE oraz uchylającej dyrektywę Rady 90/314/EWG. Polska, tak jak inne kraje unijne, ma czas na wdrożenie dyrektywy do 1 stycznia 2018. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać najpóźniej od 1 lipca 2018 r.
Czytaj więcej

Turystyka zdrowotna na MITT w Moskwie

Rozpoczęła się kolejna edycja targów MITT Moskwa 2017. Targi  potrwają do 16 marca. W imprezie uczestniczy ponad 1600 firm ze 182 krajów i regionów świata. Organizatorzy szacują, że odwiedzi je ponad 30 000 osób, w tym w większości przedstawiciele rosyjskiego przemysłu turystycznego. Prawie od początku istnienia imprezy uczestniczy w niej Polska Organizacja Turystyczna, w tym roku wspólnie z Lubelską Organizacją Turystyczną, Małopolską Organizacją Turystyczną, Miastem Kraków, biurem Furnel Travel International oraz biurem Mazowian Travel.
Czytaj więcej

BIKE EXPO 2017 na PGE Narodowym

18-19 marca  to  będzie weekend niezapomnianych kolarskich emocji. Tylko na stadionie PGE Narodowym kibice spotkają w jednym czasie tyle kolarskich gwiazd i reprezentantów Polski oraz zawodników freestyle BMX. Spotkania poprowadzą dziennikarze doskonale orientujący się w sprawach kolarstwa dlatego będą to z pewnością rozmowy, które zaciekawią nawet najbardziej wybrednych amatorów dwóch kółek.
Czytaj więcej

Wystawa „Z bolesławieckiej gliny” w Rzymie

8 marca br. w prestiżowej siedzibie Instytutu Polskiego w Rzymie, Palazzo Blumenstihl, odbyła się wystawa „Z bolesławieckiej gliny”, przygotowana przez Stowarzyszenie Gmin Ceramicznych Rzeczpospolitej Polskiej, prezentująca ponad 300 eksponatów słynnej bolesławieckiej ceramiki, wyprodukowanych przez 23 wytwórnie z terenu gmin powiatu bolesławieckiego.
Czytaj więcej

Best Exhibitor Award ITB 2017

Polska znalazła się w gronie 10 najlepszych wystawców na międzynarodowych targach turystycznych ITB 2017 w Berlinie. Best Exhibitor Award ITB 2017 dla polskiego stoiska narodowego. W tym roku wyróżniało się przede wszystkim elementami mającymi dawać złudzenie, że jest się na prawdziwych ścieżkach i szlakach rowerowych.
Czytaj więcej

MSiT dofinansuje wytyczanie i renowację szlaków turystycznych

Szlaki turystyczne od lat stanowią jeden z kluczowych elementów kształtowania przestrzeni turystycznej w Polsce. Dzięki nim wzrasta dostępność do atrakcji przyrodniczych i kulturowych, a także konkurencyjność poszczególnych regionów naszego kraju. Ministerstwo od lat przeznacza środki na wytyczanie i renowację tras w ramach corocznego konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki.
Czytaj więcej

Premiera nowego połączenia lotniczego Lourdes z Krakowem

W Lourdes odbyło się spotkanie Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu i lotniska Balice z agentami biur podróży regionu Pirenejów, specjalizujących się w turystyce pielgrzymkowej. Okazją do tego spotkania była premiera nowego połączenia lotniczego Lourdes z Krakowem.
Czytaj więcej
Do góry